پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال پسته احمد آقایی

نهال پسته احمد آقایی

پسته ایرانی ارقام مختلفی دارد و تنوع این ارقام، انتخاب را برای یک باغدار راحت‌تر می‌کند تا با توجه به نیاز خود و روند بازار، ضمن انتخاب نهال مناسب، محصولی خوب و مرغوب را پرورش دهد و به سود بالا برسد. نهال پسته احمد آقایی نیز یکی از این انواع است که محصولی مرغوب و با کیفیت دارد. ریشه نامگذاری آن به این دلیل است که توسط شخصی به نام احمد آقا فروتن در منطقه‌ی احمدیه از توابع رفسنجان، برای اولین بار به بهره برداری رسید.در این مطلب از مجموعه نهالستان غرب نهال، به بررسی خصوصیات و مشخصات درخت پسته احمد آقایی می‌پردازیم. اگر قصد خرید نهال پسته احمد آقایی را دارید، این مطلب را تا پایان به خوبی دنبال کنید؛ چرا که قرار است نکات مهمی در خصوص فروش نهال پسته احمد آقایی مطرح کنیم.

جهت خرید نهال پسته احمد آقایی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال پسته احمد آقایی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال پسته احمد آقایی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات درخت پسته احمد آقایی

این رقم دارای محصولی درشت و بازارپسند است. پسته، این مغز پر خاصیت و مقوی که امروزه بیشتر در آجیل به کار می‌رود، فواید بسیاری دارد. ما اغلب به خوردن حجم زیادی از پسته در یک روز عادت داریم، اما بهتر است که پسته را به مقدار کم و در فواصل روزانه مصرف کنیم؛ تا خواص فوق العاده آن اثر بخشی بیشتری داشته باشند. پسته به دلیل وجود آهن خون ساز است و برای کسانی که از کم خونی رنج می‌برند، مفید خواهد بود. تقویت ذهن و مغز نیز از جمله خواص برخی از مغزهای خوراکی از جمله پسته و گردو است. این موضوع باعث می‌شود که پسته برای دانش آموزان و دانشجویان نیز مفید باشد؛ چرا که می‌تواند قدرت ذهن آن‌ها را افزایش دهد. جالب است بدانید که تقویت معده و حتی تقویت کبد نیز از خصوصیات این مغز چرب و پر انرژی است.

مشخصات درخت پسته احمد آقایی

گفته شده که کاشت نهال پسته احمد آقایی در شرایط آب و هوای شور نیز بدون مشکل جدی انجام شده است و این نهال خود را با این شرایط وفق داده است. البته وجود خاک حاصل خیز موضوعی است که کشاورزی را برای هر نهالی آسان‌تر می‌کند و نهال احمد آقایی از این قاعده استثنا نیست.

این نهال زود گل و طبیعتا زود بازده است؛ حجم باردهی بالایی دارد و کیفیت محصولات آن مطلوب است. برای اینکه بتوان باردهی مطلوبی را از آن انتظار داشت، باید شرایط مناسبی را برای کاشت و رشد این نهال مهیا کرد و درصد مراقبت‌ها را از این نهال ایرانی بالا برد.

کشور سازنده

همانطور که گفته شد، این نهال اولین بار در منطقه احمدیه شهرستان رفسنجان به بهره برداری رسید. قابل توجه است که اگر به دنبال کاشت نهال پسته برای مناطق سردسیر ایران هستید، می‌توانید از نهالستان غرب نهال، محصول مورد نیاز خود را تامین کنید.

فاصله کاشت

برای یک کاشت موفق و به ثمر رساندن محصولات با کیفیت، لازم است که شرایطی همچون فاصله کاشت را رعایت کنید. فاصله کاشت نور رسانی به نهال‌ها و تغذیه ریشه‌های نهال‌ها در زیر زمین را راحت‌تر و بدون مزاحمت می‌کند. فاصله پیشنهاد شده برای کاشت نهال پسته احمد آقایی 6*4 متر توصیه شده است.

شکل میوه

رقم پسته احمد آقایی دارای محصولاتی درشت و با کیفیت به رنگ مایل به سفید است؛ البته اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، رنگ پوست آن نسبتا استخوانی می‌باشد. عکس پسته احمد آقایی در این صفحه، گویای ظاهر زیبا و بازارپسند آن دارد.

حداکثر ارتفاع درخت پسته احمد آقایی

این نهال پسته رشدی متوسط از جهت ارتفاع دارد و این می‌تواند حتی یک مزیت باشد؛ چرا که ارتفاع کمتر نهال، به معنای دستیابی آسان‌تر به محصولات و برداشتی کم دردسرتر است. حدود 3 متر، ارتفاع این نهال پربار خواهد بود و البته این میزان به مراقبت‌های باغدار نیز بستگی دارد.

