پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلبالو فرنگی

نهال آلبالو فرنگی

یکی از انواع نهال آلبالو، نهال آلبالو فرنگی است. باردهی مناسب و دیرگل بودن از خصوصیات این نهال است و میوه‌ی این نهال شبیه به گیلاس و البته کوچکتر از گیلاس می‌باشد. دیرگل بودن این نهال موجب می‌شود تا از سرمای بهاره در امان باشد و خللی در محصول دهی آن به واسطه‌ی سرمای بهاره وارد نشود.

جهت خرید نهال آلبالو فرنگی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلبالو فرنگی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلبالو فرنگی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال آلبالو فرنگی

جالب است بدانید که ریشه نهال آلبالو فرنگی در برابر خاک مرطوب، از گیلاس مقاوم‌تر است. ریشه‌ی این نهال دیرگل تا حدود 5 متر رشد دارد. با توجه به رشد ریشه، باید فواصل کاشت به خوبی رعایت شوند تا در زیر خاک ریشه‌ها باهم تداخلی نداشته باشند.خوب است بدانید که نهال آلبالو معمولا هرس نمی‌شود؛ مگر در شرایطی که بیمار یا شکسته شده باشد. این نهال آلبالو پربار است و محصولاتی ترش و ملس را به ثمر می‌نشاند.

مشخصات نهال آلبالو فرنگی

این نهال میوه با برگ‌هایی منظم و متناوب مشخص است و فرم برگ‌های آن، لوزی شکل است. داشتن شاخه‌های نرم و منعطف از ویژگی‌های درخت آلبالو فرنگی است؛ این موضوع سبب می‌شود که چیدن میوه راحت‌تر صورت بگیرد.خوب است بدانید که قدرت رشد این نهال نیز مطلوب است؛ شاخه‌های نهال آلبالو فرنگی بعد از رشد و میوه دهی باید طی هر سال 10 تا 20 سانتی متر رشد کنند تا میوه دهی ادامه یابد. این نهال برای کاشت در مناطق کوهپایه ای و نیمه سردسیر تناسب خوبی دارد.

کشور سازنده نهال آلبالو فرنگی

کشور ایران با داشتن انواع آب و هوا، منطقه‌ی مناسبی برای رشد و پرورش انواع نهال میوه است. ایران دارای مناطی کوهپایه ای و نیمه سردسیر زیادی است و از این رو می‌تواند بستر مناسبی برای کشت نهال آلبالو فرنگی باشد.

فاصله کاشت

با توجه به رشد ریشه نهال آلبالو و با توجه به اینکه رسیدن نور خورشید برای هر گیاهی مهم است، لازم است که حین کاشت، فواصل معینی را بین نهال‌ها ایجاد کنیم؛ این کار به نظم و زیبایی نهالستان نیز کمک شایانی می‌کند. فاصله‌ی مناسب برای کاشت نهال آلبالو فرنگی 4*5 و یا 5*5 است.

شکل میوه

آلبالو فرنگی سایز درشتی دارد و تا جایی شبیه به گیلاس است؛ میوه‌ی نهال پربار آلبالو فرنگی، طعمی ملس و ترش دارد.

حداکثر ارتفاع درخت آلبالو فرنگی

حداکثر ارتفاع یک نهال میوه علاوه بر عوامل ژنتیکی، به نحوه‌ی مراقبت و نگهداری از نهال نیز برمی‌گردد. بسیاری از اوقات یک نهال میوه با عدم رعایت نکات مراقبتی خسارات زیادی می‌بیند و محصول بی‌کیفیتی را ارائه می‌کند. بنابراین لازم است توجه کنید که میزان رشد و باردهی یک نهال، به مراقبت شما و نگهداری اصولی آن بستگی دارد. خوب است بدانید که درخت آلبالو فرنگی در حالت طبیعی به ارتفاع بین 2 تا 4 متر می‌رسد.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی برای یک نهال میوه یعنی نیرویی که آن را از خواب زمستانی بیدار کند؛ به طور کلی همه‌ی نهال‌ها این نیاز را دارند تا بتوانند محصول دهی خوب و گلدهی به موقعی داشته باشند. نیاز سرمایی درخت آلبالو فرنگی 600 الی 1600 ساعت سرمای زیر 7 درجه سانتیگراد است. جالب است بدانید که تابستان‌های خنک برای این نهال آلبالو بهتر است.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی نهال آلبالو فرنگی در حدود 25 سال تخمین زده شده است. البته این عمر اقتصادی نیز به میزان مراقبت باغدار بستگی دارد.

