پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال پسته اکبری

نهال پسته اکبری

پسته ایرانی ارقام مختلفی دارد و تنوع این ارقام، انتخاب را برای یک باغدار راحت‌تر می‌کند تا با توجه به نیاز خود و روند بازار، ضمن انتخاب نهال مناسب، محصولی خوب و مرغوب را پرورش دهد و به سود بالا برسد. نهال پسته احمد آقایی نیز یکی از این انواع است که محصولی مرغوب و با کیفیت دارد. ریشه نامگذاری آن به این دلیل است که توسط شخصی به نام احمد آقا فروتن در منطقه‌ی احمدیه از توابع رفسنجان، برای اولین بار به بهره برداری رسید.در این مطلب از مجموعه نهالستان غرب نهال، به بررسی خصوصیات و مشخصات درخت پسته احمد آقایی می‌پردازیم. اگر قصد خرید نهال پسته احمد آقایی را دارید، این مطلب را تا پایان به خوبی دنبال کنید؛ چرا که قرار است نکات مهمی در خصوص فروش نهال پسته احمد آقایی مطرح کنیم.

جهت خرید نهال پسته اکبری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال پسته اکبری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

در بین انواع نهال ایرانی پسته، نهال پسته اکبری نامی آشنا است؛ این رقم علاوه بر کیفیت خوب و مطلوبی که دارد، محصولی بازار پسند را به ثمر می‌نشاند. نهال پسته اکبری از ارقام اصلاح شده پسته است؛ خوب است بدانید که این نهال پر محصول است و از سال اولِ بعد از پیوند، به بار می‌نشیند.در مجموعه نهالستان غرب نهال، به بررسی خصوصیات و مشخصات کاشت نهال این نهال پسته اصلاح شده می‌پردازیم.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال پسته اکبری

از جمله صادرات مهم غیر نفتی ایران، پسته است؛ بنابراین کیفیت و شکیل بودن آن در کنار طعم خوب، معیار مهمی است. اگر قصد دارید که تجارتی را به بهره برداری برسانید و سود خوبی از صادرات پسته به دست آورید، باید یک نهال پسته پربار و مرغوب انتخاب کنید. نهال پسته پیوندی اکبری یک گزینه‌ی مطلوب است؛ چرا که محصولی تجاری دارد و کیفیت خوب و مطلوب آن به حدی است که به آن لقب “پسته بازار پسند” داده‌اند.

مغزهای این پسته سایز مناسبی دارند و نیز از کیفیت و طعم خوبی برخوردارند. اگر بخواهیم مشخصات پسته اکبری را در چند کلمه ارائه کنیم، باید بگوییم که این نهال پسته‌های درشت و مغزداری دارد. همانطور که می‌دانید، پسته از جمله مغزهای حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی بوده و پرخاصیت و مقوی است؛ همچنین برای بسیاری از بیماری‌ها مفید است. این خصوصیات به حدی جدی است که برخی از کارشناسان مصرف مداوم آن را به حد تعادل توصیه کرده‌اند.

مشخصات نهال پسته اکبری

بدون شک برای رشد و بهره وری یک نهال میوه، وجود شرایط مناسب نقش بسزایی دارد؛ از جمله شرایط مناسب برای رشد نهال پسته اکبری موارد زیر است:

خاک: نهال درخت پسته اصلاح شده از جمله ارقامی است که تحمل شوری را دارد و در برخی منابع گفته شده که نیاز به خاک شور برای رشد دارد.

آب و هوا: گرچه پسته غالبا گرمسیر است؛ اما نهال پسته اکبری مقاوم به سرما نیز می‌باشد.

کود دهی: گفته شده که برای هر هکتار نهال پسته اکبری، 5 تن کود دامی پوسیده کافی است.

هرس کردن: هرس کردن این نهال در زمستان مفید است و بهره وری آن را بهتر می‌کند.

کشور سازنده

همانطور که از نام این رقم پیداست، این نهال از ارقام ایرانی نهال پسته محسوب می‌شود و در مناطق خاصی از کشور کشت می‌شود.

فاصله کاشت

بحث فاصله کاشت تنها به دلیل ایجاد نظم در نهالستان نیست؛ از فواید این فواصل نهال‌ها، عدم سایه اندازی آن‌ها در آینده بر روی یکدیگر است. در فواصل نزدیک و غیر استاندارد پس از رشد نهال، شاخه و برگ‌ها جلوی نورگیری همدیگر را می‌گیرند و این به ضرر عملکرد مطلوب نهال است.

فاصله مناسب برای کاشت نهال پسته اکبری در زمین‌هایی با شیب ملایم و مناطق بادگیر 3*3 متر بوده و این فاصله در زمین‌های مسطح 4*4 توصیه شده است.

