پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلبالو محلی

نهال آلبالو محلی

میوه آلبالو محلی یکی از خوشرنگ ترین و خوشمزه ترین انواع آلبالو در کشورمان است. این رقم به علت مقاومت بسیار عالی که در برابر سرمای هوا و شوری خاک دارد؛ مورد توجه اغلب باغداران در سرتاسر کشورمان قرارگرفته است. بهترین آب وهوا برای کاشت این رقم، آب و هوای معتدل و نیمه سردسیری است. البته درخت آلبالو محلی همچنین قادر است در آب وهوای سردسیر و کوهستانی نیز به خوبی رشد نماید.نهال آلبالو محلی را میتوانید در شهرهای ایلام؛ بختیاری، کردستان؛ همدان؛ لرستان و شهرستان ملکشاهی بکارید و از محصول‌دهی بینظیر آن بهره مند شوید.

جهت خرید نهال آلبالو محلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلبالو محلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلبالو محلی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال آلبالو محلی یک رقم بومی کشور ایران است. این رقم به علت میوه‌های خوشمزه ای که دارد. امروزه مورد توجه باغداران آسیایی و اروپایی نیز قرار گرفته است.

پایه

نهال آلبالو محلی معمولا برپایه آلبالو تلخ میباشد.

فاصله کاشت

نهال‌های آلبالو محلی را در فواصل منظم 6 تا 8 متر مربع از یکدیگر بکارید. این فاصله به درختان کمک میکند تا از نور خورشید کافی برای انجام عملیات فتوسنتز بهره مند شده و به محصول‌دهی بپردازند.در زمین‌هایی که شیب متمایل جنوبی دارند؛ میتوانید فواصل کاشت درختان را به 6 در 6 متر مربع برسانید.زمان مناسب برای کاشت درختان براساس اقلیم منطقه تان از فصل پاییز تا پیش از آغاز فصل بهار میباشد.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت آلبالو محلی کوتاه قد است. این رقم در صورت نگهداری مناسب و آبیاری کافی قادر است بین 2 تا 4 متر رشد نماید. ارتفاع کم این رقم و انعطاف پذیری بالایی که دارد، به شما در برداشت آسان تر محصولات یاری میرساند.شما همچنین میتوانید با انجام هرس فرم دهی سالیانه؛ ارتفاع درختان را کنترل کنید.

نیاز سرمایی

درختان آلبالو محلی باید هرساله در فصل پاییز و زمستان در یک دوره سرمایی ویژه 600 تا 1600 ساعته قرار بگیرند. تا درختان از خواب زمستانه بیدار شده و برای محصول‌دهی در سال جدید آماده باشند. در این مدت دمای هوا باید کمتر از 7- درجه سانتیگراد باشد. تا تحمل سرمایی و گرمایی درختان نیز افزایش یابد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی به طول مدت زمانی گفته میشود که درختان پس از رسیدن به سن بلوغ به باردهی حداکثری خود ادامه میدهند. عمر اقتصادی درخت آلبالو محلی معمولا بین 25 تا 35 سال است. درختان در این مدت بهترین باردهی را خواهند داشت. و پس از پایان عمر اقتصادی باردهی کاهش یافته و سپس متوقف میشود. شما باید درختان کهنسال را بریده و نهال جدیدی در باغ بکارید.

وزن میوه

رنگ میوه آلبالو محلی قرمز و درخشان است. و مزه ای بسیار ترش دارد. اندازه آن چندان درشت نیست. هر 1 عدد البالو محلی بین 4 تا 5 گرم وزن دارد. و برای مصارفی از جمله تولید کمپوت و مربا و آبمیوه بسیار مناسب است.

ارتفاع از سطح دریا

خرید نهال آلبالو محلی یک انتخاب عالی برای سرتاسر نقاط کشورمان است. این رقم در ارتفاع بین 0 تا 3000 متر به خوبی رشد میکند. که تقریبا 90 درصد باغهای کشورمان در این ارتفاع قرار دارند.

