پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلو شابلون زود رس

نهال آلو شابلون زود رس

اگر به دنبال خرید نهال آلو پر بازده و با بازار خوب می‌گردید، بدون شک خرید نهال آلو شابلون زود رس می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما باشد؛ این نهال به دلیل رشد سریع میوه‌ای که دارد، می‌تواند یکی از بهترین نهال‌ها برای احداث باغ باشد. این نهال آلو در مناطق سردسیر رشد بسیار خوبی داشته و کیفیت محصول آن نیز عالی خواهد بود.

جهت خرید نهال آلو شابلون زود رس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلو شابلون زود رس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلو شابلون زود رس نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال آلو شابلون زود رس

نهال آلو شابلون زود رس یکی از نهال‌های زود بازده آلو می‌باشد؛ این نهال آلو یکی از مناسب‌ترین نهال‌هایی است که می‌توانید در مناطق سردسیر بکارید. دلیل مناسب بودن کاشت این نهال در مناطق سردسیر، مقاومت بسیار خوب آن در برابر سرمای شدید می‌باشد.

این نهال میوه‌های بسیار خوشمزه و البته درشتی دارد که بدون شک از بازار پسندی بسیار خوبی برخوردار هستند؛ گوشت سفت و البته نسبتا شیرین میوه آلو شابلون زود رس، می‌تواند هر فردی را برای خرید و امتحان کرده مزه این آلو، تشویق و وسوسه کند.

ویژگی‌های نهال آلو شابلون زود رس

محصول دهی سریع این نهال آلو باعث شده است تا بسیاری از باغداران و پرورش دهندگان نهال آلو، به سمت استفاده از این رقم نهال آلو روی بیاورند؛ یکی دیگر از دلایل پر استفاده بودن و محبوب بودن آن، قیمت مناسب نهال آلو شابلون زود رس می‌باشد.

بدون شک هر باغدار و پرورش دهنده‌ای به دنبال کیفیت بالا و قیمت مناسب یک نهال خواهد بود؛ مطمئنا یکی از نهال‌هایی که می‌تواند این دو ویژگی را در کنار هم داشته باشد، همین نهال زودرس آلو است. احداث باغ با استفاده از این نهال، می‌تواند یک کارآفرینی دوراندیشانه باشد که سود دهی مطلوبی هم دارد.

کشور سازنده نهال آلو شابلون زود رس

نهال آلو شابلون زود رس کالیفرنیایی می‌باشد؛ کالیفرنیا یکی از ایالت‌های کشور آمریکا می‌باشد که این نهال از آنجا سرچشمه می‌گیرد. شما می‌توانید کاشت این نهال را در مناطق سردسیر ایران و برخی از کشور‌های سردسیر جهان نیز مشاهده کنید.

فاصله کاشت نهال آلو شابلون زود رس

فاصله کاشت یک نهال به عوامل زیادی بستگی دارد؛ برای مثال اگر زمین دارای شیب باشد، فاصله کاشت نهال در این زمین با فاصله کاشت نهال در زمین‌های صاف و هموار متفاوت خواهد بود و غالبا کاشت نهال در زمین‌های شیب دار، به فاصله کمتری نیاز دارد. به طور کلی فاصله کاشت مناسب برای این نهال، 4*4 متر در زمین‌های صاف و هموار می‌باشد.

شکل میوه

میوه آلو شابلون زود رس دایره‌ای و یا بیضی شکل است که رنگ بنفش بسیار زیبایی را دارا است؛ البته برخی از این نوع میوه‌ها به رنگ قرمز یا ارغوانی نیز می‌باشند. شکل زیبای این آلو باعث شده است تا ترکیب آن با رنگ بنفش یا قرمز، جلوه زیبایی به درخت آلو شابلون زود رس بدهد و به زیبایی هرچه بیشتر باغ شما کمک کند.

حداکثر ارتفاع درخت آلو شابلون زود رس

به طور کلی ارتفاع یک درخت به نوع رسیدگی و آبیاری آن بستگی دارد؛ اما در بهترین حالت ارتفاع درخت آلو شابلون زود رس به 4 تا 4.5 متر می‌رسد. البته درختانی وجود دارند که ارتفاع کم‌تر از 4 متر را نیز داشته باشند.

نیاز سرمایی نهال آلو شابلون زود رس

نیاز سرمایی این نهال بین 700 تا 1200 ساعت می‌باشد؛ یعنی این نهال اگر بین 700 تا 1200 ساعت در دمای زیر هفت درجه سانتی‌گراد قرار بگیرد، از حالت استراحت زمستانه خارج می‌شود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی این نهال حدودا 25 سال می‌باشد؛ عمر اقتصادی یک نهال و درخت نیز مانند ارتفاع و قدرت رشد آن، به عوامل زیادی از جمله رسیدگی، منطقه آب و هوایی و به ویژه مقدار و مدت آبیاری خواهد داشت. اما باید گفت که در شرایط مطلوب، این نهال حدودا 25 سال عمر خواهد کرد.

