پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلو بخارا زرد

نهال آلو بخارا زرد

نهال آلو بخارا زرد از محبوب‌ترین ارقام نهال آلو است که به دلیل مصرف تازه‌خوری و همچنین تبدیل شدن میوه آن به خشکبار، بسیار مورد توجه باغداران قرار می‌گیرد. دارای ویژگی‌های بسیار منحصر به فردی است که قابلیت کشت و رشد این نهال را در طیف وسیعی از مناطق کشور می‌دهد.

جهت خرید نهال آلو بخارا زرد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلو بخارا زرد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلو بخارا زرد نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال آلو بخارا زرد

این نهال از خصوصیات بسیار ویژه‌ای برخوردار است که موجب رغبت بازار نهال به خرید نهال آلو بخارا زرد می‌شود. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به باردهی بسیار خوب این درخت اشاره کرد.

این درخت رشد خوبی نیز دارد و ارتفاع درخت آن تا حدود 10 متر نیز می‌تواند افزایش داشته باشد. هرس به موقع و اصولی تاثیر زیادی در رشد و همچنین باردهی آن دارد پس اگر قصد خرید نهال آلو را دارید، به یاد داشته باشید که هرس این نهال از مهم‌ترین مراحل در نگهداری آن خواهد بود و بهتر است که آن را به افراد متخصص بسارید و یا قبل از انجام، از مهارت‌های خود اطمینان حاصل کنید.

مشخصات نهال آلو بخارا زرد

از بارزترین ویژگی‌های این نهال می‌توان به رشد بسیار خوب و مطلوب آن در نواحی سردسیر و نیمه سردسیر اشاره کرد. در آب و هوای سرد در مقایسه با آب و هوای گرم و خشک، عملکرد بسیار بهتری از خود نشان می‌دهد؛ لازم به ذکر است این نهال تحمل خشکی مناسبی را نیز دارا است. باردهی آن بسیار خوب بوده و از این جهت اهمیت تجاری بالایی دارد.

قاعدتا نکاتی که بیان شد، ادله کافی برای احداث باغ نهال آلو بخارا را ب شما ارائه کرده است. اگر می‌خواهید که تجارتی پر رونق داشته باشید، و سرمایه زیادی ندارید، این کسب و کار پیشنهاد ما به شما است. شما می‌توانید پس از مدتی سرمایه خود را افزایش داده و روز به روز کسب و کار خود را گسترده‌تر کنید.

کشور سازنده نهال آلو بخارا زرد

این نهال از شهر بخارا منشأ میگیرد؛ البته شهر “خرو” در ایران نیز به پایتخت آلوی بخارا شهرت دارد؛ اما رقم‌های تولید شده در شهر خرو متفاوت از آلو بخارا زرد بوده و منشا اصلی این نهال شهر بخارا است. لازم به ذکر است که منطقه خرو در استان خراسان رضوی قرار دارد.

فاصله کاشت نهال آلو بخارا زرد

از مهم‌ترین نکاتی که لازم است باغداران به آن توجه داشته باشند، انتخاب فاصله کاشت مناسب به هنگام کاشت نهال می‌باشد. بهتر است درخت آلو بخارا زرد طوری کاشته شود که به خوبی در معرض نور آفتاب قرار گیرد و همچنین به روشی کاشته شود که در آینده، ریشه نهال‌ها باهم تداخل نداشته باشند.

فاصله کاشت مناسب برای نهال آلو بخارا زرد 3*4 متر می‌باشد که به رشد هرچه بهتر نهال کمک می‌کند و باغ شما را زیبا و منظم می‌سازد.

شکل میوه آلو بخارا زرد

همانطور که از نام این میوه پیداست، آلو بخارای زرد پوسته‌ای به رنگ زرد متمایل به طلایی داشته و شکل آن نیز غالبا به صورت گرد یا تخم مرغی می‌باشد. گوشت آلو بخارای زرد نیز با رنگ پوسته این میوه همخوانی داشته و به رنگ زرد است.

طعم شیرین و ملس آلو بخارای زرد موجب شده که این میوه طرفداران خاص خود را داشته باشد؛ اندازه هر یک عدد آلو بخاری زرد، در حد متوسط بوده و قطری در اندازه 3 تا 6 سانتی‌متر دارد.

حداکثر ارتفاع درخت آلو بخارا زرد

حداکثر ارتفاعی که درخت آلو بخارا زرد می‌تواند داشته باشد، در حدود 10 متر است و طول این درخت به بیشتر از این حد نمی‌رسد.