وزن میوه

هر عدد آلبالوی فرنگی وزنی در حدود 5 گرم دارد که در نوع خود مناسب است.

ارتفاع از سطح دریا

در میان انواع نهال میوه، برخی محدودیتی برای کاشت در ارتفاعی خاص ندارند؛ به بیانی دیگر منطقه‌ی کاشت برای اینگونه از نهال‌ها، دارای هر ارتفاعی از سطح دریا باشد مهم نیست و نهال باردهی مناسب خود را دارد. اما بسیاری از نهال‌ها نیز هستند که باید در ارتفاع خاصی از سطح دریا کاشته شوند؛ بدون شک انواع نهال‌هایی که مناسب مناطق کوهپایه ای هستند نیز از این قانون تبعیت می‌کنند.

مقاومت در برابر افات

یکی از آفات شایع برای نهال‌های آلبالو مگس گیلاس است. البته با روش‌هایی می‌توان تاثیر آن را کم کرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

همانطور که ذکر شد این نهال پربار است و محصول دهی آن مطلوب است؛ هرچه مراقبت بیشتری در نگهداری نهال باشد، باردهی آن را نیز روند افزایشی خواهد داشت.

شروع محصول دهی

نکته‌ای که در باره‌ی شروع محصول دهی نهال آلبالو فرنگی باید بدانید این است که میوه این نهال معمولا در شاخه های یکساله رشد می‌کند.

قدرت رشد درخت

همانطور که در بخش ارتفاع نهال آلبالو مجاری ذکر کردیم، مراقبت بهینه از این نهال می‌تواند در سرعت و قدرت رشد آن تاثیرات خوبی داشته باشد. البته نباید فراموش کرد که موارد ژنتییک نهال نیز در این زمینه تاثیر گذارند.

رقم گرده افشان

این نهال آلبالو دارای پرچم مادگی به همراه 5 گلبرگ و 5 کاسبرگ است؛ این یعنی خودش می‌تواند خودش را تلقیح و بارور کند.

پایه

غالبا آلبالوهای معمولی به شکل پاجوش قابل ازدیاد هستند. باید بدانید که به طور کلی آلبالو به 3 طریق قابل ازدیاد است: 1.کاشت بذر 2.پاجوش 3.پیوند

لازم به ذکر است که برخی از آلبالوهای جدید، با پیوند بر پایه‌ی آلبالو تلخ ازدیاد پیدا می‌کنند.

زمان گلدهی

باز شدن شکوفه ها در بهار صورت می‌گیرد. درخت آلبالو با گل دهی اولیه ظاهری بسیار زیبا خواهد داشت.

مدت ابیاری درخت آلبالو فرنگی

نکته ای که باید راجع به آبیاری نهال آلبالو فرنگی بدانید این است که آبیاری این نهال برابر با گیلاس است. گرچه نهال آلبالو فرنگی خشکی را بیشتر تحمل می‌کند.

قیمت نهال آلبالو فرنگی

اگر قصد خرید نهال آلبالو فرنگی را دارید، توجه داشته باشید که این نهال را از نهالستان معتبر خریداری کنید. امروزه فروشگاه‌های فروش نهال میوه چه به صورت حضوری و چه به صورت اینترنتی زیاد شده‌اند. برای انتخاب بهترین فروشگاه باید خوب بررسی کنید.نهالستان غرب نهال به مدیریت مهندس رضا داداشی، انواع نهال آلبالو و همچنین انواع اقسام نهال های میوه را با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می‌کند. شما می‌توانید هت استعلام قیمت نهال آلبالو فرنگی و یا مشاورهی رایگان با کارشناسان غرب نهال، با روابط عمومی این شرکت تماس حاصل کنید.


ارقام دیگر نهال آلبالو