پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال توت موزی سیاه

نهال توت موزی سیاه

از مهم‌ترین مشخصات درخت توت موزی سیاه؛ میوه‌های خوشمزه و کشیده آنها است. این رقم میوه‌هایی به رنگ قرمز تیره و کشیده دارد. که بسیار خوشمزه و آبدار و شیرین و فاقد هرگونه قند مضر است. درخت توت موزی سیاه پیوندی بوده از این رو باردهی و عمر اقتصادی نسبتا بالاتری دارد. درخت توت سیاه موزی بهترین سازگاری را آب وهوا و شرایط اقلیمی در کشور آمریکا از خود نشان میدهد. سازگاری پذیری این رقم با آب و هوای گرمسیر و سردسیر به شما این امکان را میدهد که نهال توت موزی سیاه را در تمامی شهرهای کشورمان بکارید.

جهت خرید نهال توت موزی سیاه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال توت موزی سیاه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال توت موزی سیاه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

توت موزی سیاه یکی از ارقام بومی در کشور چین است. این رقم اصلاح شده امروزه در سایر کشورهای اروپایی؛ آمریکایی و آسیایی از جمله در باغ‌های کشورمان نیز کاشته میشود.

پایه

پایه این رقم پیوندی حاصل پیوند توت با میوه‌های دیگر است.

فاصله کاشت

درخت توت موزی سیاه بسیار آفتاب دوست است. بنابراین هنگام کاشت درختان به آفتابگیر بودن محل کاشت توجه فرمایید. البته آفتاب شدید و بسیار گرم ممکن است باعث سوختن و یا سیاه شدن پوست درختان بشود. پس اگر در منطقه بسیار گرمسیری قرار دارید لازم است تا با کشیدن یک لایه رس مخصوص، از درختان در برابر آفتاب شدید محافظت نمایید.

فاصله کاشت استاندارد برای کاشت درختان توت موزی سیاه با پایه بذری ایجاد مربع‌های 6 در 6 متر است.

لازم است تا درختان را در زمان خواب هرس نمایید.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت توت موزی سیاه بسیار بلند قد است. این درخت قادر است بین 20 تا 25 متر رشد نماید. در سنین پایین‌تر درختان اغلب بین 10 تا 15 متر ارتفاع دارند.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی یا همان دوره سرمایی مخصوص درختان توت موزی سیاه بین 200 تا 1600 ساعت است. که پس از آن درخت از خواب زمستانه بیدار شده و شکوفه زنی خود را آغاز مینماید. در طول دوره سرمایی درختان باید در دمای بین 0 تا 7 درجه سانتیگراد قرار داشته باشند.

عمر اقتصادی

یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب نهال میوه، توجه به عمر اقتصادی درختان است. عمر اقتصادی نشان میدهد که یک درخت تا چند سال پس از رسیدن به سن بلوغ قادر است تا به محصول‌دهی حداکثری خود ادامه دهد. یکی از نقاط قوت درخت توت موزی سیاه عمر اقتصادی بسیار مطلوب آن است. این رقم قادر است تا بیش از 80 سال پس از سن بلوغ به باردهی حداکثری بپردازد. البته نوع نگهداری و رسیدگی به درختان و فراهم سازی شرایط مطلوب برای رشد آنها نیز در افزایش عمر اقتصادی درختان موثر است.

وزن میوه

میوه توت موزی سیاه به رنگ قرمز تیره و کشیده است. نوع آمریکایی این رقم تیره‌تر بوده و متمایل به قهوه ای تیره است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا یکی از مهم‌ترین فاکتورها در احداث باغ است. این مورد سازگاری پذیری رقم نهال با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در منطقه باغ شما را مشخص میکند. خوشبختانه درخت توت موزی سیاه در همه ارتفاع‌ها از سطح دریا به خوبی رشد میکند.

