پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال پسته خنجری دامغان

نهال پسته خنجری دامغان

مدل های پیوندی نهال پسته خنجری دامغان به علت ویژگی های مثبت بیشتری که با مدل های دیگر دارد بسیار پرفروش تر است.این مدل ارتفاع کمتری دارد.و به همین علت عملیات هرس و فرم دهی آن بسیار راحت تر است.و همین امر موجب می‌شود محصولات پسته با کیفیت تر باشند.در نتیجه برداشت محصولات در پی این عوامل بسیار ساده تر انجام می‌شود.

جهت خرید نهال پسته خنجری دامغان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال پسته خنجری دامغان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال پسته خنجری دامغان نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال پسته خنجری دامغان با توجه به نامی که دارد برای یکی از شهرهای ایران، به نام‌ دامغان است.این نهال بومی شهر دامغان و استان سمنان میباشد.باغداران بسیاری با خرید نهال پسته خنجری دامغان در ایران، میوه ی آن را بصورت گسترده صادر می‌کنند.

پایه

نهال پسته خنجری دامغان هم به صورت پیوندی و هم بذری کاشته می‌شود.اما مدل های پیوندی محصول دهی بهتری دارند.این مدل ها با اصلاحات و تغییراتی که بر روی آن ها صورت گرفته است؛محصولات یکدست و با کیفیتی را به باغدار ارائه می‌کنند.

فاصله کاشت

با اینکه این درختان ارتفاع کمی دارند؛اما باید نهال ها با فاصله گذاری استاندارد در کنار هم کاشته شوند.فاصله ی استاندارد برای نهال پسته خنجری دامغان 4*3 میباشد.مدتی پس از خرید نهال پسته خنجری دامغان متوجه میشوید که این نهال ها ریشه ای مستقیم و عمیق دارند.و در صورت نزدیک بودن به یکدیگر،منابع مغذی خاک و آب کافی به آنها نمی‌رسد.

حداکثر ارتفاع درخت

این نهال ها علاوه بر اینکه در عمق 5/1 متری کاشته می‌شوندپیوندی نیز میباشند.بنابراین ارتفاع بلندی نمی‌توانند داشته باشند.در واقع این درختان سرعت رشد بسیار بالایی دارند.اما بسیار کوتاه قد و کم ارتفاع هستند.همین موضوع به کشاورزان کمک بزرگی از بابت عملیات هرس و فرم دهی کرده است.

نیاز سرمایی

با توجه به اینکه نهال پسته خنجری دامغان بومی استان سمنان است.به شرایط آب و هوایی منطقه ی خود عادت دارد.در نتیجه قدرت تحمل سرما تا منفی 21 درجه را دارد.این نهال با گذر از زمستان،توانایی محصول دهی را بدست می آورد.

عمر اقتصادی

نهال پسته خنجری دامغان به طور کلی عمر اقتصادی خوبی دارد.اما این عمر بستگی به نحوه ی نگهداری آن دارد.در صورتی که پس از خرید نهال پسته خنجری دامغان،توجه کافی به آن شود؛پس از ۵ سال درختی با استقامت و عمر اقتصادی بالا خواهید داشت.عملیاتی مانند کوددهی،سمپاشی،هرس کردن،آبیاری مناسب و… تاثیر مستقیمی در افزایش عمر اقتصادی نهال پسته خنجری دامغان دارد.

مشخصات میوه

این میوه دارای پوسته ای با ترکیب رنگی قرمز و زرد است.پسته خنجری نسبت به سایر پسته ها اندازه ی بزرگ تری دارد.و همینطور مغز پسته سبز و درشت است.به همین جهت استفاده ی آن در مواردی همچون شیرینی،بستنی،آجیل و… بسیار زیاد است.پسته ی دامغان یکی از معروف ترین پسته های ایران است‌.از این رو علاوه بر مصرف داخلی بالا،صادرات این محصول نیز روز به روز در حال افزایش است.

