پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال پسته کله قوچی

نهال پسته کله قوچی

وقتی که سخن از ارقام تجاری نهال پسته می‌شود، نام پسته کله قوچی شکوهی دیگر دارد. نهال پسته کله قوچی از ارقام معروف و تجاری پسته در ایران است که دارای دارای میوه فندوقی و درشت است و طرفداران خاص خود را در ایران و سایر نقاط دنیا دارد.امروز در نهالستان غرب نهال، به بررسی درخت پسته کله قوچی میپردازیم و نیز نکاتی را در موضوع خرید نهال پسته کله قوچی، مطرح خواهیم کرد.

جهت خرید نهال پسته کله قوچی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال پسته کله قوچی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال پسته کله قوچی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات درخت پسته کله قوچی

از ویژگی‌های نهال پسته کله قوچی، اندازه محصول آن است که سایز بزرگی دارد و دارای طعمی خوب و مطلوب و همچنین ظاهری زیبا است. خوب است بدانید که این پسته، شکل گرد تری نسبت به پسته اکبری دارد.

ژنتیک نهال پسته کله قوچی جوری است که با رسیدگی خوب و اصولی و با مساعد بودن شرایط کاشت و پرورش، عملکرد بالایی داشته و برای تجارت‌های داخلی و خارجی، سود خوبی را به همراه دارد. باز هم تاکید می‌کنیم که مهیا کردن شرایط محیطی یک نهال، رابطه مستقیم با رشد و باردهی آن دارد. برای مثال اگر تمامی موارد پرورش نهال رعایت شوند اما کوددهی به موقع صورت نگیرد، در روال کلی نهال اخلال ایجاد می‌شود.

لازم به ذکر است که منطقه‌ی کاشت نهال پسته کله قوچی باید آب کافی برای آبیاری منظم داشته باشد؛ چرا که آبیاری نادرست هر نهالی را دچار آسیب می‌کند. البته طبق آنچه در ظاهر می‌بینیم، این نهال در مقابل کم آبی حساسیت بیشتری دارد.

مشخصات درخت پسته کله قوچی

گفته می‌شود که این نهال پسته نسبتا دیرگل است. در بسیاری از مواقع شاهد بوده‌ایم که درختان دیرگل، از سرمای بهاره در امان بوده‌اند و این موضوع یک مزیت به شمار می‌رود. البته این نهال نسبتا میانگل است؛ در ادامه زمان گلدهی نهال کله قوچی را نیز به شما خواهیم گفت. ناگفته نماند که این نهال ایرانی، مقاوم به سرما است و این خصوصیت نیز از مزایای آن محسوب می‌شود.

پسته کله قوچی بازار خوبی در داخل و حتی خارج از کشور دارد؛ این موضوع یعنی با تجارت آن می‌توان سود هنگفتی را به دست آورد. این روزها بدون شک می‌توان با خرید نهال پسته پیوند خورده یا خرید نهال پسته کله قوچی، یک باغداری پسته تاسیس کرد و محصولات را به صورت عمده به مشتریان داخلی و خارجی عرضه کرد. این کار آفرینی به وسیله‌ی ارزآوری، هم به اقتصاد کشور کمک می‌کند و هم باغدار را به ثروت خوبی می‌رساند.

کشور سازنده

این نهال با کیفیت و مرغوب در کشور ایران تولید می‌شود و در باغات ایران و غالبا در مناطق کویری، باردهی مطلوبی دارد و محصولات آن بازارپسند است.

فاصله کاشت

رشد یک نهال به طبع موجب رشد ریشه نهال در زیر خاک نیز می‌شود؛ بنابراین هنگام کاشت یک نهال، باید فواصل خاصی را رعایت کرد تا پس از رشد نهال، ریشه‌ی آن در زیر زمین آزاد باشد و مواد معدنی کافی را از خاک دریافت کند. فاصله کاشت موجب بهبود نورگیری هر نهال نیز می‌شود. فاصله مناسب کاشت نهال پسته کله قوچی در زمین‌های با شیب ملایم و مناطق بادگیر 3*3 متر است؛ این فاصله در زمین‌های مسطح 4*4 متر پیشنهاد شده است.

شکل میوه

همانطور که گفتیم، ظاهر این میوه درشت و فندوقی مانند است و کشیدگی کمتری دارد.

حداکثر ارتفاع درخت

خوب است بدانید که نهال کله قوچی دارای ارتفاع و عرض نسبتا متوسط می‌باشد.

