پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلو بخارا قرمز

نهال آلو بخارا قرمز

نهال الو بخارای قرمز یکی از بهترین ارقام آلو شناخته میشود که به علت میوه ی خود شهرت بسیاری دارد. مردم ایران از میوه ی این نهال در غذا و یا به صورت خشکبار استفاده میکنند. از لحاظ آماری کشور ایران بیشترین مصرف کننده ی الو بخارای قرمز است. این نهال بیشتر در مناطق آسیایی غربی کشت میشود و امروزه در بیشتر کشورها به خصوص کشور ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است.

جهت خرید نهال آلو بخارا قرمز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلو بخارا قرمز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلو بخارا قرمز نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال آلو بخارای قرمز یک رقم بومی کشور ایران است. که برای اولین بار در شهر خرو در خراسان شمالی کشت شد.

پایه

پایه ی اصلی برای نهال آلو بخارای قرمز، پایه آلوچه وحشی است.

خصوصیات نهال آلو بخارای قرمز

این نهال از گونه ی گلسرخیان است. شکوفه های این رقم در اواسط بهار گلدهی میکند. هر گل ۵ گلبرگ دارد و در دسته ها ۷ تا ۸ عددی در کنار یکدیگر قرار دارند. چوب این درخت تا حد زیادی خشن است و در برابر سرمای زیاد مقاومت خوبی دارد.

فاصله کاشت

فاصله ی کاشت استاندارد جهت کاشت نهال الو بخارای قرمز ایجاد مربع هایی به ضلع ۴ در ۵ متر مربع است. در زمین های شیب دار میتوان این فواصل را تا حدودی کاهش داد.

نهال الو بخارای قرمز نیاز دارد که ۶ ساعت از روز برای انجام عملیات فتوسنتز و تولید محصول، در معرض نور خورشید قرار گیرد.

شکل میوه

میوه ی الو بخارای قرمز به رنگ آبی تیره بوده و در هنگام رسیدن رنگی شبیه به قهوه ای تیره دارد. یک هسته ی بزرگ در میان خود دارد. گوشته ی میوه بسیار آبدار و طعم آن ترش و شیرین است.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت الو بخارای قرمز در شرایط رشد مطلوب قادر است تا ارتفاع ۲۰ متر نیز رشد کند. البته ارتفاع درخت به شرایط نگهداری آن نیز وابسته است. کشاورزان خبره با آگاهی از نحوه ی هرس و فرم دهی درخت، ارتفاع آن را تا حدودی کنترل میکنند.

ارتفاع بالای درختان عملیات برداشت محصول را با دشواری همراه خواهد کرد.

نیاز سرمایی

دوره ی سرمایی به مدت زمان قرارگیری یک نهال تحت دمای بسیار سرد گفته میشود. این کار باعث میشود تا تحمل سرمایی و باروری درخت افزایش چشمگیری بیابد. دوره ی سرمایی برای نهال آلو بخارای قرمز بین ۱۰۰ تا ۷۰۰ ساعت قرارگیری نهال در دمای کمتر از ۷- درجه ی سانتیگراد است.

نهال الو بخارای قرمز در برابر سرما تحمل بسیار خوبی دارد. به گونه ای که پس از گذراندن دوره ی سرمایی قادر است سرمایی هوا تا ۳۵- درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل کند.

عمر اقتصادی

درخت الو بخارای قرمز تا ۲۵ سال به محصول دهی با کیفیت ادامه میدهد. بعد از این دوران، درخت دچار کهولت سن شده و محصول آن با افت شدیدی همراه خواهد شد و دیگر قادر به ارائه محصول بازار پسند نخواهد بود.

وزن میوه

میوه ی آلو بخارای قرمز متوسط و کوچک است. وزن آن حدودا ۱۵ گرم است.

ارتفاع از سطح دریا

نهال آلو بخارای قرمز را میتوان در هر ارتفاعی از سطح دریا کاشت و از محصول دهی حداکثری آن بهره برد.

مقاومت در برابر افات

یکی از مزایای نهال الو بخارای قرمز مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری ها است. البته نسبت به برخی از آفات نیز حساس است. به همین دلیل تمامی مراحل سمپاشی و کوددهی آن باید به خوبی انجام شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت الو بخارای قرمز یکی از پربازده ترین ارقام آلو به شمار میاید. این درخت قادر است سالیانه حدود ۳ تا ۷ تن در هکتار محصول دهی با کیفیت به همراه داشته باشد. رسیدن به حداکثر ظرفیت درخت به شرایط نگهداری و اقلیمی منطقه ای وابسته است.

شروع محصول دهی

معمولا نهال آلو بخارای زرد از سال اول شروع به باردهی مینمایند. البته محصول آن با نزدیک شدن به سن بلوغ درخت، برای عرضه در بازار مناسب خواهد شد.

رسیدن محصول درخت به شرایط محیطی آن وابسته است. محصولات این رقم در اواسط تا اواخر تابستان قابل برداشت است.

رقم گرده افشان

نهال آلو بخارای زرد یک رقم خود گرده زا (خودسازگار) است یعنی برای باروری نیازی به کاشت رقم گرده افشان در باغ وجود ندارد.

مدت ابیاری

درختان الو بخارای قرمز را باید به صورت منظم و هفتگی ۱۰ لیتر آبیاری کنید. آبیاری منظم درختان در سلامتی درخت و افزایش محصول دهی و افزایش عمر اقتصادی درخت تاثیرگذار است.

بهتر است نهال الو بخارای قرمز را به صورت دیمی نکارید. بهترین روش آبیاری درختان استفاده از روش آبیاری تحت فشار است.

نهال های کمتر از یکسال را باید در فواصل زمانی کوتاهتری آبیاری کنید.

در طول فصل رشد و فصل گرم سال، آبیاری را افزایش و در فصل بارندگی و یخبندان و دوران خواب درخت، آن را کمتر آبیاری کنید.

زمان گلدهی

گلدهی درخت الو بخارای قرمز به شرایط اقلیمی و آب و هوایی وابسته است. اما به طور معمول گلدهی این رقم از اواسط فروردین تا انتهای اردیبهشت ادامه دارد.

نتیجه گیری

نهالستان رضا داداشی با بیش از ده ها سال تجربه، ارائه دهنده ی بهترین ارقام نهال آلو از جمله فروش نهال آلو بخارای قرمز، به سراسر کشور میباشد. این نهالستان با ضرفیت تولید بالا و همچنین تیم پشتیبانی آنلاین توانسته است سالیان سال در رتبه های برتر ارسال نهال با کیفیت به سراسر کشور باقی بماند. امکان ثبت سفارش و دریافت مشاوره به صورت آنلاین در این نهالستان پیش بینی شده است تا بتوانیم پاسخگوی تمامی نیازهای باغداران عزیز باشیم. جهت کسب اطلاع از قیمت نهال آلو بخارای قرمز با ما تماس بگیرید.


ارقام دیگر نهال آلو