پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال پسته هیبریدی

نهال پسته هیبریدی

در بین نهال‌های پسته‌ای که در ایران کشت می‌شوند، جایگاه خاصی به نهال پسته هیبریدی اختصاص دارد. این نهال پسته از رقم پیوندی پسته است و در ضمن داشتن کیفیتی بالا و محصولی مرغوب، مقامت خوبی نیز در مقابل عوامل مختلف دارد. درباره این نهال نیز گفته شده که سرعت رشد فوق العاده‌ای دارد. این نهال طرفداران خاص خود را دارد و در ایران نیز هستند کسانی که سود خوبی از فروش نهال پسته هیبریدی به دست می‌آورند. امروز در مجموعه نهالستان غرب نهال، به بررسی خصوصیات و نحوه کاشت نهال پسته هیبریدی خواهیم پرداخت و در پایان نیز نکات مهمی را با محوریت قیمت نهال پسته هیبریدی ارائه خواهیم کرد.

جهت خرید نهال پسته هیبریدی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال پسته هیبریدی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال پسته هیبریدی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال پسته هیبریدی

این نهال پسته پیوندی مقاومت بالایی در مقابل سرما، گرما و حتی آفات دارد. این خصوصیت نهال هیبریدی، موجب افزایش تقاضا برای خرید این نهال در دنیا شده است. چرا که نهال مقاوم، همیشه دردسر کمتری را برای پرورش دارد. البته می‌توان علت باردهی بالا و مقاومت این نهال را به اصلاح نژاد ربط داد؛ چرا که این نهال پسته، یک رقم اصلاح شده است.

همانطور که اشاره کردیم، باردهی این نهال بالا بوده و بدون شک باردهی بالا، دستخوش یک نگهداری صحیح و اصولی است. جالب است بدانید که با کمک هرس کردن می‌توان شاخه‌های نهال هیبریدی را به بالا هدایت کرد؛ تا برای برداشت مکانیزه پسته، مشکلی وجود نداشته باشد.

مشخصات نهال پسته هیبریدی

مقدار ویتامین‌ها و مواد معدنی مفید در پسته زیاد است و این مغز، از با ارزش‌ترین و مقوی‌ترین مغزهای چرب است که در بین خشکبار یافت می‌شود. مصرف پسته آنقدر مفید است که برخی از افراد متخصص خوردن مداوم آن را به صورت یک عادت روزانه توصیه می‌کنند. البته مصرف ایده‌آل نیز ملاک است و زیاده روی در هرچیزی بیماری زا است.

کشور ایران دارای منابع مختلفی است و تنها استفاده درست از این منابع است که برای همه سود زا است؛ احداث یک نهالستان بزرگ پسته و کاشت نهال پسته هیبریدی در آن، علاوه بر اشتغال زایی و سود دهی، به اقتصاد کشور نیز کمک می‌کند. چرا که صادرات پسته حاصل از این نهالستان، قابلیت صادر به بسیاری از کشورها را دارد و در مجموع پسته ایرانی در دنیا مشهور است. اگر به فکر تاسیس نهالستان با این نهال هستید، در تصمیم خود درنگ نکنید.

کشور سازنده

برخی اسم این نهال را با پسوند آمریکایی استفاده می‌کنند؛ این یعنی منشا و سرچشمه‌ی اصلی این نهال را کشور آمریکا می‌دانند. گفته شده که کشور آمریکا نیز در تولید پسته، سطح بالایی دارد.

فاصله کاشت

در خصوص فاصله کاشت نهال پسته هیبریدی باید بگوییم که این فاصله امری مهم برای رشد و تغذیه‌ی این نهال پسته است؛ چرا که وجود این فاصله موجب می‌شود که نهال به راحتی و بدون مزاحمت، از منابع خاک و نور خورشید استفاده کند. این نهال اگر پایه رویشی داشته باشد و در زمین‌های با شیب کم قصد کاشت آن را داشته باشیم، فاصله‌ی 3*3 متر کافی است؛ در زمین‌های مسطح و بدون شیب 4*4 متر فاصله‌ی مطلوبی است.

