پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلبالو گوشواره ای

نهال آلبالو گوشواره ای

اگر باغ شما در منطقه سردسیری با تابستان‌های خنک قرار دارد. نهال آلبالو گوشواره ای بهترین انتخاب برای شما به حساب میاید. این رقم در خاک‌های لومی و رسی بهترین عملکرد را از خود به نمایش میگذارد. طعم آلبالو گوشواره ای کمی تلخ است. از این رو از میوه آن در کمپوت سازی و مربا استفاده میشود. این رقم باردهی نسبتا بالاتری از سایر ارقام آلبالو دارد. درخت آلبالو گوشواره ای نیازی به هرس کردن ندارد.

جهت خرید نهال آلبالو گوشواره ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلبالو گوشواره ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلبالو گوشواره ای نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال آلبالو گوشواره ای یک رقم بومی در کشور آمریکا به حساب میاید. این رقم امروزه با انجام اصلاحات در نهالستان غرب نهال؛ در بیشتر باغ‌های کشورمان نیز کاشته میشود.

پایه

برای نهال آلبالو گوشواره ای از پایه آلبالو تلخ استفاده میشود.

فاصله کاشت

باغ‌های آلبالو گوشواره ای با الگوی مربعی احداث میشوند. فاصله کاشت درختان آلبالو گوشواره ای 4 در 4 متر مربع است. در هنگام احداث باغ به نورگیر بودن محل کاشت توجه داشته باشید. بهترین زمان برای کاشت نهال‌های آلبالو گوشواره ای در فصل پاییز و پس از ریزش برگ‌ها میباشد.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت آلبالو گوشواره ای در دوران بزرگسالی قادر است تا ارتفاع 4 الی 6 متر رشد نماید. هرچه ارتفاع درختان بیشتر باشد. برداشت محصولات کمی دشوارتر انجام میشود.درختانی که به صورت منظم و کافی ابیاری میشوند؛ باردهی بیشتر؛ کیفیت محصولات بالاتر و ارتفاع بیشتری خواهند داشت.

نیاز سرمایی

دوره سرمایی مخصوص درختان آلبالو گوشواره ای بین 600 تا 1600 ساعت است. که پس از آن درخت از خواب زمستانه بیدار شده و گلدهی آن افزایش میابد. در طول دوره سرمایی درختان باید در دمای کمتر از 7- درجه سانتیگراد قرار بگیرند. این مورد در افزایش تحمل سرمایی درختان نیز تاثیر گذار است.

عمر اقتصادی

عمر مفید یا اقتصادی درختان آلبالو گوشواره ای تا 30 سال است. در طول این مدت درختان بیشترین باردهی را از خود به نمایش خواهند گذاشت. پس از پایان عمر اقتصادی نیز درختان به باردهی خود ادامه میدهند. این باردهی در حجم کمتر و با کیفیت پایین تری انجام خواهد شد. پس از پایان عمر مفید درختان بهتر است درختان را بریده و درختان آلبالو جدیدی در باغ بکارید.

وزن میوه

آلبالو گوشواره ای به رنگ قرمز براق و ترش است. میوه این رقم حدود 5 گرم وزن دارد. و میتوان آن را با دست برداشت نمود.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای سازگار برای کاشت نهال آلبالو گوشواره ای بین 100 تا 2000 متر است. برای خرید و کاشت درختان آلبالو گوشواره ای ابتدا باید از ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان آگاه شوید. توجه داشته باشید که تنها در صورت سازگاری ارتفاع از سطح دریای درخت و منطقه؛ میتوانید درختان آلبالو گوشواره ای را در باغتان بکارید.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت درخت آلبالو گوشواره ای در برابر آفات نسبتا کم است. از این رو به شما توصیه میکنیم تا درختان را به صورت سالیانه سمپاشی نمایید. همچنین برای حفظ سلامتی درختان لازم است تا مراحل آبیاری و کوددهی درختان به صورت مرتب انجام شود. برای این درختان باید از کودهای دامی 150 گرمی و 250 گرمی استفاده نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

