پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال توت مجنون چتری

نهال توت مجنون چتری

نهال توت مجنون که جزء ارقام غیر بومی نهال توت است، به طور کاملا گسترده در نواحی با آب و هوای گرم و معتدل کاشته می‌شود. منشأ نهال توت مجنون از شرق آسیا به ویژه از کشور چین می‌باشد. این نهال و میوه‌ی آن از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و کاشت آن می‌تواند سود آوری بالایی برای باغداری شما داشته باشد.

جهت خرید نهال توت مجنون چتری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال توت مجنون چتری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال توت مجنون چتری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال توت مجنون

نهال توت مجنون در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری به صورت کاملا گسترده مورد بهره برداری قرار می‌گیرد؛ اقلیم دارای آب و هوای معتدل و گرم بهترین نوع اقلیم جهت باردهی و رشد هر چه بهتر نهال توت مجنون می‌باشد. کاشت این نهال در کشور‌های جنوب اروپا و همچنین هند، افغانستان و آمریکا نیز بسیار رواج دارد. جالب است بدانید که بعضاً کاشت نهال توت مجنون جهت ایجاد پرچین و بادشکن نیز در برخی از مناطق انجام می‌شود.

باردهی درخت توت مجنون چتری بسیار مطلوب است و می‌توان از آن به عنوان یکی از بهترین ارقام تجاری توت یاد کرد. درخت توت مجنون از لحاظ تاریخی نیز اهمیت ویژه‌ای دارد؛ چرا که خاستگاه اصلی این نهال کشور چین می‌باشد و از دیرباز تا امروز برگ‌های درخت توت مجنون منبع اصلی تغذیه کرم‌های ابریشم به شمار می‌روند. در واقع می‌توان گفت تهیه ابریشم و صادرات آن در گرو کاشت درخت توت مجنون بوده و این درخت نقش بسیار مهمی در تهیه این پارچه ایفا می‌کند.

مشخصات نهال توت مجنون

شاخه‌های درخت توت مجنون با خمیدگی و قوس بر روی هم قرار گرفته و درصورت عدم کوتاه‌کردن شاخه‌ها، حجم بسیاری را در می‌گیرد؛ به همین دلیل برخی‌ها به آن نهال توت چتری نیز می‌گویند. گستردگی شاخه‌های درخت توت مجنون به 600 سانتی‌متر می‌رسد. در نواحی گرمسیر، درخت توت مجنون به صورت همیشه سبز و در مناطقی که اقلیم معتدل دارند، به صورت برگریز رشد می‌کند.

توت‌های به دست آمده از نهال توت مجنون طعم شیرینی دارند و مزه آنها با مزه توت‌های سیاه و سفید تفاوت دارد. برگ‌های زیبا و خوش‌طرح درخت توت مجنون طولی از 5 الی 30 سانتی‌متر را دارا هستند که به سن درخت بستگی دارد؛ هرچه درخت توت مجنون جوان‌تر باشد، طول برگ‌ها بیشتر و هرچه مسن‌تر باشد طول برگ‌ها کمتر است. معمولا کاشت درخت توت مجنون به صورت زینتی در میادین و خیابان‌ها انجام می‌شود؛ همچنین درخت توت مجنون برای پنها‌ن‌کردن دیوار‌های پوسیده شده و از بین‌رفته پوشش مناسبی به شمار می‌رود.

کشور سازنده

درخت توت مجنون چتری ابتدا از شرق آسیا و کشور چین نشأت گرفته و سپس به کشور‌های دیگر از جمله کشور‌های اروپایی و نواحی گرمسیر کره زمین راه یافته است.

فاصله کاشت نهال توت مجنون

به هنگام کاشت درخت توت مجنون چتری ‌می‌بایست به فاصله بین نهال‌ها دقت زیادی نمود. فواصل کاشت نهال توت مجنون از جهت عدم تداخل ریشه گسترده این نهال و همچنین رفع کامل نیاز نوری آن اهمیت بسیاری دارد. مناسب‌ترین فاصله کاشت بین نهال توت مجنون، فاصله 3*3 یا 4.5*3 متر می‌باشد.

