پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلبالو پربار سیکانی

نهال آلبالو پربار سیکانی

نهال آلبالو پربار سیکانی یکی از گونه‌های آلبالو مجاری است. که امروزه در سطح گسترده در کشورمان کشت میشود. از مشخصات مهم در این درختان، محصول‌دهی مناسب و کیفیت بالای میوه‌های آن است. دم میوه در آلبالو سیکانی کوتاه است. و به راحتی از درخت جدا میشود. این رقم با انجام اصلاحات لازم توسط نهالستان غرب نهال؛ برای کاشت در بیشتر شهرهای کشورمان مناسب سازی شده است.برداشت محصولات درختان آلبالو پربار سیکانی با استفاده از دستگاه شیکر انجام میشود.

جهت خرید نهال آلبالو پربار سیکانی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلبالو پربار سیکانی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلبالو پربار سیکانی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

بهترین خاک برای کاشت نهال آلبالو پربار سیکانی؛ خاکهای لومی رسی است. خاکهای پتاسه باعث افزایش محصول‌دهی و کیفیت محصولات خواهند شد. این رقم در برابر خاکهای شور و قلیایی نیز قادر به رشد میباشد. تنه درخت آلبالو پربار سیکانی با رنگ نقره ای و با شاخه‌های انعطاف پذیر و برگ‌های نیزه ای دیده میشود.

کشور سازنده

نهال آلبالو پربار سیکانی محصول کشور مجارستان است. سپس سایر کشورها از جمله ایران متقاضی کاشت این رقم در شهرهای خود شدند.

پایه

نهال آلبالو پربار سیکانی بر پایه آلبالو وحشی یا محلی میباشد.

فاصله کاشت

هریک از نهال‌ها برای دریافت بهتر نور خورشید و همچنین تغذیه از خاک، نیازمند به فضای کافی و قرار گیری در یک فاصله کاشت استاندارد نسبت به یکدیگر هستند. فاصله کاشت درختان براساس نوع رقم و حداکثر ارتفاع نهال در دوره بزرگسالی و همچنین نیاز آن به دریافت نور خورشید؛ نقشه زمین؛ طرح توجیهی تعیین میشود. فاصله کاشت استاندارد اعلام شده برای نهال آلبالو پربار سیکانی ایجاد چاله کاشت در فواصل منظم 5 در 5 متر مربع و در زمین‌های شیب دار 4 در 5 متر مربع میباشد. چاله‌های کاشت باید به عمق 70 سانتیمتر الی 1 متر حفر شود.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع درختان آلبالو پربار سیکانی در دوره بزرگسالی درختان براساس نوع اقلیم و شرایط آب وهوایی در منطقه بین 4 تا 6 متر میباشد.برای کنترل ارتفاع درختان بهتر است از روش‌های هرس فرم دهی سالیانه استفاده کنید.

نیاز سرمایی

درختان آلبالو در فصل پاییز و زمستان برای برطرف سازی نیاز سرمایی خود باید بین 600 تا 1600 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. که به آن دوره سرمایی درخت آلبالو پربار سیکانی گفته میشود.

گذراندن این دوره سرمایی هرساله برای درختان ضروری است. و پس از آن درختان از خواب زمستانه بیدار میشوند. همچنین تحمل سرمایی و گرمایی درختان نیز افزایش میابد.هنگام خرید نهال آلبالو پربار سیکانی به حداقل سرمای منطقه و امکان برطرف سازی نیاز سرمایی در فصل زمستان توجه فرمایید.

عمر اقتصادی

درختان آلبالو پربار سیکانی عمر اقتصادی بسیار مناسبی را دارند. این رقم در صورت نگهداری مناسب و آبیاری کافی قادر است بین 25 تا 35 سال به باردهی حداکثری ادامه دهد.

وزن میوه

میوه آلبالو پربار سیکانی نسبتا درشت و گرد و به رنگ قرمز تیره دیده میشود. وزن این میوه بین 5 تا 6 گرم است. هر درخت به طور سالیانه قادر است تا 30 کیلوگرم باردهی به همراه داشته باشد. برداشت محصولات این رقم به صورت دستی و یا با استفاده از ماشین آلات مخصوص امکان پذیر است.

ارتفاع از سطح دریا

توجه به ارتفاع از سطح دریای درختان یکی از مهم ترین فاکتورهای سازگاری با منطقه است. ارتفاع مطلوب از سطح دریا برای کاشت نهال آلبالو پربار سیکانی بین 100 تا 2500 متر میباشد.

