پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلو شابلون کالیفرنیا

نهال آلو شابلون کالیفرنیا

نهال آلو شابلون کالیفرنیا از ارقام غیر بومی آلو به شمار می‌رود که به علت نداشتن محدودیت کشت در کشور ایران، مورد پسند باغداران ایرانی قرار گرفته است. انتخاب این نهال با توجه به صرفه اقتصادی و اهمیت تجاری آن، می‌تواند از بهترین انتخاب‌‌ها در باغداری و کشت درخت آلو محسوب شود.

جهت خرید نهال آلو شابلون کالیفرنیا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلو شابلون کالیفرنیا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلو شابلون کالیفرنیا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال آلو شابلون کالیفرنیا

نهال آلو کالیفرنیا از ارقام مناسب برای کشت در مناطق سردسیر می‌باشد. به دلیل مقاومت بالای نهال آلو شابلون پفکی کالیفرنیا در برابر سرما و خشکی، مناطقی که دارای سرمای بهار هستند نیز می‌توانند برای کشت این نهال مناسب باشند؛ چراکه طبق گفته‌ها شکوفه‌های این نهال نسبتا دیرتر شکوفا شده و همین موجب در امان ماندن شکوفه‌ها از سرمای بهاره می‌شود.

از دیگر نام‌های نهال آلو کالیفرنیا می‌توان به آلو پفکی نیز اشاره کرد؛ دلیل برگزیدن این نام برای این نهال، مربوط به حالت میوه حاصل از این نهال است. آلوی به دست آمده از نهال آلو شابلون پفکی کالیفرنیا به دلیل داشتن آب کم، حالت پوکی به خود میگیرد که علت این نام‌گذاری است. این نهال از اهمیت تجاری بالایی برخودار بوده و بازپسندی بسیار خوبی هم دارد.

مشخصات نهال آلو شابلون کالیفرنیا

نهال آلو شابلون کالیفرنیا از ارقام دیرگل و پایه کوتاه آلو می‌باشد. باردهی نهال آلو شابلون پفکی کالیفرنیا بسیار خوب است؛ به طوری که به هنگام محصول دهی شاخه‌های درخت اشباع از آلوهای شابلون می‌شوند و به علت تراکم بالا، میوه‌ها با قرارگیری بر روی هم رشد می‌کنند.

درصورتی که این نهال در شرایط مطلوب قرار گرفته و سطح مراقبت از آن بالا باشد، میوه‌های حاصل از آن کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی داشته و همین کیفیت بالا، موجب افزایش بازارپسندی و محبوبیت این رقم در میان باغداران می‌شود. آلو شابلون کالیفرنیا اندازه درشتی دارد و شکل آن نیز گرد است. طعم فوق‌العاده این آلو، موجب استفاده از آن به شیوه تازه‌خوری و در مصارف خشکبار شده است.

کشور سازنده نهال آلو شابلون کالیفرنیا

طبق گفته‌ها، نهال آلو شابلون پفکی کالیفرنیا بومی قاره آسیا می‌باشد؛ اما با مهاجرت افراد و کشت گسترده‌ی این آلو در اروپا و سایر قاره‌ها، امروزه کشورهای یوگوسلاوی، آلمان، آمریکا، فرانسه، چین و ایتالیا، از جمله تولید کنندگان رقم آلو شابلون کالیفرنیا به شمار می‌روند.

فاصله کاشت نهال آلو شابلون کالیفرنیا

چنانچه قصد کاشت نهال درخت الو سیاه در مناطق شیب دار و بادخیر را دارید، بهترین فاصله کاشت 3*4 متر و 3*3 متر می‌باشد؛ اما درصورتی که منطقه کشت فاقد شیب بوده و مسطح است، فاصله مطلوب برای کاشت نهال این نهال 4*4 متر است.

شکل میوه آلو شابلون کالیفرنیا

آلو شابلون سیاه ظاهری گرد دارد و رنگ پوسته آن به رنگ بنفش تیره است. گوشت آلو کالبفرنیا زرد رنگ بوده و مقدار کمی نیز آب دارد. طعم و عطر بی‌نظیر این نوع آلو موجب افزایش خریداران آن در سال‌های اخیر شده است.