شکل میوه

در بحث رنگ پسته‌ی نهال هیبریدی باید گفت که رنگ آن ارغوانی و در برخی بخش‌ها سبز کم رنگ است.

حداکثر ارتفاع درخت پسته هیبریدی

گذشته از بحث ژنتیک، رشد و ارتفاع مطلوب یک درخت، ماحصل یک کاشت اصولی و یک مراقبت و پرورش مناسب است.

نیاز سرمایی

نیاز به سرما در همه‌ی نهال‌های میوه وجود دارد؛ این نیاز در نهال پسته هیبریدی در حدود 700 الی 1000 ساعت سرمای زیر 7 درجه سانتیگراد است.

جالب است بدانید که نهال هیبریدی در مقابل گرما هم مقاومت بالایی دارد؛ این نهال حتی دمای 40 تا 45 درجه سانتیگراد را متحمل است.

عمر اقتصادی

عمر مفید و یا عمر اقتصادی این نهال نیز در حدود 75 سال است. این میزان به رعایت نکات نگهداری و مراقبت از نهال نیز بستگی دارد.

وزن میوه

وزن هر پسته خشک هیبریدی در حدود 2 گرم است.

ارتفاع از سطح دریا

رعایت ارتفاع مناسب امری است که در کاشت هر نهالی مهم و ضروری است. به یاد داشته باشید که ارتفاعات مختلف، تغییرات جوی و زیستی محیط را نیز در بر دارند. خوب است که زمان کاشت نهال پسته هیبریدی، این موضوع را نیز مدنظر داشته باشید.

مقاومت در برابر آفات

به طور کلی گفتیم که مقاومت این نهال در مقابل عوامل مختلف بالا است؛ مقاومت بالای نهال پسته هیبریدی در برابر آفات و بیماری ها نیز از مزایای این نهال است. البته توجه داشته باشید که این نهال در مواقع خطر نیاز به سمپاشی دارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر باردهی نهال پسته هیبریدی در حدود 7 تن در هر هکتار تخمین زده شده است.

شروع محصول دهی

باردهی نهال هیبریدی اواسط تابستان است؛ این نهال از سال سوم باردهی را شروع می‌کند و در سال‌های بعد با افزایش محصول همراه است.

قدرت رشد درخت پسته هیبریدی

این نهال پسته به نسبت سایر نهال‌ها سرعت و قدرت رشد خوب و مطلوبی دارد.

رقم گرده افشان

به ازای هر 20 اصله نهال پسته هیبریدی، لازم است که یک اصله نهال گرده افشان کاشته شود.

پایه نهال پسته هیبریدی

گفته می‌شود که نهال پسته برای باردهی حتما باید پیوند زده شود و برای پیوند زدن این نهال از روش پیوند شکمی استفاده می‌شود.

زمان گلدهی

به طور کلی باید گفت که زمان گلدهی یک نهال بیشتر از هر عامل خارجی، به ژنتیک خود نهال برمی‌گردد.

مدت آبیاری

قبل از هرچیزی باید گفت که نهال پسته هیبریدی مقاومت خوبی در برابر کم آبی دارد؛ اما در هر صورت، این دلیل بی توجهی به آبیاری به موقع نهال نیست. در بهار روزانه نیم لیتر و در تابستان روزی یک لیتر آب، برای آبیاری نهال پسته هیبریدی توصیه شده است.

قیمت نهال پسته هیبریدی آمریکایی

اگر با خواندن این مقاله علاقمند به خرید نهال پسته هیبریدی شده‌اید، باید بدانید که یک شرایط خوب و اول از همه یک نهال با کیفیت و اصل است که سود دهی بالایی برای کشاورزی شما خواهد داشت. شما می‌توانید با خرید نهال پسته هیبریدی و یا سایر نهال‌های میوه از فروشگاه غرب نهال که با مدیریت مهندس رضا داداشی اداره می‌گردد، یک سرمایه گذاری موفق را آغاز کنید. انواع نهال میوه در این فروشگاه به صورت حضوری و همچنین به صورت اینترنتی، با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا استعلام قیمت نهال پسته هیبریدی، با روابط عمومی این شرکت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان غرب نهال نیز بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال پسته