مقاومت در برابر آفات

درخت آلبالو سیکانی در برابر افات نسبتا حساس است. از این رو هرساله و مرتب باید درختان را سمپاشی نمایید. تا از احتمال حمله افات و بیماری‌های مختلف پیشگیری کنید. مهم ترین آفت در این رقم، مگس گیلاس و مهم ترین بیماری؛ شانکر باکتریایی؛ پوسیدگی آرمیلاریایی ریشه است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

یکی از مهم ترین دلایل خرید نهال آلبالو پربار سیکانی؛ محصول‌دهی بینظیر و کیفیت محصولات بالای آن است. هر هکتار از باغ این رقم قادر به محصول‌دهی بین 6 تا 8 تن در هکتار است. هر درخت البالو قادر است بین 30 تا 50 کیلوگرم میوه تولید کند.

شروع محصول‌دهی

نهال آلبالو پربار سیکانی از سال دوم به بعد محصول‌دهی را آغاز مینماید. این محصول‌دهی هر ساله افزایش میابد. و با رسیدن درختان به سن بلوغ، به میزان حداکثری خود میرسد.میوه‌های این رقم در هفته آخر خرداد به طور کامل میرسند.

رقم گرده افشان

درختان برای انجام بهتر عملیات گرده افشانی و تولید میوه نیاز دارند. تا در معرض یک رقم گرده زای سازگار قرار بگیرند. خوشبختانه نهال البالو پربار سیکانی یک رقم خود گرده زا و یا خود سازگار است. این یعنی گلهای نر و ماده برای انجام عملیات گرده افشانی روی خود درخت وجود دارند. بهتر است نهال گرده زا همزمان با رقم اصلی به نسبت مناسب در باغ کاشته شود.

مدت آبیاری

یکی از مهم ترین مراحل نگهداری درختان؛ آبیاری میباشد. درختان آلبالو در برابر آبیاری به روش غرقابی بسیار حساسند. چرا که وجود رطوبت دائمی در ریشه میتواند موجب خفگی ریشه و یا ایجاد بیماری در آن بشود. از این رو بهتر است تا درختان البالو پربار سیکانی را به روش تحت فشار بابلر آبیاری کنید.

به طور کلی درختان آلبالو پربار سیکانی لازم است 3 بار در هفته در فصل تابستان آبیاری شوند. درختان جوانتر و یکساله به علت کوتاه تر بودن ریشه‌ها، توانایی کمتری برای جذب آب از اعماق زمین را دارند. از این رو شما باید این درختان را در فواصل زمانی کوتاهتر آبیاری نمایید. در درختان بالغ تر میتوانید آبیاری را به هفته ای 1 بار کاهش دهید.در فصل پاییز و زمستان با توجه به میزان سرمای هوا و بارندگی در منطقه میتوانید آبیاری را کاهش و یا افزایش دهید.

زمان گلدهی

گلهای آلبالو پربار سیکانی در اواسط فروردین شکوفا میشوند.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز فروش نهال آلبالو در کشورمان میباشد. که با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه تولید و پرورش بهترین نهال‌های آلبالو سازگار با کلیه شهرهای کشورمان فعالیت مینماید. این مرکز کلیه مجوزهای معتبر و رسمی را از جهاد کشاورزی دریافت نموده است. و با انجام اصلاحات لازم؛ نهال‌های باکیفیت و پربار اصلاح شده؛ پیوندی، ژنوتیپ‌ها و ارقام با پایه گلدانی را برای باغ‌های سرتاسر کشورمان تولید مینماید.

امکان خرید نهال آلبالو به صورت آنلاین (از طریق واتساپ)، تلفنی و حتی حضوری فراهم است. همچنین شما میتوانید از خدمات رایگان پیش و پس از فروش نهال آلبالو ما در نهالستان غرب نهال بهره مند شوید.کلیه نهال‌ها در نهالستان غرب نهال دارای کارت گارانتی 2 ساله معتبر؛ گواهی سلامت؛ کارت قرنطینه و گواهی عاری از آفات میباشند. که به همراه نهال‌ها ارسال خواهد شد.قیمت نهال آلبالو پربار سیکانی بین 25 تا 45 هزار تومان میباشد. لازم است بدانید قیمت این رقم براساس سن و پایه نهال و همچنین نوع پیوند تعیین میشود.


ارقام دیگر نهال آلبالو