پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال پسته رفسنجان

نهال پسته رفسنجان

یکی از ارقام پسته ای که در ایران کشت می‌شود، نهال پسته رفسنجان است؛ این نهال زود بازده است و از سال اول شروع به باردهی می‌کند. جالب است بدانید که به طور کلی پسته، به خصوص پسته رفسنجان، یکی از ارزآورترین محصولات غیرنفتی در سطح کشور است و زمینه تولید بالایی در کشور را دارد. تولیدات پسته در ایران هنوز هم زمینه‌ی افزایش دارد و صادرات آن، از جمله اموری است که درامد ارزی داشته و سود بالایی خواهد داشت.

جهت خرید نهال پسته رفسنجان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال پسته رفسنجان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال پسته رفسنجان نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال پسته رفسنجان

در بین مغزهای خوراکی، پسته رفسنجان، یک مغز بسیار خوش طعم و پر خاصیت شناخته می‌شود؛ به طوری که مصرف روزانه آن نیز مورد توصیه قرار گرفته است. پسته سرشار از مواد معدنی و ویتامین‌هاست و وجود فیبر و اسیدهای چرب ضروری در آن، این مغز را به یک اکسیر سلامتی تبدیل کرده است. به حدی که گفته می‌شود در کاهش فشار خون و کاهش کلسترول و نیز برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی مفید می‌باشد.

از فواید بی‌شمار پسته که بگذریم، باید به شرایط کاشت آن بپردازیم؛ به طور کلی باغ‌های پسته در مناطق خشک و گرم و در واقع در مناطق کویری قرار دارند. البته باید بدانید که از شرایط این مناطق، کیفیت آب کم و میزان کم آبیاری می‌تواند باشد که این موضوعات موجب کاهش شدید محصول می‌شوند. بنابراین اگر قصد کشت پسته را دارید، حتما از کیفیت و کمیت آبیاری باغ خود، اطمینان حاصل کنید.

مشخصات نهال پسته رفسنجان

در ادامه شرایط کاشت نهال پسته باید اضافه کرد که گفته شده یکنواخت بودن، بافت سبک و عمیق بودن خاک، شرایط مورد نیاز زمینی است که نهال پسته در آن کاشت می‌شود. اگر قصد احداث باغ پسته دارید و می‌خواهید که در تجارت و صادرات پسته سود خوبی به دست بیاورید، بهتر است که از ابتدا مراقبت‌های کافی را داشته باشید و ترجیحا خاک منطقه مورد نظر خود را برای نمونه برداری بفرستید. این کار موجب می‌شود که از ابتدا خیالتان برای برداشت پربار یک محصول با کیفیت، آسوده باشد.

در بحث کود دهی درخت پسته نیز باید بدانید که از کودهای گاوی، مرغی، گوسفندی و یا حتی کود شیمیایی، برای این روند استفاده می‌شود؛ کود دهی باید در زمان‌های مختص به خود، توسط یک فرد کاربلد صورت بگیرد.

کشور سازنده

همانطور که نام این رقم پسته، نام منطقه‌ای دیدنی در استان کرمان است؛ می‌توان گفت که این نهال پسته، اصالتی ایرانی دارد. نهال پسته بادامی زرند نیز از جمله ارقام ایرانی پسته می‌باشد.

فاصله کاشت

وجود فاصله کاشت برای یک نهال میوه، موضوعی ضروری و اجتناب ناپذیر است؛ چرا که این فاصله به نورگیری هرچه بهتر هر نهال کمک می‌کند و از تداخل ریشه‌ی نهال‌ها پس از رشد در زیر خاک، جلوگیری می‌کند. یکسان سازی این فواصل نیز به نظم و زیبایی یک نهالستان کمک خوبی می‌کند.

فاصله مناسب کاشت نهال پسته رفسنجان در زمین‌های دارای شیب ملایم و همچنین در مناطق بادگیر 3*3 متر است؛ همچنین این فاصله در اراضی مسطح و بدون شیب، 4*4 متر توصیه شده است.

شکل میوه

شکل این میوه‌ی خوشمزه و مرغوب، مانند سایر پسته‌ها می‌باشد و تفاوت چندانی ندارد. پوست نازکی سطح پسته را می‌پوشاند و پسته‌ی خندان، به راحتی از پوسته خود جدا می‌شود.

حداکثر ارتفاع درخت

این نهال نسبت به برخی دیگر از رقم‌های سنتی، ارتفاع کمتری دارد و جالب است بدانید که این موضوع سبب شده تا برداشت آن با سهولت بیشتری انجام شود و هزینه‌های ناشی از برداشت، کاهش یابد.