شکل میوه توت مجنون

توت مجنون معمولا رنگ قرمز متمایل به زرشکی دارد؛ اما در برخی از نواحی رنگ این توت‌ها به صورت شیری و سبز روشن نیز مشاهده شده است. توت مجنون از لحاظ شکل ظاهری به شکل بیضی می‌باشد و طعم شیرین آن موجب محبوبیت این توت میان مردم شده است.

حداکثر ارتفاع درخت توت مجنون

درحال حاضر دو نوع از نهال این درخت یافت می‌شود؛ اولین نوع درخت مجنون که امروزه بسیار پرکاربردتر می‌باشد، حداکثر حدود 3 متر ارتفاع دارد که این کوتاهی حاصل تغییر ژنتیک نهال توت مجنون در آزمایشگاه‌های کشاورزی می‌باشد. نوع دوم نهال توت مجنون که اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین نهال توت مجنون محسوب می‌شود، قدرت رشد خوبی دارد و می‌توان رشد طولی در حدود 20 متر را نیز در آن مشاهده کرد!

نیاز سرمایی نهال توت مجنون

نهال توت مجنون توانایی تحمل دمایی از 16 درجه سانتی‌گراد تا منفی 3 درجه سانتی‌گراد را دارد. به طور کلی مطلوب است کاشت نهال توت مجنون در نواحی معتدل و گرمی انجام شود که سرمای بهاره و زمستانه بالایی نداشته باشند؛ چراکه سرمای بالا موجب آسیب دیدگی جدی نهال و به وجود آوردن خسارات زیادی می‌شود.

عمر اقتصادی

این نهال عمر اقتصادی خوبی دارد؛ به طوری که از سنین 20 الی 40 سالگی می‌توان بهره اقتصادی بسیار خوبی را از باردهی این درخت برد.

وزن میوه

وزن توت مجنون به سبب اندازه کوچک آن و حجم کمی که دارد چندان زیاد نیست. طول هر عدد توت مجنون نیز از 1.5 سانتی‌متر تا 4 سانتی‌متر متغیر می‌باشد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع مناسب برای کاشت نهال توت مجنون از سطح دریا از مواردی است که می‌تواند بر رشد درخت و حتی باردهی تاثیرگذار باشد. ارتفاع مناسب از سطح دریا برای نهال‌ها مختلف با توجه به نوع آب و هوای مورد نیاز آن‌ها متفاوت است. اگر نهال توت مجنون چتری بسیار بالاتر از سطح دریا کاشته شود، رشد مطلوبی خواهد داشت؛ اما در غیر این صورت هم به باردهی اقتصادی و رشد درخت لطمه وارد نشده و می‌توان از آن بیشترین بهره را برد.

مقاومت در برابر آفات

نهال توت مجنون چندان دچار آفات و بیماری‌های ارقان نهال توت نمی‌شود؛ اما باید کاملا تحت مراقبت منظم و دقیق قرار گیرد. با وجود مقاومت نسبتا بالای این نهال، این درخت می‌تواند در معرض حمله مگس‌های سفید، کپک پودری و پوسیدگی ریشه قرار گیرد. پوسیدگی ریشه از مهم‌ترین عوامل آسیب به درخت و تغییر رنگ برگ‌ها، پژمردگی و حتی از بین رفتن کامل آن می‌باشد. نوعی از قارچ‌ها موجب به وجود آمدن پوسیدگی ریشه در درختان می‌شوند که در صورت آبیاری زیاد و بیش از اندازه، تکثیر این قارچ‌ها به سرعت افزایش یافته و موجب از بین رفتن درخت و اختلال در رشد و باردهی آن می‎‌شوند؛ جهت جلوگیری از پوسیدگی ریشه بهتر است از خاک مناسب و زهکشی شده استفاده شود.