وزن میوه

وزن میوه آلو شابلونی که از درخت آلو شابلون زود رس به عمل می‌آید، تا 40 گرم نیز خواهد رسید؛ البته وزن این میوه با توجه به مقدار و زمان هرس، آفت زدگی، آبیاری، نوع و نحوه رسیدگی و حتی محیط آب و هوایی، دستخوش تغییراتی خواهد بود.

ارتفاع از سطح دریا

به طور کلی ارتفاع کاشت یک نهال از سطح دریا ممکن است اهمیت زیادی داشته باشد؛ اما باید گفت که برخی از درختان حساسیتی به ارتفاع از سطح دریا نخواهند داشت و این ارتفاع تاثیری بر روی عملکرد و کیفیت محصول آن‌ها نمی‌گذارد. برای کاشت اکثر نهال‌های آلو باید ارتفاع 1000 تا 1800 متر از سطح دریا را رعایت کرد.

مقاومت در برابر آفات

نهال آلو شابلون زود رس مقاومت خوبی در برابر آفات دارد و به راحتی آسیب نمی‌‎بیند؛ اما اگر نتوانید به موقع این نهال را هرس کنید و یا از سم‌های بی کیفیت استفاده کنید و یا حتی زمان مناسب سم‌پاشی را نادیده بگیرید، مقاومت این نهال در برابر آفات کاهش خواهد یافت.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

میزان باردهی این نهال کالیفرنیایی در هکتار با توجه به عوامل محیطی و شرایط رسیدگی متفاوت است؛ برای مثال در کشور آمریکا، این نهال بیش از 50 تن در هکتار محصول می‌دهد.

شروع محصول دهی

این نهال حدودا 1 سال بعد از کاشت شروع به محصول دهی می‌کند و همین امر نیز موجب محبوبیت بیش از حد این نوع نهال در بین باغداران شده است؛ اما ممکن است گاهی شرایط به گونه‌ای باشد که این درخت در دو سال اول هیچ محصولی ندهد، اما مطمئن باشید اگر خللی نباشد، از سال سوم شروع به محصول دهی خواهد کرد. لازم به ذکر است که زمان رسیدن میوه آلو شابلون، در اواسط شهریور ماه خواهد بود.

قدرت رشد درخت

همانطور که گفته شد درخت آلو شابلون زود رس تا حدود 4 متر رشد خواهد داشت.

رقم گرده افشان

گل‌های آلو قبل از برگ‌ها نمایان می‌شوند و هر جوانه گل حدودا 1 تا 3 گل را به بار می‌آورد؛ خوب است بدانید که به طور کلی، برخی از ارقام این نهال آلو شابلون زود رس، نیاز به ارقام گرده دهنده دارند و برخی از آن‌ها، بی‌نیاز خواهند بود.

پایه درخت آلو شابلون زود رس

اگر می‌خواهید بدانید که پایه درخت آلو شابلون زود رس چیست، باید به شما بگوییم که پایه این نهال آلوچه وحشی نام دارد.

زمان گلدهی درخت آلو شابلون زود رس

به طور کلی زمان گلدهی اکثر درختان آلو در اوایل یا اواسط فروردین ماه می‌باشد و قاعدتا این نهال نیز مانند دیگر نهال‌ها خواهد بود.

مدت آبیاری درخت آلو شابلون زود رس

به طور کلی میزان و مقدار آب دهی به این درخت، 10 لیتر در هفته می‌باشد. در مقدار و زمان آبیاری دقت زیادی داشته باشید؛ زیرا این موضوع تاثیر زیادی بر کیفیت و کمیت محصول خواهد گذاشت.

قیمت نهال آلو شابلون زود رس

خرید نهال آلو شابلون زود رس و پیدا کردن مناسب‌ترین قیمت کار ساده‌ای نخواهد بود؛ اما اگر بتوانید این دو فاکتور را در خرید این نهال رعایت کنید، بدون شک سود کرده‌اید و مطمئنا می‌توانید با صرفه جویی در هزینه، باغ بسیار خوب و با کیفیتی را احداث کنید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی یکی از مجموعه نهالستان‌هایی می‌باشد که اقدام به فروش نهال آلو شابلون زود رس و دیگر نهال‌های میوه موجود در کشور می‌کند و نهال‌های خود را از نظر کیفیتی تضمین می‌نماید.

شما برای کسب اطلاعات بیشتر و پرسش درباره قیمت نهال آلو شابلون زود رس و همچنین مشخصات انواع نهال، می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان این شرکت بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال آلو