با توجه به فاصله کاشت اعلام شده در قسمت قبل در هر هکتار از باغ آلبالو گوشواره ای به 500 اصله نهال نیاز داریم. به این ترتیب باردهی باغ در هر هکتار پس از رسیدن به سن بلوغ به 15 تن میرسد. هرچه نگهداری و رسیدگی به درختان بهتر انجام شود؛ باردهی آنها افزایش یافته در نتیجه سودآوری از باغ افزایش خواهد یافت. درنتیجه باید درختان را به طور منظم و با استفاده از روش‌های مناسب، آبیاری نمایید.

شروع محصول دهی

محصول دهی درخت آلبالو گوشواره ای 90 روز پس از پایان گلدهی آنها انجام میشود. میوه این رقم اواخر خرداد ماه به طور کامل میرسند.این رقم از سال اول به بعد باردهی را آغاز مینماید. البته پس از رسیدن به سن بلوغ، باردهی اقتصادی درختان آغاز خواهد شد.

رقم گرده افشان

برای انجام عملیات گرده افشانی درخت آلبالو گوشواره ای لازم است تا نهال آلبالو مجاری را به نسبت 10 بر 1 در باغ بکارید.

مدت آبیاری

ابیاری درختان آلبالو گوشواره ای در فصل بهار و تابستان بیشتر انجام میشود. در این 2 فصل باید درختان را هر 7 تا 10 روز یکبار آبیاری نمایید. آبیاری درختان در فصل پاییز و زمستان با توجه به میزان بارندگی و سرمای هوا انجام میشود. درختان در دوران خواب خود نیاز کمتری به آبیاری دارند. در نتیجه شما میتوانید فواصل آبیاری را افزایش داده و یا با توجه به میزان بارندگی و سرمای هوا؛ آبیاری را متوقف نمایید.

زمان گلدهی

درخت آلبالو گوشواره ای زودگل است. این رقم در اواخر ماه اسفند گلدهی خود را آغاز میکند. بنابراین نباید این درختان را در مناطق سردسیری؛ با زمستان‌های بسیار سرد و یا با احتمال سرمازدگی در فصل بهار بکارید.

جمع بندی

یکی از بهترین نهال‌های آلبالو برای کاشت در اکثر باغهای کشورمان، نهال آلبالو گوشواره ای است. این رقم باردهی بسیار عالی و عمر اقتصادی بالایی دارد. از این رو خرید نهال آلبالو گوشواره ای در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری و معتدل توصیه میشود.

نهالستان غرب نهال با مدیریت جناب آقای رضا داداشی با بیش از نیم قرن تجربه موفق به دریافت کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از سوی جهادکشاورزی شده است. گواهینامه رسمی؛ شناسنامه معتبر و تاییدیه جهادکشاورزی از مدارک معتبر این مرکز میباشد. این نهالستان با به کار گیری کادر مجهز و پیشرفته و با بهره گیری از دانش روز باغداری، موفق به تولید انواع ارقام نهال میوه مناسب برای کاشت در تمامی شهرهای کشورمان گشته است. نهال‌های تولید شده در نهالستان غرب نهال همگی دارای گواهی سلامت و گارانتی 2 ساله از سوی نهالستان غرب نهال میباشند. همچنین این مرکز به همراه کلیه نهال‌ها، کارت قرنطینه؛ گواهی عاری از آفات و تاییدیه جهادکشاورزی نیز ارائه میدهد.برای خرید نهال آلبالو گوشواره ای و یا کسب اطلاع از قیمت نهال آلبالو گوشواره ای با ما در دفتر مرکزی نهالستان غرب نهال به صورت آنلاین (از طریق واتساپ) و یا حضوری و تلفنی در تماس باشید.برای دریافت مشاوره رایگان از سوی متخصصین باغداری در خصوص نحوه خرید و کاشت و داشت و برداشت درختان؛ با ما تماس بگیرید.


ارقام دیگر نهال آلبالو