کپک پودری نیز از دیگر مشکلاتی است که به هنگام رشد نهال و درخت توت مجنون احتمال وقوع آن وجود دارد. کپک پودری همانطور که از نام آن برمی‌آید، به صورت دانه‌های ریز شبیه به پودر که رنگ سفید مایل به خاکستری دارند، بر روی برگ و ساقه گیاه مشاهده می‌شود. کپک پودری به شدت میوه و گل درخت توت مجنون را تحت تاثیر قرار داده و آنها را تضعیف می‌کند. برای از بین بردن کپک پودری، ابتدا باید تمام قسمت‌های آلوده درخت جدا شده و پس از آن با اعمال قارچ‌کش مخصوص و هرس کردن، درخت را احیا کرد. حتما توجه داشته باشید که تا زمان زدودن کامل کپک، درخت نباید بارور شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد درخت توت مجنون در هر یک هکتار به حدود 15 تن یا حتی بیشتر هم می‌رسد.

شروع محصول دهی

با توجه به سطح نگهداری باغداران از نهال توت مجنون، این نهال می‌تواند از اواسط فصل تابستان تا اواخر تابستان محصول‌دهی داشته باشد و به برداشت اقتصادی برسد.

قدرت رشد درخت

نوع رایج نهال توت مجنون رشد بسیار کمی دارد و تنها می‌تواند در حدود 3 متر رشد طولی را تجربه کند.

رقم گرده افشان

نهال توت مجنون چندان نیازی به وجود رقم گرده افشان ندارد و گرده افشانی آن از طریق پرندگان و پراکندگی گرده‌ها صورت می‌گیرد. در صورت استفاده از رقم گرده افشان، بهتر است به ازای 30 اصله نهال توت مجنون یک رقم گرده افشان مناسب کاشته شود.

پایه درخت توت مجنون

پایه درخت توت مجنون از نوع پایه بذری می‌باشد.

زمان گلدهی نهال توت مجنون

این نهال توت چتری، بسته به نوع آب و هوای منطقه و همچنین میزان و شدت بارش، زمان‌های گلدهی متفاوتی دارد. در صورتی که نهال توت مجنون در شرایط ایده آل رشد کند، می‌تواند در اواسط بهار، پس از گل انگیزی وارد مرحله گلدهی شود.

مدت آبیاری درخت توت مجنون

درخت توت مجنون نیاز آبی نسبتا بالایی دارد و در هر سال باید حداقل حدود 600 میلی‌لیتر آب به آن برسد تا به آبیاری مصنوعی و استفاده از سیستم‌های مختلف آبیاری نیازی نباشد. نهال توت مجنون چتری در سال‌های ابتدایی کاشت به آب بیشتری نیاز دارند و باید هفته‌ای یک یا دو بار با توجه به میزان بارش آبیاری شوند.

در درختان توت مجنون بالغ نیاز آبی کمتر است. اگر قصد دارید درخت توت مجنون چتری را در منطقه کم آبی کشت دهید، باید خاطر بسپارید که هر 10 یا 15 روز باید به آبیاری درختان بپردازید تا دچار آسیب نشوند.

قیمت نهال درخت توت مجنون

در مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی فروش نهال توت مجنون با کیفیت بسیار بالا و حذف واسطه‌ها به صورت کاملا مستقیم انجام می‌گیرد. از مهم‌ترین عوامل ترغیب به هنگام خرید نهال توت مجنون، مناسب بودن قیمت نهال توت مجنون می‌باشد.

نهالستان غرب نهال مرکز فروش انواع ارقام نهال، آماده فروش نهال توت مجنون به طور کاملا مستقیم به باغداران عزیز می‌باشد. جهت خرید نهال توت مجنون از نهالستان غرب نهال و همچنین دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت نهال توت مجنون، می‌توانید با کارشناسان روابط عمومی این مجموعه تماس حاصل فرمایید و نسبت به خرید نهال توت مجنون اقدام نمایید.


ارقام دیگر نهال توت