پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلو تخم مرغی لواسان

نهال آلو تخم مرغی لواسان

به علت سازگاری پذیری بسیار عالی درخت آلو تخم مرغی لواسان با اب وهوای سردسیری؛ این رقم به یکی از بهترین نهال های آلو در شهرهای سردسیری در کشورمان تبدیل شده است. همچنین درخت آلو تخم مرغی لواسان قادر است تا در برابر گرما و خشکی نیز به خوبی مقاومت نماید. این رقم باردهی بسیار مطلوب و عمر اقتصادی نسبتا بالایی دارد. میوه های آلو تخم مرغی لواسان بسیار درشت و خوشمزه و آبدار است.

جهت خرید نهال آلو تخم مرغی لواسان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلو تخم مرغی لواسان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلو تخم مرغی لواسان نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال آلو تخم مرغی لواسان همانطور که از نام آن پیداست متعلق به کشور ایران و شهر لواسان است. البته میتوان این رقم را در سایر شهرهای کشور نیز کاشت.

پایه

پایه اصلی برای نهال آلو تخم مرغی لواسان پایه آلوچه وحشی (بذری) است.

فاصله کاشت

کاشت نهال های آلو تخم مرغی لواسان در فواصل منظم و استاندارد به افزایش جریان اکسیژن و همچنین بهبود دریافت نور خورشید و انجام عملیات فتوسنتز توسط درختان کمک میکند. نهال آلو تخم مرغی لواسان را در فاصله استاندارد 3 در 4 متر مربع از یکدیگر بکارید.

به این ترتیب ریشه درخت در خاک نیز بهتر میتواند از منابع موجود در خاک بهره گیرد. در زمین هایی با شیب متمایل میتوانید فواصل کاشت را کمی کاهش دهید.

حداکثر ارتفاع درخت

در صورت سازگاری رقم آلو تخم مرغی لواسان با شرایط اقلیمی در منطقه و باغ، این درختان قادرند تا ارتفاع 5 متر رشد نمایند. هرچه ابیاری و کوددهی و رسیدگی به درختان بهتر انجام شود؛ محصول دهی درختان با کیفیت تر شده و ارتفاع آنها بلندتر میشود.

نیاز سرمایی

درختان آلو تخم مرغی لواسان باید در فصل پاییز و زمستان هرسال در یک دوره سرمایی مخصوص بین 0 تا 800 ساعت در دمای کمتر از 7- درجه سانتیگراد قرار بگیرند. تا به این ترتیب از خواب زمستانه بیدار شده و برای شکوفه زنی در سال جدید آماده بشوند. این دوره سرمایی به افزایش تحمل سرمایی درختان تا 35- درجه سانتیگراد نیز کمک میکند.

عمر اقتصادی

درخت آلو تخم مرغی لواسان تا بیش از 30 سال قادر به محصول دهی حداکثری میباشد. البته در صورتیکه نیازهای درخت به خوبی برطرف شده و با شرایط آب وهوایی و اقلیمی موجود در منطقه سازگاری داشته باشد. سلامت درختان نیز در میزان محصول دهی و افزایش طول عمر آنها موثر است.

وزن میوه

آلو تخم مرغی لواسان رنگ بنفش مایل به سیاهی دارد. گوشته این میوه به رنگ زرد است. در میان گوشته میوه یک هسته چوبی غیر خوراکی وجود دارد. این میوه بسیار درشت بوده و وزنی برابر 20 گرم دارد. آلو تخم مرغی لواسان بسیار خوشمزه است و از آن برای تازه خوری و خشکبار استفاده میشود.