نیاز سرمایی نهال پسته رفسنجان

گفته شده که درختان پسته، به ساعات زیادی از سرما نیاز دارند که این زمان، بین 600 تا 1200 ساعت متغیر است. البته چیزی که درختان پسته بیشتر به آن نیاز دارند، گرما است.

عمر اقتصادی

توجه داشته باشید که همیشه عمر اقتصادی و عملکرد مطلوب یک نهال، به 3 عامل بستگی دارد:

ژنتیک نهال: در ابتدا باید دانست که ماهیت یک نهال، چه خصوصیاتی دارد؛ برای مثال برخی نهال‌ها ذاتا پربارند و با یک مراقبت خوب، به ثمر می‌نشینند.

شرایط محیطی: این شرایط اعم از آب، خاک، شرایط زیستی منطقه‌ی کاشت، کوددهی، هرس و… به صورت کلی بر روند رشد نهال موثرند.

مراقبت اصولی: هرچه پیگیری و مراقبت باغدار از نهال بیشتر باشد، روند عمر و رشد نهال، بهینه‌تر خواهد بود.

وزن میوه

به طور کلی هر عدد پسته تر وزنی در حدود 4 گرم خواهد داشت.

ارتفاع از سطح دریا

به صورت کلی منطقه‌ای با ارتفاع 900 تا 1800 متر از سطح دریا، جای مناسبی برای کشت پسته می‌باشد.

مقاومت در برابر آفات

رقم اصلاح شده‌ی نهال پسته رفسنجان، در مقابل آفات و بیماری‌ها مقاومت بسیار خوبی دارد و به راحتی به این امراض دچار نمی‌شود. این نهال پسته محصولاتی سالم و بازارپسند را ارائه می‌دهد و از این رو بسیاری از باغداران، راغب به خرید نهال پسته رفسنجان، برای تجارت و سرمایه گذاری‌های بزرگ هستند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این نهال زودبازده از سال اول به بار می‌نشیند و گفته شده که در سال پنجم، باردهی آن به حداکثر می‌رسد. خوب است بدانید که رقم اصلاح شده نهال پسته رفسنجان، در هر هکتار، چیزی در حدود 7 تن باردهی دارد.

شروع محصول دهی

نهال پسته پیوندی رفسنجان از سال اول به بار می‌نشیند؛ این خصوصیت موجب محبوبیت این نهال شده و حتی ممکن است که در میزان فروش نهال پسته رفسنجان هم موثر باشد.

قدرت رشد درخت

گفته شد که ارتفاع این نوع نهال خیلی بلند نیست؛ اما با توجه به باردهی آن، می‌توان گفت که قدرت رشد این درخت پسته نیز مطلوب است.

رقم گرده افشان

خوب است بدانید که رقم گرده افشان مناسب برای نهال پسته رفسنجان، باید در بین نهال‌ها کاشته شود و نسبت آن به نهال‌های رفسنجان، یک به ده است. یعنی به ازای هر 10 نهال رفسنجان، یک اصله نهال گرده افشان کافی است.

پایه نهال پسته رفسنجان

جالب توجه است که اکثر درخت‌های پسته موجود در ایران پایه‌های بذری دارند و همچنین پایه بسیاری از این درختان از گونه پسته اهلی می‌باشد.

زمان گلدهی

پسته رفسنجان دارای ارقام مختلفی است که این ارقام، برخی دیرگل و بعضاً زودگل هستند؛ برای مثال رقم اکبری، دیرگل است و رقم کله قوچی، از ارقام زودگل پسته رفسنجان است.

مدت آبیاری

باید دانست که میزان آبیاری نهال، یک امر اعتباری است و به شرایط هوایی، فصول، ژنتیک نهال و… بستگی دارد؛ اما توصیه شده که در فصل بهار، به ازای هر روز، 2 لیتر آب به نهال رسانده شود؛ این میزان در فصل تابستان نیز 3 لیتر در روز پیشنهاد شده است.

قیمت نهال پسته رفسنجان

اگر قصد خرید نهال پسته رفسنجان را دارید؛ بدانید که با خرید یک نهال با کیفیت، می‌توانید تجارت گسترده‌ای را با کمترین دردسری تاسیس کنید. خرید یک نهال اصل و شناسنامه دار، اولین موضوعی است که باغدار باید به آن توجه کند.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، یکی از معتبرترین فروشگاه‌های نهال در سطح کشور است که فروش نهال را هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری انجام می‌دهد. اگر قصد خرید این نهال و یا خرید نهال پسته بادامی زرند را دارید، پیشنهاد ما غرب نهال است. برای کسب اطلاعات بیشتر در بحث فروش نهال پسته بادامی زرند و یا نهال پسته هیبریدی رفسنجان، با روابط عمومی این شرکت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان این مجموعه استفاده کنید.


ارقام دیگر نهال پسته