پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلبالو خوشه ای مورلو

نهال آلبالو خوشه ای مورلو

در بین انواع نهال‌های آلبالو، نهال آلبالو خوشه ای مورلو از ارقام اصلاح شده‌ی روز دنیا است. این گونه‌های پربار فرانسوی، پس از ورود به ایران طرفداران زیادی را جلب خود کرده و بازار فروش نهال آلبالو خوشه ای مورلو رونق خوبی در ایران داشته و دارد. برای رشد بهینه‌ی این نهال فرانسوی، باید آبیاری آن را به موقع انجام داد تا بدون ایجاد اختلالی، روند رشد ادامه یابد.

جهت خرید نهال آلبالو خوشه ای مورلو کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلبالو خوشه ای مورلو کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلبالو خوشه ای مورلو نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال آلبالو خوشه ای مورلو

قبل از هرچیزی خوب است بدانید که رعایت مناطق هوایی برای کاشت هر نهال میوه از الزامات است و آب و هوا نقش بی بدیلی در رشد یک نهال میوه دارد؛ باید دانست که بهترین مناطق برای رشد نهال آلبالو مورلو، مناطق سردسیر است.گفته می‌شود که طعم آلبالوی مورلو کمی رو به تلخی است و شاید دلیل استفاده بالای آن در صنایع تولید کمپوت و مربا همین نکته باشد. این نهال آلبالو پربار است و نسبت به سایر نهال‌های آلبالو بازدهی سریع‌تری دارد؛ این موضوع بستگی به سطح مراقبت و نگهداری باغدار نیز بستگی دارد.

مشخصات نهال آلبالو خوشه ای مورلو

در بحث کاشت این نهال آلبالو باید گفت که بهترین خاک برای کاشت انواع درخت آلبالو خاک لومی رسی است؛ در این خاک مواد معدنی کافی وجود دارد و این باعث بهینه شدن رشد نهال می‌شود.در مورد نکات نگهداری و مراحل داشت این نهال نیز باید به روند هرس شدن آن اشاره کرد؛ باید بدانید که هرس درخت خوشه ای مورلو به بار نشسته لازم نیست و هرس فقط به شاخه‌های شکسته یا بیمار اختصاص دارد.

کشور سازنده

مَهد تولید این نهال پربار کشور فرانسه است و این نهال از کشور فرانسه به کشورهای مختلف از جمله کشور ایران، آورده شده است.

فاصله کاشت نهال آلبالو خوشه ای

از مهم‌ترین نکات برای کاشت یک نهال میوه، رعایت فواصل کاشت است؛ این موضوع باعث می‌شود که هم ریشه‌ها در زیر خاک به مواد معدنی مورد نیاز خود برسند و هم شاخه و برگ‌ها از نور خورشید بی‌بهره نمی‌مانند. برای کاشت نهال خوشه ای مورلو در زمین‌های بدون شیب و مناطق بادگیر فاصله‌ی 4*4 متر مناسب است و در اراضی شیب دار فاصله‌ی 5*5 متر خوب و مطلوب است.

شکل میوه

آلبالوی مورلوی فرانسوی درشت و گرد است و به اصطلاح دم کوتاه است. رنگ آن قرمز تیره بوده و جذابیت خاصی دارد.

حداکثر ارتفاع درخت آلبالو خوشه ای مورلو

در صورت نگهداری صحیح و آبرسانی مناسب به این نهال آلبالو، به ارتفاعی در حدود 2 تا 4 متر خواهد رسید.

نیاز سرمایی

یک نهال میوه برای پایان دادن به خواب زمستانه، به حد مشخصی سرما نیاز دارد و این سرما برای رشد و گلدهی به موقع نهال، مطلبی قابل توجه است.

عمر اقتصادی

اگر از این درخت آلبالو به خوبی مراقبت شود و وضعیت خاک و آب و هوای منطقه‌ی کاشت نیز مساعد باشد، این نهال تا حدود 30 سال نیز عمر اقتصادی خواهد داشت.