ارتفاع از سطح دریا

درخت آلو تخم مرغی لواسان محدودیتی از لحاظ ارتفاغ از سطح دریا ندارد. یعنی شما میتوانید این رقم را در تمامی باغ ها بکارید.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت درخت آلو تخم مرغی لواسان در برابر بیماری ها و آفات نسبتا مناسب است. البته آفاتی مثل عسلک، کرم سرشاخه خوار و بیماری تخم کپکی میتواند به درختان آسیب وارد نماید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی درخت آلو تخم مرغی لواسان بسیار عالی است. این رقم در صورت سلامتی و پس از رسیدن به دوره بلوغ قادر است تا 50 تن در هکتار محصول با کیفیت تولید نماید. البته سازگاری درخت با آب وهوای منطقه و همچنین رسیدگی و آبیاری و کوددهی به موقع و کافی درختان میتواند در افزایش عملکرد آنها موثر باشد.

شروع محصول دهی

درخت آلو تخم مرغی لواسان از سن 3 سالگی به بعد باردهی خود را آغاز میکند. باردهی در سال های اولیه پس از کاشت بسیار کمتر و با کیفیت پایین تر است. با رسیدن درخت آلو تخم مرغی لواسان به سن بلوغ، باردهی آن نیز به میزان حداکثری خود خواهد رسید.

محصولات این رقم در نیمه تا اواخر مرداد به طور کامل میرسند.

رقم گرده افشان

بهترین رقم گرده زا برای کاشت در باغ آلو تخم مرغی لواسان؛ نهال آلو شابلون کالیفرنیا است. کاشت رقم گرده زا در بین هر ردیف به نسبت 1 به 10 به بهبود انجام عملیات گرده افشانی و افزایش محصول دهی درختان می انجامد.

مدت آبیاری

درخت آلو تخم مرغی لواسان را در سنین پایین تر به صورت هفتگی آبیاری نمایید. در سنین بالاتر که ریشه درخت به خوبی رشد نموده و قادر است آب را از بخش های مختلف خاک جذب نماید؛ این درختان را در فصل گرم سال هر 10 روز یکبار ابیاری کنید. در فصول سرد و بارندگی میتوانید فواصل آبیاری را به 15 روز یکبار برسانید.

این درختان در برابر خشکی مقاومت مطلوبی دارند از این رو میتوانید در مناطقی با بارندگی مناسب؛ درخت آلو تخم مرغی لواسان را به صورت دیمی بکارید. البته لازم است بدانید محصول دهی و عمر اقتصادی در درختانی که به صورت دیمی رشد میکنند بسیار کمتر و با کیفیت پایین تر است.

بهترین روش برای آبیاری درخت آلو تخم مرغی لواسان؛ آبیاری به روش بابلر است.

زمان گلدهی

نهال آلو تخم مرغی لواسان بسیار دیرگل است. گلدهی این رقم در اواخر ماه فروردین انجام میشود.

جمع بندی

نهال آلو تخم مرغی لواسان یکی از بهترین ارقام نهال الو مناسب برای کاشت در مناطق سردسیری است. این رقم یکی از ارقام نهال آلو پرمحصول است و قادر است تا سالیان سال به باردهی حداکثری بپردازد. نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز فروش نهال الو در شمال غربی کشورمان است. این مرکز با بهره گیری از دانش تخصصی کارشناسان خبره اقدام به تولید انواع ارقام نهال آلو نموده است.

این نهالستان کلیه مجوزهای معتبر و رسمی را از جهادکشاورزی دریافت نموده است. از جمله شناسنامه معتبر؛ گواهینامه رسمی، تاییدیه جهادکشاورزی.

غرب نهال به همراه کلیه نهال های آلو تولید شده توسط این مرکز؛ کارت سلامت؛ تاییدیه جهاد کشاورزی؛ گواهی عاری از آفات و کارت قرنطینه و کارت گارانتی معتبر 2 ساله ارائه میدهد.

برای خرید نهال آلو تخم مرغی لواسان و یا کسب اطلاع از قیمت نهال آلو تخم مرغی لواسان با ما در نهالستان غرب نهال تماس بگیرید.

مشاوران ما در دفتر مرکزی نهالستان غرب نهال همه روزه آماده ارائه مشاوره رایگان در حوزه نحوه انتخاب نهال، احداث باغ و نگهداری و رسیدگی از باغ به شما باغداران محترم هستند.


ارقام دیگر نهال آلو