نیاز سرمایی نهال پسته کله قوچی

غالب نهال‌های میوه، برای رشد بهتر، به یک دوره سرما نیاز دارند؛ گفته می‌شود که این سرما برای بیدار شدن آن‌ها از خواب زمستانه است؛ در مورد نهال پسته زودرس کله قوچی نیز گفته شده که این نهال به حدود 600 ساعت سرما نیاز دارد.

عمر اقتصادی

عمر یک نهال پسته، علاوه بر عوامل ژنتیکی، امری اعتباری است و به محیط و شرایط منطقه‌ی کاشت و همچنین به مراقبت‌های اصولی از آن برمی‌گردد.

وزن میوه

وزن هر عدد پسته تر از رقم کله قوچی، چیزی در حدود 3.9 گرم است و وزن هر پسته خشک این رقم، تقریبا 1.5 گرم می‌باشد. خوب است بدانید که در پسته کله قوچی، مغز بالای 50 درصد از کل پسته را تشکیل می‌دهد.

ارتفاع از سطح دریا

به صورت کلی، ارتفاع منطقه‌ی کاشت نهال از سطح دریا، موضوعی است که باغدار باید به آن توجه کند؛ چرا که کاهش یا افزایش این ارتفاع، تغییرات شرایط زیستی را نیز در بر دارد.

مقاومت در برابر آفات

گفته شده که نهال پسته کله قوچی نسبت به برخی از آفات و بیماری ها حساس است و برای حاصل کردن محصول با کیفیت از آن به صورت حداکثری، نیاز به مراقبت بالایی دارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

میزان حدودی باردهی نهال پسته قوچی، 7 تن در هکتار است که این حجم، بستگی به میزان مساعد بودن عوامل زیستی و پیگیری و مراقبت‌های باغدار دارد.

شروع محصول دهی

نهال زودبازده پسته کله قوچی، از سال اول شروع به محصول دهی می‌کند؛ با توجه به این موضوع می‌توان گفت که نهال کله قوچی هم یک نهال پسته زودبازده (نهال پسته زودبارده) است.

خوب است بدانید که زمان برداشت محصول سالیانه از این نهال نیز با 15 شهریور ماه مصادف است.

قدرت رشد درخت

با توجه به مواردی که بررسی کردیم، می‌توان حدس زد که درخت کله قوچی، قدرت رشد نسبتا متوسطی دارد.

رقم گرده افشان

گرده افشانی یک موضوع مهم برای این نهال است و اگر شرایط مناسب برای آن نباشد، میوه دهی تحت الشعاع قرار گرفته و مطلوب نخواهد بود. به ازای هر 10 نهال یک اصله نهال گرده افشان لازم است که لا به لای درختان کله قوچی کاشت شود.

پایه نهال پسته کله قوچی

خوب است بدانید که پایه غالب نهال‌های پسته، از نوع پایه بذری می‌باشد.

زمان گلدهی

زمان گل دهی این نهال پسته، حدودا از 7 فروردین تا 12 فروردین ماه می‌باشد.

مدت آبیاری

آبیاری نهال کله قوچی به شرایط جوی و فصول مختلف بستگی دارد. در مجموع آبیاری یک نهال میوه، امری اعتباری است که مسائل مختلفی در کم و کیف آن تاثیر گذارند. در بهار هر روز 2 لیتر و در تابستان روزانه 3 لیتر آب برای این نهال پسته پیشنهاد شده است. در مطلب بعد، علاوه بر بحث فروش نهال پسته کله قوچی، به موضوع درخت پسته پیوند خورده نیز خواهیم پرداخت.

قیمت نهال پسته کله قوچی

طبق خصوصیاتی که گفته شد، پر واضح است که احداث باغ سته کله قوچی، می‌تواند یک سرمایه گذاری بزرگ و پرسود برای شما باشد. اگر قصد دارید این حرکت اقتصادی را آغاز کنید، لازم است که در ابتدا یک فروشگاه نهال معتبر را مدنظر داشته باشید که هم محصولات با کیفیتی عرضه کند و هم قیمت محصولات مناسب و به صورت عمده باشد.

نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی در زمینه‌ی فروش انواع نهال میوه از جمله نهال پسته پیوندی، هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی فعالیت دارد.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در بحث فروش نهال پسته پیوندی و یا نهال کله قوچی، با روابط عمومی این شرکت تماس بگیرید و ضمن مشاوره رایگان، قیمت نهال کله قوچی و قیمت نهال پسته پیوند خورده را استعلام کنید.


ارقام دیگر نهال پسته