پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال پسته خوشه ای

نهال پسته خوشه ای

نهال پسته خوشه ای ارتفاع بسیار کمی دارد.به طوری که حتی پس از رشد به ارتفاعی در حدود 3 الی 5/3 می‌رسد.این موضوع عملیات برداشت محصول را در آینده برای کشاورزان ساده کرده است.همچنین نهال پسته خوشه ای پس از بلوغ،شروع به تولید شناخته شده ترین رقم پسته در جهان، یعنی پسته خوشه ای می‌پردازد.

جهت خرید نهال پسته خوشه ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال پسته خوشه ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال پسته خوشه ای نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

خاستگاه نهال پسته خوشه ای به ایران باز می‌گردد.در واقع ایران اولین و تنهاترین تولید کننده ی پسته خوشه ای است.به همین علت در بازار داخلی و خارجی تقاضای بالایی برای این میوه است.بسیاری از باغداران با خرید نهال پسته خوشه ای از طریق فروش محصولات نایاب آن سودآوری بالایی را کسب می کنند.

پایه

این نهال به طور کلی علاوه بر ارتفاع کم،دارای پایه های کوتاهی نیز میباشد.از آنجایی که ریشه ی نهال پسته خوشه ای بسیار حساس است عملیات پیوند نهال،باید توسط متخصص و افراد ماهر صورت گیرد.در غیر این صورت تلفات و هزینه های زیادی برای باغدار به وجود خواهد آمد.

فاصله کاشت

فاصله ی کاشت برای نهال پسته خوشه ای 3*3 و یا 4*4 است.این فاصله مناسب ترین حالت ممکن برای این نهال است.البته در زمین های شیب دار می‌توان فاصله ی کاشت را کمتر کرد.به طور معمول در هر هکتار 500 تا 700 رقم پسته خوشه ای می‌توان کاشت.باغداران بسیاری خرید نهال پسته خوشه ای را به علت استفاده ی بهینه از زمین،به سایر ارقام ترجیح می دهند.

حداکثر ارتفاع درخت

بیشترین ارتفاعی که نهال پسته خوشه ای می‌تواند داشته باشد، 3 الی 5/3 متر است.این درختان ارتفاع زیادی ندارند؛اما با این وجود پهنای بالایی دارند.در واقع این نهال ها در شاخ و برگهای خود از گستردگی و پیچیدگی خاصی برخوردارند.به همین جهت باید هرس درختان،بصورت منظم توسط متخصص انجام شود.

نیاز سرمایی

این نهال ها استقامت خوبی در برابر سرما دارند.نهال پسته خوشه ای می‌تواند در دمای منفی سی درجه نیز به زندگی خود ادامه دهد.همه ساله پسته خوشه ای های مرغوب ایرانی،به کشورهای بزرگ جهان صادر می‌شود.زیرا بهترین و تنهاترین شرایط اقلیمی مناسب برای این نهال کشور ما میباشد.در واقع مهم ترین فاکتور اقلیمی که نیاز سرمایی درخت است،به شکل فوق العاده ای در اینجا تامین می‌شود.

عمر اقتصادی

نهال پسته خوشه ای با وجود شروع دیری که دارد؛عمر اقتصادی نسبتا خوبی را از سر می‌گذراند.پس از خرید نهال پسته خوشه ای محصول دهی نهال، ۵ سال به طول می انجامد.این نهال تا ۴۵ سال محصول دهی باکیفیت و عالی دارد.پس از ۴۵ سال نیز محصول دهی ادامه می یابد.اما محصولات به مرور جنبه ی سودآوری خود را از دست می دهند.

مشخصات میوه

رویش این میوه همانند نامی که دارد؛خوشه ای است.در هر خوشه حدود ۱۷ الی ۱۸ پسته وجود دارد.پسته های این رقم بادامی شکل و بسیار درشت است.و همین ویژگی سبب محبوبیت آن بین خریداران داخلی و خارجی میباشد.