نیاز سرمایی

با کاشت نهال پسته در مناطق سردسیر، خیالتان از اینکه نیاز سرمایی نهال تامین می‌شود آسوده می‌شود. ظاهرا نهال پسته احمد آقایی نیز مانند سایر نهال‌ها به حجم مشخصی از سرما برای بیدار شدن از خواب زمستانه نیاز دارد. در مجموع گفته شده که حجم سرمای مورد نیاز درختان پسته بین 600 الی 1200 ساعت است.

عمر اقتصادی

نگهداری و حفاظت از نهال پسته، نقش مهمی در باردهی و همچنین عمر مفید نهال خواهد داشت. البته نقش ژنتیک نهال نیز در این موضوع اجتناب ناپذیر است. اما اگر بتوانید نیازهای این نهال را به خوبی تامین کنید، باردهی آن برای سال‌های زیادی ادامه خواهد داشت و این نهال سود زیادی را به شما خواهد رساند.

وزن میوه

وزن هر عدد پسته خشک رقم احمد آقایی چیزی در حدود 2 گرم است.

ارتفاع از سطح دریا

باید دانست که ارتفاعات مختلف، دارای شرایط زیستی متفاوتی هستند و محیط رشد یک نهال، مهم‌ترین موضوع است. گفته شده که به طور کلی، ارتفاع 900 الی 1800 متر از سطح دریا، برای کاشت پسته مناسب است.

مقاومت در برابر آفات

این نهال پسته در برابر عوامل بیماری زا مقاومت مطلوبی دارد؛ اما بدون شک در مواقع خطر، باید مراقبت از نهال را دوچندان کرد و از سمپاشی (در هنگام نیاز) بهره گرفت.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

گفته شده که این نهال پربازده پسته، در هر هکتار چیزی در حدود 8 تن باردهی دارد. این حجم بالا است و با توجه به این موضوع می‌توان از آن در موارد صادراتی بهره گرفت و سود بالایی به دست آورد.

شروع محصول دهی

درباره رقم پیوندی نهال احمد آقایی گفته شده که این نهال از سال اول بعد پیوند باردهی را آغاز می‌کند. نهال پسته احمد آقایی نسبتا زودرس است و حدودا 10 شهریور ماه زمان رسیدن میوه‌های آن می‌باشد.

قدرت رشد درخت پسته احمد آقایی

با توجه به ارتفاع نهال احمد آقایی، قدرت رشد درخت آن نسبتا متوسط و مطلوب ارزیابی شده است.

رقم گرده افشان

گفته شده که به ازای هر 30 اصله نهال پسته احمد آقایی، لازم است که یک رقم گرده افشان در باغ و در بین نهال‌ها کاشته شود.

پایه نهال پسته احمد آقایی

نکته قابل توجه در بحث پایه نهال انواع ارقام ایرانی پسته اعم از نهال پسته سردسیری و…، این است که پایه اکثر آن‌ها از نوع بذری می‌باشد.

زمان گلدهی

خوب است بدانید که این نهال پسته زودگل است و زمان گلدهی آن حدودا بین 10 تا 16 فروردین ماه هرسال است.

مدت آبیاری

آبیاری به موقع و به اندازه‌ی یک نهال میوه، موضوعی مهم و قابل توجه است. در بسیاری از موارد، کم آبی موجب کاهش رشد محصول و بی‌کیفیت شدن آن می‌شود. در بحث نهال پسته احمد آقایی نیز باید توجه داشت که آبیاری آن سر وقت انجام شود.

توصیه شده که در فصل بهار روزانه نیم لیتر و در فصل تابستان روزانه یک لیتر به هر نهال احمد آقایی آبرسانی انجام شود. در بحث بعدی مطالب در خصوص فروش درخت پسته سردسیر نیز بیان خواهیم کرد.

قیمت نهال پسته احمد آقایی

اگر قصد خرید نهال پسته احمد آقایی را دارید، خوب است که این محصول را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید؛ خرید نهال از یک نهالستان معتبر، در واقع ضمانت داشتن یک محصول با کیفیت است. کاشت و پرورش پسته برای فروش در داخل و خارج از کشور با سود خوبی همراه است؛ شما می‌توانید با تاسیس یک باغ پسته، کم کم فعالیت خود را گسترش داده و به یک کسب و کار بزرگ‌تر و مجهزتر برسید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، انواع نهال پسته از جمله نهال کله قوچی، نهال پسته اکبری، نهال پسته سردسیر و… را با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می‌کند.

شما می‌توانید برای استعلام قیمت نهال پسته احمد آقایی و کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان غرب نهال، با روابط عمومی این شرکت تماس بگیرید.


ارقام دیگر نهال پسته