نیاز سرمایی

لازم است تا درخت آلو بخارا زرد حدود 700 الی 1200 ساعت در معرض دمای منفی 7 درجه سانتی‌گراد قرار گیرد تا گلدهی و شکوفه دهی به موقع و منظمی داشته باشد. همچنین این نهال تحمل سرمایی نسبتا خوبی هم دارد؛ به طوری‌که می‌تواند سرمایی بین 25 تا 35 درجه سانتی‌گراد زیر صفر را تحمل کند.

عمر اقتصادی

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، درخت آلو بخارا زرد از دومین سال کاشت به بار نشسته و محصول دهی خود را آغاز می‌کند. عمر اقتصادی درخت آلو بخارا زرد حدود 25 سال است؛ این عدد مدت زمان متوسطی برای عمر مفید درخت آلو به شمار می‌رود.

وزن میوه

قطر هر آلو بخارا زرد از 3 تا 6 سانتی‌متر متغیر است و به همین سبب این نوع آلو دارای اندازه و همچنین وزن متوسطی می‌باشد.

ارتفاع از سطح دریا

به هنگام کاشت این نهال باید در تعیین ارتفاع منطقه کاشت نهال آلو از سطح دریا دقت شود. ارتفاع نهال از سطح دریا می‌تواند بر رشد، نوع محصول و حتی باردهی موثر باشد؛ چرا که تغییر ارتفاع به معنای تغییر شرایط زیستی می‌باشد.

مقاومت در برابر آفات

برای داشتن محصولی با کیفیت و با مرغوبیت بالا، می‌بایست درخت آلو بخارا زرد را با استفاده از سم‌های مناسب سم‌پاشی کرد تا به درختان و میوه‌ها بر اثر این عوامل آسیبی وارد نشود. در حالت کلی نیز می‌توان درخت آلو زرد بخارا را درختی نیمه حساس به آفات معرفی کرد که این موضوع مراقبت از نهال و دفع آفات از درختان را بر باغداران لازم می‌کند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

خوب است بدانید که به طور متوسط 4.5 تن آلو بخارا زرد از هر هکتار برداشت می‌شود. این عدد می‌تواند با توجه به شرایط نهال و میزان رسیدگی باغدار، کم یا زیاد شود.

شروع محصول دهی

زمان شروع باردهی این نهال، پس از گذشت دو سال از زمان کاشت است؛ این موضوع یعنی باردهی این نهال نسبت به سایر ارقام آلو زودتر می‌باشد.

قدرت رشد درخت

راجع به قدرت رشد درخت آلو بخارا زرد باید گفت که این درخت رشد طولی بسیار خوبی دارد؛ همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، ارتفاع بعضی از درختان این رقم به 10 متر نیز می‌رسد.

رقم گرده افشان

با توجه به ژنتیک و اقلیم منطقه کاشت درخت آلو بخارا زرد می‌توان رقم گرده افشان مناسب برای این نهال را تعیین کرد.

پایه درخت آلو زرد بخارا

درخت آلو زرد بخارا معمولا بر پایه زردآلو می‌باشد.

زمان گلدهی نهال آلو بخارا زرد

زمان گلدهی به عوامل مختلفی به خصوص آب و هوای منطقه کاشت و سطح مراقبت از نهال وابسته است. بهتر است کاشت درخت آلوی بخارا زرد در مناطق سردسیر و نیمه سرد سیر انجام شود تا نیاز سرمایی نهال به خوبی برطرف شده و نهال در زمان مقرر گلدهی خود را آغاز کند.

مدت ابیاری درخت آلو بخارا زرد

درخت آلو بخارا زرد برای رشد و باردهی بیشتر و بهتر نیاز به آبیاری منظم دارد. برای آبیاری درخت آلو بخارا زرد می‌توان از سیستم‌های مختلف آبیاری استفاده کرد. به هنگام آبیاری درخت آلو بخارا زرد مطلوب است مقدار 10 لیتر آب در هر یک هفته به درخت داده شود؛ البته این عدد در فصول و شرایط مختلف، دستخوش تغییر می‌شود.

قیمت نهال درخت آلو زرد بخارا

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی انواع رقم‌ها نهال آلو از جمله نهال آلو بخارا زرد را به صورت کاملا مستقیم و با کیفیت بالا به باغداران و خریدارن گرامی عرضه می‌کند. قیمت نهال آلو بخارا زرد در مجموعه غرب نهال به صورت عمده بوده و خرید از این مجموعه، برای کسب و کارهای نوپا صرفه اقتصادی را به همراه دارد.

جهت دریافت مشاوره رایگان درباره نحوه خرید نهال و همچنین استعلام قیمت، با کارشناسان روابط عمومی نهالستان غرب نهال تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال آلو