شکل میوه

شکل ظاهری پسته اکبری تقریبا مانند سایر ارقام است؛ همانطور که گفتیم از مشخصات پسته اکبری درشت بودن و طعم خوب آن است.

حداکثر ارتفاع درخت پسته رقم اکبری

ارتفاع درخت پسته رقم اکبری نسبت به ارقام دیگر کوتاه‌تر است؛ این ارتفاع در شرایط مناسب به حدود 5 متر خواهد رسید. خوب است بدانید که این نهال در مقابل باد نیز مقاوم است.

نیاز سرمایی

این نهال برای بیدار شدن از خواب زمستانه به حدود 1200 ساعت سرما نیاز دارد.

عمر اقتصادی

ژنتیک تنها یک عامل در عمر اقتصادی و عمر مفید یک نهال میوه است؛ شرایط محیطی خوب و نگهداری و رسیدگی باغدار است که اهمیت بالایی در این موضوع دارد. با خرید درخت پسته اصلاح شده اکبری شناسنامه دار و با یک نگهداری خوب، می‌توان عمر مفید بالایی از این نهال انتظار داشت.

وزن میوه

خوب است بدانید که وزن هر عدد پسته اکبری خشک، چیزی در حدود 2 گرم است.

ارتفاع از سطح دریا

بسیاری از نهال‌ها در مقابل ارتفاع منطقه‌ی کاشت از سطح دریا حساسیت دارند؛ چرا که ارتفاعات مختلف شرایط زیستی مختلفی نیز دارند.

مقاومت در برابر آفات

این نهال پسته مقاومت نسبتا بالایی در برابر عواملی چون آفات و بیماری‌ها دارد؛ البته باید توجه داشت که هنگام درگیری نهال با موارد گفته شده، باید به سرعت اقدامات مناسب جهت رفع این عوامل انجام شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

نهال پسته پیوندی اکبری حدودا 7 تن در سال باردهی دارد. رسیدگی و مراقبت از این نهال، می‌تواند عامل باردهی بالای آن باشد. دقت داشته باشید که پس از خرید نهال پسته اصلاح شده، پیگیری‌های لازم را انجان دهید و به آبیاری منظم و کود دهی و هرس نهال توجه ویژه کنید.

شروع محصول دهی

گفته می‌شود که نهال رقم اکبری در سال اول پس از پیوند باردهی را آغاز می‌کند. شایان ذکر است که از سال پنجم، این باردهی با افزایش چشمگیری همراه است و نهال به توجیه اقتصادی خواهد رسید. برداشت محصول نهال اکبری نیز تقریبا در اواسط شهریور ماه انجام می‌شود.

قدرت رشد درخت پسته رقم اکبری

این نهال از قدرت رشد مطلوبی برخوردار است و این قدرت بالا، ماحصل مراقبت‌ها و رسیدگی‌های به موقع است.

رقم گرده افشان

به ازای هر 10 اصله نهال پسته اکبری، کاشت یک رقم گرده افشان لازم می‌باشد.

پایه نهال پسته اکبری

باید دانست که اکثر ارقام پسته ای که در ایران کشت می‌شوند، دارای پایه بذری می‌باشند.

زمان گلدهی

این نهال پسته دیرگل است؛ گفته شده که حدودا 21 تا 26 فروردین ماه، زمان گلدهی آن به صورت سالانه است.

مدت آبیاری

رشد یک نهال به آبیاری منظم نیاز دارد؛ نظم در آبیاری و رعایت کم و کیف آن از جمله: حجم آب، میزان شوری آب، زمان آبیاری در فصول مختلف و… در عملکرد یک نهال تاثیر گذار خواهد بود. فصول و شرایط مختلف است که حجم آبیاری را تعیین می‌کند؛ برای مثال نهال پسته پیوندی اکبری، در فصل بهار روزانه 2 لیتر و در فصل تابستان به روزی 3 لیتر آب نیاز دارد. در مطلب بعد مباحثی را در خصوص فروش نهال پسته اصلاح شده اکبری مطرح خواهیم کرد.

قیمت نهال پسته اصلاح شده اکبری

احداث یک نهالستان بزرگ و مجهز، به سرمایه زیادی نیاز دارد؛ البته سود دهی بسیار بالایی نیز دارد. اما اگر می‌خواهید با سرمایه کم شروع کنید، تاسیس یک باغ کوچک ایده‌ی خوبی است و می‌توانید کم کم فعالیت خود را گسترش دهید و به همه چیز برسید؛ چرا که صادرات پسته سود بالایی دارد و می‌تواند شما را ثروتمند کند. برای شروع به نهال با کیفیت و ارزان نیاز دارید؛ این قدم اول است.

نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، انواع نهال میوه را با قیمت مناسب و کیفیت بالا ارائه می‌کند. جهت استعلام قیمت نهال پسته اکبری و سایر نهال‌ها، با روابط عمومی این شرکت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان غرب نهال نیز بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال پسته