ارتفاع از سطح دریا

نهال پسته خنجری دامغان در مناطق سرد و خشک رشد بسیار خوبی دارد.و در مناطق مرطوب به بلوغ ایده آلی نمیرسد.با اینکه بهترین خاک برای این نهال ها خاک های شنی است؛اما به علت رطوبت دریا نمی‌توان آن ها را در ارتفاع نزدیکی به دریا کاشت.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت نهال در برابر آفات خوب است.اما توجه شود که سم پاشی درخت باید بصورت دوره ای و منظم انجام شود.آفات این درخت معمولا با توجه به شرایط محیطی متفاوت خواهد بود.بنابراین با توجه به نیاز درخت باید نوع سم پاشی تعیین گردد.این موضوع مهم ترین نکته ای است که پس از خرید نهال پسته خنجری دامغان باید توسط متخصصان پیگیری شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این درختان عملکردی برابر با 1800 کیلوگرم در هر هکتار دارند.با توجه به قیمت این روزهای پسته این میزان از محصول دهی فوق العاده سودآور است.به همین علت باغداران در افزایش تعداد نهال های پسته خنجری دامغان در زمین هایشان،هیچگونه تردیدی نمی‌کنند.

شروع محصول دهی

پس از 5 سال محصول دهی نهال پسته خنجری دامغان شروع می‌شود.این مدت ممکن است برای بسیاری از افراد زیاد باشد.باغداران ممکن است در کسب سود عجله داشته باشند و انتظار کشیدن از تحمل آنها خارج باشد.اما کشور ما یکی از بزرگترین صادرکنندگان پسته است.بنابراین تقاضای داخلی و خارجی محصول بالاست.و زمانی که برای دریافت محصول،صرف نهال میشود بی فایده نخواهد بود.

رقم گرده افشان

نهال پسته خنجری دامغان رقمی خودبارور است.این درخت،گل های نر و ماده را همزمان دارد.در نتیجه هنگام خرید نهال پسته خنجری دامغان،از بابت خرید رقم گرده افشان نگرانی نداشته باشید.عوامل محیطی بسیاری مانند باد،حشرات و‌… در کمک به این گرده افشانی بی تاثیر نیستند.و مواردی همچون باران های شدید بهاری گرده افشانی را دچار خلل می‌کند.بنابراین هنگام کاشت نهال به شرایط آب و هوایی دقت شود.

مدت آبیاری

میزان آبیاری نهال بستگی به زمان کاشت آن دارد.در ابتدای کاشت نهال باید هفته ای یکبار آبیاری شود.و مدتی پس از رشد 12 روز یکبار برای آن کافی است.توجه شود که نهال نسبت به رطوبت حساسیت ویژه ای دارد.به همیت علت است که بهترین خاک برای رشد نهال خاک هایی است که کمترین میزان رطوبت و آب را در خود نگه می‌دارد.بنابراین با آبیاری زیاد نهال رو به نابودی می رود.

زمان گلدهی

این نهال جزو رقم های دیر گل است.در اواخر فروردین شکوفه های نهال پسته خنجری شکوفا می‌شوند.این امر موجب می‌شود که درخت آسیبی از بابت سرما و باران های بهاری نبیند.همچنین محصولات پسته در اواسط شهریور قابل برداشت است.در این زمان محصولات به بهترین میزان رشد خود می‌رسند.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال با بیش از چند دهه سابقه همچنان به کار فروش انواع نهال ها در سطح ایران میپردازد.مدیریت مجموعه ی غرب نهال هم اکنون توسط دکتر رضا داداشی اداره میشود.این مجموعه ی از ابتدای کار،زیرنظر جهاد کشاورزی فعالیت خود را تا به امروز ادامه داده است.و تمامی نهال ها دارای شناسنامه سلامت معتبر هستند.برای خرید نهال پسته خنجری دامغان، با مشاوران فروش غرب نهال تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال پسته