وزن میوه

وزن میوه‌ی نهال آلبالو مورلو، به صورت حدودی می‌توان گفت که 5 گرم می‌باشد.

ارتفاع از سطح دریا

باید دانست که سطح ارتفاع منطقه‌ی کاشت نهال از دریا، موضوعی مهم برای کاشت هر نهال میوه است. به این دلیل که سطوح مختلف زمین می‌تواند از جهات آب و هوا، خاک، میزان بارش و… باهم متفاوت باشد و ارتفاع کاشت در واقع عامل تغییرات زیستی در کاشت نهال است. البته بعضی از نهال‌ها محدودیتی در بحث ارتفاع کاشت از سطح دریا ندارند و این موضوع آن‌ها را تحت الشعاع قرار نمی‌دهد.

مقاومت در برابر آفات

خوب است بدانید که برای از بین بردن آفات درخت آلبالو سموم متفاوتی وجود دارد؛ عموماً کود هربان 150 گرمی یا کودهای دامی جهت استفاده در نهال‌های آلبالو استفاده می‌شوند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

از نکاتی که می‌تواند رغبت به خرید نهال آلبالو خوشه ای را افزایش دهد، میزان باردهی این نهال است. گفته می‌شود که این نهال به طور متوسط در هر هکتار20 الی 25 تن باردهی دارد. البته این میزان به کیفیت داشت و نگهداری صحیح از محصول نیز بستگی دارد.

شروع محصول دهی

در شرایط مناسب و خاک خوب، نهال آلبالو خوشه ای باردهی خود را طی سال سوم آغاز خواهد کرد.

قدرت رشد درخت

این نهال آلبالو سرعت رشد خوبی دارد و جالب است بدانید که میوه‌های آن به نسبت زودتر از باقی نهال‌های آلبالو به بار می‌نشینند.

رقم گرده افشان

رقم گرده افشان در واقع نهالی است که طبق فواصل معینی در لا به لای درختان نهالستان کاشته می‌شود تا در باروری آن‌ها کمک کند. نهال آلبالو خوشه ای مورلو از طریق پایه آلبالو تلخ بارور می‌شود.

پایه نهال آلبالو خوشه ای

همانطور که در بخش قبل هم اشاره کردیم، ازدیاد این نهال فرانسوی با آلبالو تلخ به سرانجام می‌رسد.

زمان گلدهی

زمان و موعد گلدهی نهال خوشه ای مورلو نیمه دوم فروردین است. موعد برداشت آلبالو از این نهال نیز هفته آخر خرداد ماه فرا می‌رسد.

مدت ابیاری

خوب است بدانید که چهار نوع آبیاری نهال داریم: 1.روش کرتی یا غرقابی 2.روش نشتی یا فارویی 3.روش بارانی 4.روش قطره ای

برای نهال آلبالو خوشه ای مورلو، روش آبیاری قطره ای بهتر است. لازم است توجه داشته باشید که از غرقابی شدن این نهال جلوگیری کنید؛ چرا که طبیعت و ژنتیک این نهال فرانسوی با غرقابی شدن سازگاری ندارد.

قیمت نهال آلبالو خوشه ای مورلو

قبل از خرید نهال آلبالو خوشه ای مورلو و قبل از احداث نهالستان، لازم است بدانید که کیفیت یک نهال، بسیار پر اهمیت است؛ در واقع تجارتی موفق است که شروعی موفقیت آمیز داشته باشد. اگر به کشت نهال آلبالو علاقمندید، فراموش نکنید که این نهال را از یک نهالستان معتبر تهیه کنید؛ حتی می‌توانید این محصول را از اینترنت و به صورت گلدانی خریداری کنید.مجموعه نهالستان غرب نهال به مدیریت مهندس رضا داداشی در تلاش است که با شیوه‌های روز و نوین، انواع نهال میوه را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به تمامی مردم کشور ارائه کند. شما می‌توانید جهت استعلام قیمت و یا مشاوره‌ی رایگان با کارشناسان غرب نهال، با روابط عمومی این شرکت تماس بگیرید.


ارقام دیگر نهال آلبالو