مقاومت در برابر آفات

درخت توت موزی سیاه قادر است تا در برابر آفات و بیماری‌ها به خوبی مقاومت نماید. البته برای جلوگیری از حمله ناگهانی آفات و بیماری‌ها لازم است تا درختان را به صورت سالیانه سمپاشی نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی درخت توت موزی بسیار بینظیر است. این رقم قادر است تا بیش از 10 برابر بیشتر از سایر ارقام توت به باردهی بپردازد. البته فراهم سازی شرایط آب وهوایی و اقلیمی مناسب و نگهداری و آبیاری کافی و صحیح درختان و حفظ سلامت آنها میتواند در افزایش باردهی درختان موثر باشد. هر درخت توت موزی سیاه در زمان رسیدن به سن بلوغ قادر است بین 150 تا 200 کیلوگرم محصول با کیفیت تولید کند.

درختان توت موزی سیاه در سال اول قادرند تا 18 کیلوگرم محصول تولید کنند. این باردهی در سالهای اولیه؛ نسبت به توت‌های ایرانی بسیار بیشتر است.

شروع محصول‌دهی

نهال توت موزی سیاه از 3 سالگی به بعد باردهی اقتصادی خود را آغاز مینماید. این باردهی تا پایان عمر اقتصادی درختان ادامه خواهد داشت.

میوه‌های درخت توت سیاه موزی؛ در اواسط ماه تیر قابل برداشت است. میوه‌ها بسیار نرم هستند بنابراین هنگام برداشت باید بسیار مراقب له شدن میوه‌ها باشید.

رقم گرده افشان

برای انجام عملیات گرده افشانی درختان توت موزی میتوانید از انواع درختان توت رسمی بهره گیرید. همچنین استفاده از کرم‌های مخصوص نیز میتواند در بهبود انجام عملیات گرده افشانی مفید باشد.

مدت آبیاری

توجه به آبیاری و آبیاری به موقع درختان یکی از مهم‌ترین مراحل در نگهداری و حفظ سلامتی آنها به حساب میاید. بارندگی در منطقه کاشت درختان توت موزی سیاه بین 600 تا 700 میلی متر در سال است. برای آبیاری لازم است درختان را 2 بار در هفته بین 10 تا 12 لیتر آبیاری نمایید.

استفاده از روش‌های بهینه آبیاری مثل استفاده از روش آبیاری تحت فشار میتواند علاوه بر افزایش راندمان آبیاری و کاهش مصرف آب؛ در بهبود انجام عملیات آبیاری و جلوگیری از رشد علف هرز در باغ و پیشگیری از گسترش بیماری‌ها و آفات در باغ نیز کمک مینماید.

زمان گلدهی

درخت توت موزی سیاه دیرگل است. گلدهی این رقم در اوایل اردیبهشت ماه انجام میشود. البته با توجه به آب وهوا و شرایط اقلیمی در منطقه باغ میتواند گلدهی در اواسط و یا اواخر ماه فروردین نیز انجام شود.

جمع بندی

یکی از بهترین و خاص‌ترین میوه‌های درختان توت؛ متعلق به درخت توت موزی سیاه است. این رقم علاوه بر میوه‌های خوشمزه و کشیده ای که دارد؛ دارای عمر اقتصادی بالا و محصول‌دهی بسیار بیشتر از سایر ارقام ایرانی نیز است. که این موضوع موجب افزایش توجه باغداران به خرید نهال توت موزی سیاه گردیده است. شما میتوانید بهترین نهال توت اصلاح شده در کشور را از نهالستان غرب نهال، بزرگترین و با سابقه‌ترین نهالستان در شمال غربی کشورمان خریداری نمایید.

نهالستان غرب نهال واقع در شهر میاندوآب با بیشتر از نیم قرن تجربه موفق به تولید و اصلاح انواع ارقام نهال توت برای کاشت در سرتاسر شهرهای کشورمان گردیده است. نهال‌های تولید شده توسط این نهالستان همگی دارای گواهی سلامت و کارت گارانتی معتبر 2 ساله میباشند.

برای خرید نهال توت موزی سیاه و یا آگاهی از قیمت نهال توت موزی سیاه با مشاوران ما در نهالستان غرب نهال به صورت رایگان در تماس باشید.

شما میتوانید کلیه سوالات؛ ابهامات خود را درباره کاشت و داشت و برداشت درختان توت از کارشناسان تخصصی ما جویا شوید.


ارقام دیگر نهال توت