پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلو قطره طلا

نهال آلو قطره طلا

نهال آلو طلایی یکی از معروف ترین نهال های آلو قطره طلا است. این نهال تنه ای نسبتا محکم و مقاوم دارد که می‌تواند در برابر سرمای شدید استقامت بالایی از خود نشان دهد.بسیاری از کشاورزان شکوفه هایی که پس از بلوغ نهال ظاهر می‌شود را شبیه به شکوفه های درخت هلو می‌دانند.اما مشخص ترین ویژگی ظاهری این درخت که آن را در جهان معروف کرده است؛میوه های طلایی و خوش طعم آن است.

جهت خرید نهال آلو قطره طلا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلو قطره طلا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلو قطره طلا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

کشور سازنده ی نهال آلو قطره طلا مشخص نیست.این درخت از دیرباز در آسیا رشد و محصول دهی کرده است.و این موضوع تعیین خاستگاهی مشخص را برای کارشناسان این رشته سخت کرده است.با وجود اطلاعات ناکافی،خرید نهال آلو قطره طلا همچنان بسیار پرطرفدار است.

پایه

آلوچه ی وحشی پایه ای مناسب برای نهال آلو قطره طلا است.پایه ی آلوچه ی وحشی به صورت بذری برای نهال آلو قطره طلا پیوند داده میشود.این پایه به جهت افزایش کیفیت محصولات و رشد مناسب، به همراه نهال کاشته می‌شود.

فاصله کاشت

پیشنهاد متخصصان بر این است که نهال ها با فاصله ی 5*4 متری کاشته شوند.اما با اینحال برخی با ساده نگری های اشتباه فاصله گذاری را موضوعی کم اهمیت می‌دانند.درصورتی که فاصله ی کاشت مهم ترین نکته در کاشت نهال ها می باشد.البته تمام این موارد پس از خرید نهال آلو قطره طلا به باغداران توصیه خواهد شد.

حداکثر ارتفاع درخت

حداکثر ارتفاع درخت آلو قطره طلا 4 متر است.البته درختان کمی به حداکثر رشدی که برای آنها مقدر شده است می‌رسند.اما با اینحال نگهداری صحیح و مفید در رشد و ارتفاع درخت تاثیر زیادی دارد.

نیاز سرمایی

نهال آلو قطره طلا در حالت استاندارد نیاز به سرمای بالایی برای ادامه ی حیات دارد.این نهال به طور کلی علاقه ی زیادی به سرما دارد.به همین علت به خریداران توصیه می‌شود که پس از خرید نهال آلو قطره طلا، آن را در مناطق سرد کاشت کنند.نهال آلو قطره طلا توانایی تحمل سرما تا دمای منفی 40 درجه را دارد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی این نهال، 80 سال است.میزان این عمر به انداره ای برای باغداران قابل توجه است که وجود نهال های آلو قطره ای عضو ثابتی از باغ آنها می‌شود.البته میزان این عمر در صورت رسیدگی های نادرست و بی توجهی مفرط تضمین نمیشود‌.تنها درصورتی می‌توان به میزان عمر اقتصادی و خرید نهال آلو قطره طلا امیدوار بود که مراقبت های لازم به عمل آید.

مشخصات میوه

میوه ی این رقم به علت رنگ طلایی بخصوصی که دارد به قطره طلا معروف شده است.این میوه در ابتدای باردهی و زمانی که میوه رسیده است؛مزه ای ترش دارد.اما به مرور زمان ترشی دلنشین آن طعم شیرینی نیز به خود می‌گیرد.خشک این میوه محبوبیت زیادی ندارد.معمولا پس از رسیدن قطره طلا،آن را بصورت تازه استفاده می‌کنند.

ارتفاع از سطح دریا

همانطور که میدانید این درختان طبیعتی سردسیر دارند.و برای آنها بهتر است که در مناطق سرد کاشته شوند.رطوبت و میزان دمایی که در 100 تا 3000 متری از سطح دریا است؛برای نهال آلو قطره طلا شرایط رشد خوبی را فراهم می‌کند.

مقاومت در برابر آفات

درختان آلو قطره طلا مقاومت فوق العاده ای در برابر آفات دارند.به صورتی که در برابر درختان دیگر رقیبی سخت در مقابله با آفات می‌باشند.این موضوع باعث می‌شود که هزینه های سم پاشی برای باغداران بسیار کمتر از میزان معمول شود.تمام این عوامل باعث می شود باغداران برای خريد نهال آلو قطره طلا مصمم تر ‌شوند.اما باید توجه شود که با وجود استقامت بالای درخت،سم پاشی حتما باید صورت گیرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این درخت در ایران سالانه بین 5 تا 7 تن در هر هکتار محصول دهی میکند.متاسفانه به علت شرایط اقلیمی و محیطی این میزان کمتر از سایر کشور های دیگر است.البته همین مقدار نیز بسیار قابل قبول است.اما در خارج از ایران،محصول دهی نهال آلو قطره طلا در هر هکتار بیش از 7 تن میباشد.

شروع محصول دهی

در پایان شهریور سال دوم کاشت،درخت آلو قطره طلا محصول دهی خود را به ثمر می‌رساند‌.سرعت محصول دهی این نهال بالاست.نتیجه ی اين محصول دهی میوه هایی دایره شکل و زرد رنگی است که طعم ترشی به همراه دارد.

رقم گرده افشان

آلو قطره طلا درختی خودبارور است.و به درختانی که خودبارور باشند اصطلاحا خود گرده زا می گویند.بنابراین گرده افشانی توسط خود درخت انجام می‌شود و نیازی به خرید رقم گرده افشان دیگری برای آن نیست.خرید نهال آلو قطره طلا باعث می‌شود،هر دو گل گرده افشان را در یک درخت باهم داشته باشیم.و این موضوع باعث می‌شود هزینه های اضافی کاهش پیدا کند.

مدت آبیاری

بهترین روش آبیاری برای این درختان استفاده از روش جدید بابلر است.با استفاده از این دستگاه می‌توان آبیاری منظمی را تحت فشار قطره ای پیش گرفت.البته در سال های اول باید در فواصل کم و به اندازه ی متوسطی نهال را آبیاری کرد.استانداردترین حالت آبیاری برای این نهال 10 لیتر در هر هفته است.

زمان گلدهی

این نهالی دیر گل است. زمان گلدهی درخت آلو قطره طلا بستگی به سبک نگهداری و شرایط اقلیمی دارد.معمولا شکوفا شدن این گل ها بین روزهای فروردین و اردیبهشت در حال تغییر است.اما در صورتی که تمام مراحل رشد و شرایط محیطی به خوبی رعایت شود.در موعد مقرر،یعنی اواخر فروردین تا اردیبهشت گل های درخت آلو قطره طلا مشاهده می‌شود.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال تصویری واضح از یک نهالستان جامع است.در نهالستان غرب نهال انواع نهال های تجاری و غیر تجاری با قیمت منصفانه به فروش میرسد.تمایزی که این نهالستان با دیگر نهالستان ها دارد صداقت و تجربه ی بالا در این حرفه میباشد.برای خرید نهال آلو قطره طلا و دیگر نهال ها با مشاوران فروش غرب نهال تماس حاصل بفرمایید.


ارقام دیگر نهال آلو