حداکثر ارتفاع درخت آلو کالیفرنیا

درخت آلو شابلون کالیفرنیا به گونه‌ای رشد می‌کند که می‌تواند ارتفاعی از 3 الی 5 متر را دارا باشد.

نیاز سرمایی نهال آلو کالیفرنیا

جهت رفع نیاز سرمایی این نهال، این نهال باید حدود 700 الی 1200 ساعت در معرض دمای منفی 7 درجه سانتی‌گراد قرار گیرد تا گلدهی و همچنین شکوفه‌دهی خوبی داشته باشد.

عمر اقتصادی

در میان ارقام نهال آلو، آلو شابلون کالیفرنیا از عمر اقتصادی نسبتا بالایی برخوردار است. عمر اقتصادی آلو شابلون کالیفرنیا حدود 25 سال می‌باشد؛ این مدت، زمان مطلوبی برای عمر اقتصادی درخت آلو تلقی می‌گردد.

وزن میوه

وزن آلو سیاه شابلون در مواردی تا حدود 40 گرم نیز می‌رسد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع نهال آلو کالیفرنیا از سطح دریا می‌تواند جزء عوامل تاثیرگذار در رشد این نهال به شمار رود. دقت به هنگام کاشت و داشتن اطلاعات کافی راجع به منطقه کشت، باغداران را کمک می‌کند تا ارتفاع مناسب از سطح دریا برای کاشت نهال آلو سیاه شابلون را تشخیص دهند.

مقاومت در برابر افات

از مهم‌ترین افات درخت آلو کالیفرنیا می‌توان به عسلک و همچنین کرم سرشاخه اشاره کرد که باید اقدامات لازم جهت دفع این آفت توسط باغداران انجام گیرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت آلو کالیفرنیا عملکردی در حدود 7 تن در هر هکتار را دارا است که عملکردی نسبتا خوب در مقایسه با سایر ارقام آلو به شمار می‌رود.

شروع محصول دهی

این نهال از دومین سال کاشت شروع به باردهی می‌کند؛ اما محصول دهی تجاری آن در ششمین سال پس از کاشت آغاز می‌گردد.

قدرت رشد درخت

درخت آلو سیاه شابلون رشد طولی چندانی ندارد و قدرت رشد ارتفاعی آن کم و در حدود 3 تا 5 متر است.

رقم گرده افشان

از نکات مهم راجع به این نهال، نوع رقم گرده افشان مناسب برای آن است. برای باروری نهال آلو شابلون پفکی کالیفرنیا، به ازای هر 10 اصله نهال، یک اصله رقم گرده افشان ترجیحا از ارقام زیتون، باید کاشت شود.

پایه درخت آلو شابلون کالیفرنیا

این نهال معمولا با پایه بذری آلوچه در بازار یافت می‌شود.

زمان گلدهی نهال آلو کالیفرنیا

خوب است بدانید که گلدهی این نهال آلو در اواسط اسفندماه آغاز میگردد.

مدت ابیاری درخت آلو شابلون کالیفرنیا

این نهال مقاومت بالایی نسبت به کم آبی از خود نشان می‌دهد؛ از این جهت می‌توان ان را در مناطق کم آب نیز کشت کرد و محصول خوبی از آن گرفت. اما بدیهی است که آبیاری منظم و به مقدار کافی، می‎تواند در رشد هرچه بهتر درخت آلو کالیفرنیا، تاثیر بالایی داشته باشد. بنابراین توصیه می‌شود در فصل‌های گرم، هر هفته یکبار به آبیاری درخت آلو سیاه شابلون بپردازید.

قیمت نهال آلو شابلون کالیفرنیا

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، بهترین ارقام نهال آلو خصوصا نهال آلو کالیفرنیا را کاملا مستقیم و با حذف واسطه، به دست مشتریان خود می‌رساند. همچنین باغداران عزیز می‌توانند با برقرای ارتباط با واحد روابط عمومی این شرکت، از مشاوره رایگان با کارشناسان این مجموعه نیز بهره‌مند شوند.

جهت اطلاع از نحوه خرید نهال آلو شابلون و یا نهال درخت آلو سیاه با کیفیت و همچنین آگاهی از قیمت آلو کالیفرنیا، با روابط عمومی مجموعه نهالستان غرب نهال تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال آلو