مقاومت در برابر آفات

آفات مهم که میتوانند حیات درختان آلبالو محلی را به خطر بیاندازند. شانکر باکتریایی هسته دار و پوسیدگی آرمیلاریایی ریشه است. برخی از آفات و بیماری‌های درختان آلبالو به علت عدم توجه به زمانبندی آبیاری و رطوبت دائمی ریشه و همچنین آبیاری غلط درختان است. بنابراین انتخاب بهترین روش آبیاری و سمپاشی دوره ای، میتواند در کاهش بیماری‌ها و آفات درختان موثر واقع شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

یکی از بالاترین باردهی‌های سالیانه متعلق به نهال آلبالو محلی است. این رقم به طور متوسط قادر است تا 30 تن در هکتار باردهی به همراه داشته باشد. البته دستیابی به این باردهی؛ نیازمند نگهداری مناسب و رسیدگی کافی به درختان و کاشت در منطقه با شرایط اقلیمی سازگار است.

شروع محصول‌دهی

میوه‌های آلبالو محلی در ماه خرداد به طور کامل میرسند.

رقم گرده افشان

نهال آلبالو محلی خودسازگار و یا خودبارور است. بنابراین گلهای نر و ماده روی درخت قرار داشته و نیازی به کاشت رقم گرده افشان در باغ وجود ندارد.

مدت آبیاری

آبیاری درختان آلبالو باید زمانی انجام شود که خاک خشک شده است. رطوبت دائمی در ریشه میتواند باعث ایجاد بیماری و حمله آفات به درختان بشود. آبیاری این رقم در سنین جوانی در هفته 2 تا 3 مرتبه انجام میشود. در سنین بزرگسالی که ریشه درخت به خوبی رشد نموده و قادر به جذب آب از قسمت‌های مختلف خاک است. به طور معمول 1 مرتبه در هفته انجام خواهد شد.بهترین روش برای آبیاری این رقم، آبیاری تحت فشار قطره ای بوده و بدترین روش استفاده از آبیاری غرقابی میباشد.

زمان گلدهی

درختان آلبالو محلی دیرگل هستند. گلدهی درختان در اواخر اسفند ماه آغاز میشود. از این رو باید مراقب سوختن جوانه‌ها در مناطق سردسیر با زمستان‌های طولانی باشیم.بهترین زمان برای کاشت این رقم از نیمه دوم آبان تا دی ماه است.

جمع بندی

نهال آلبالو محلی یک رقم ایرانی است. و به علت محصول‌دهی بینظیری که دارد؛ همواره انتخاب اول بیشتر باغداران قرار گرفته است. از میوه‌های این رقم اغلب در تولید کمپوت؛ آبمیوه و به صورت تازه و… استفاده میشود. برای خرید نهال آلبالو محلی شما باغداران محترم میتوانید 7 روزه هفته با ما در نهالستان غرب نهال به صورت تلفنی؛ واتساپ و یا حتی حضوری در ارتباط باشد.قیمت نهال آلبالو محلی در نهالستان غرب نهال براساس سن و پایه نهال تعیین میشود. قیمت این رقم بین 20 تا 38 هزار تومان میباشد.

نهالستان غرب نهال بزرگترین عرضه کننده انواع ارقام نهال میوه در سرتاسر کشورمان میباشد. نهال‌های تولید شده در این مرکز با انجام اصلاحات لازم، برای کاشت در کلیه شهرهای کشورمان مناسب اند. نهالستان غرب نهال با بیش از نیم قرن تجربه؛ دارای مجوزهای معتبر و رسمی از سوی جهاد کشاورزی از جمله تاییدیه جهاد کشاورزی؛ گواهینامه فعالیت رسمی و همچنین شناسنامه معتبر میباشد. از این رو کلیه نهال‌ها را با دقت و با استفاده از دانش و تجهیزات پیشرفته و به روز تولید و عرضه مینماید.نهال فروشی غرب نهال بهترین ارقام نهال آلبالو را به همراه کارت سلامت؛ گارانتی 2 ساله کتبی؛ گواهی عاری از آفات؛ کارت قرنطینه به باغداران محترم ارائه میدهد.


ارقام دیگر نهال آلبالو