ارتفاع از سطح دریا

با اینکه بهترین خاک برای نهال پسته خوشه ای خاک های شنی و سبک است.اما با اینحال نهال پسته خوشه ای حساسیت شدیدی به رطوبت دارد.به همین علت باید تا حد ممکن از دریا فاصله داشته باشد.بهترین مکان برای کاشت این نهال مناطق کویری و نیمه کویری است.

مقاومت در برابر آفات

درخت پسته خوشه ای مقاومت خوبی در برابر آفات ندارد.بنابراین مراقبت هایی مانند کوددهی و سم پاشی هر ساله بصورت تخصصی و ویژه انجام می‌شود.کوددهی صحیح مهم ترین عامل پیشگیری از آفات در درختان پسته خوشه ای است.با خرید نهال پسته خوشه ای باید هزینه ی سالانه ی متخصص برای ارزیابی نیاز زمین و همچنین هزینه های کود و سمپاشی را در نظر بگیرید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

نهال پسته خوشه ای در هر هکتار عملکردی برابر با 6 الی 8 تن دارد.با اینکه باغداران انتظار نسبتا زیادی برای شروع محصول دهی از سر می‌گذرانند.اما این انتظار به عملکرد فوق العاده ای در سال منجر خواهد شد.همچنین در صورتی که نهال در اقلیم مناسبی کاشت شود؛محصولات به همان نسبت مرغوب تر و با کیفیت تر خواهند بود.

شروع محصول دهی

نهال پسته خوشه ای پس از 4 سال شروع به محصول دهی میکند.در طی این 4 سال،مراقبت های کشاورزی و عوامل محیطی باید به صورت تخصصی در نظر گرفته شود.به فرض مثال در سال دوم به علت رشد نامرتب و پیچیده ی شاخ و برگهای پسته خوشه ای عملیات فرم دهی درخت باید انجام شود.

رقم گرده افشان

نهال پسته خوشه ای جزو درختان خودگرده افشان نیست.و هنگام خرید نهال پسته خوشه ای،باید چند رقم نر به جهت بارور کردن درختان پسته خوشه ای خریداری کرد.به علت گرده افشانی زود درخت ممکن است عملیات گرده افشانی پسته خوشه ای با مشکل روبرو شود.اما در صورت عدم وجود باران های شدید،هیچگونه خللی در این عملیات وارد نمی‌شود.البته توجه شود که با نمونه گیری به موقع از درختان نر و افزایش تعداد آنها،احتمال ریسک را پایین و احتمال باردهی را بالا ببریم.

مدت آبیاری

این گونه از درختان در مناطق کویری و نیمه کویری رشد می‌کنند.بنابراین نیاز ویژه ای به آبیاری ندارند.البته در اوایل کاشت نهال،فاصله ی آبیاری کوتاه و بیشتر است.7 یا 10 روز یک بار برای نهال های 1 الی 3 ساله کاملا مناسب است.نهال های 3 الی 6 ساله به آبیاری کمتری مانند 12 تا 20 روز نیاز دارند.و درختان بالای 6 سال ماهی یکبار آبیاری برای آنها کفایت میکند‌.

زمان گلدهی

گلدهی درخت در اوایل فروردین شروع می‌شود.این بدین معناست که باید در برابر باران و سرمای بهاری از درخت مواظبت کرد.زیرا باران شدید می‌تواند خسارت فراوانی به درخت و محصولات آن وارد کند.خوشبختانه نهال پسته خوشه ای مقاومت خوبی در برابر سرما دارد.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال مجموعه ای کامل از تمامی نهال های تجاری و غیر تجاری میباشد.این نهالستان در تمام دوره ها موفق به کسب رضایت مشتریان شده است.عملکرد مناسب،رعایت استانداردهای بهداشتی انظباطی و… از عوامل موفقیت نهالستان غرب نهال است.در صورت تمایل به خرید نهال پسته خوشه ای برای کسب اطلاعات با شماره های تماس موجود در سایت تماس حاصل بفرمایید.


ارقام دیگر نهال پسته