پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال توت سفید

نهال توت سفید

نهال توت سفید یکی از ارقام نهال توت می‌باشد که به دلیل رشد کُند، محبوبیت آنچنانی ندارد؛ اما خوشمزه بودن توت سفید باعث شده است تا افراد علاقه‌مند به این درخت، آن را در حیاط خانه خود بکارند و از میوه خوشمزه آن استفاده کنند. کیفیت این نهال و میوه آن مطلوب و مناسب برای سرمایه گذاری است.

جهت خرید نهال توت سفید کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال توت سفید کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال توت سفید نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال توت سفید

درخت توت سفید از نظر ارتفاع رشد بسیار خوبی خواهد داشت و در صورت مطلوب بودن شرایط محیطی، تا 25 متر نیز رشد خواهد کرد؛ اما این 25 متر در ده یا بیست سال ابتدایی نخواهد بود و به مرور زمان انجام می‌شود. همانطور که گفته شد رشد این نهال بیشتر از حد انتظار کند است و شما نمی‌توانید سرعت رشد بالایی را در ده یا بیست سال ابتدایی مشاهده کنید.

این نهال از ارقام وارداتی توت می‌باشد؛ این نهال بومی کشور چین است و در زمان‌های قدیم به اکثر کشور‌های حاشیه خلیج فارس، ایران، تایلند، هند و… صادر شده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل کاشت این نهال، خوشمزه بودن میوه‌اش و همچنین سازگاری آن با انواع مختلف محیط‌های آب و هوایی می‌باشد.

مشخصات درخت توت سفید

درخت توت سفید در محیط‌های گرم سازگاری بسیار خوبی دارد و این نوع محیط‌ها برای رشد این نهال مناسب هستند؛ هر چند که درخت‌های توت سفید مانند درخت توت سفید هرات، در مقابل سرما و کم آبی هم مقاومت بسیار خوبی دارند و تقریبا آسیب پذیر نیستند؛ اما این نهال در سنین جوانی ممکن است مقاومت زیادی در برابر سرما نداشته باشد و آسیب ببیند.

در نگاه اول تصور می‌کنید که شاخه‌های درخت توت سفید بسیار محکم و مقاوم هستند؛ اما همین شاخه‌های محکم و مقاوم به راحتی شکسته می‌شوند. این نهال در خاک‌های سبک و شنی رسی رشد بسیار خوبی خواهد داشت و امکان دارد که در خاک مرطوب و با زهکشی نامناسب، آسیب جدی ببیند.

کشور سازنده

درخت توت سفید چینی است و از کشور چین وارد شده است؛ این نهال به دلیل خوشمزگی میوه‌اش و سازگاری بسیار مناسبی که با اکثر محیط‌ها دارد، به کشورهایی مانند هند، تایلند، ایران، ترکیه و دیگر کشورهای دور و نزدیک صادر شده است.

فاصله کاشت

فاصله کاشت نهال‌های توت به نوع و جنس نهال و شکل زمین بستگی دارد؛ برای مثال فاصله کاشت مناسب برای برخی از نهال‌های توت 5*5 متر یا 5*4 متر می‌باشد؛ در حالی که این اندازه برای زمین‌های صاف مناسب است و فاصله کاشت آن‌ها در زمین‌های شیب دارد فرق دارد.

شکل میوه

میوه توت سفید مانند دیگر توت‌ها بوده و تقریبا به رنگ سفید است؛ برگ‌های درخت توت سفید نیز مانند دیگر نهال‌های توت بوده و به شکل قلب می‌باشد.

حداکثر ارتفاع

ارتفاع و رشد درخت توت سفید به شرایط نگهداری و عوامل محیطی بستگی دارد؛ برای مثال ممکن است درخت توت سفید در منطقه گرم و خشک با خاک مناسب تا 23 الی 24 متر رشد کند؛ در حالی که همین درخت با همین نژاد، در مناطق سرد و مرطوب رشدی 18 الی 19 متری داشته باشد. اما به طور کلی می‌توان گفت حداکثر ارتفاع درخت توت سفید در مطلوب‌ترین شرایط حدود 25 متر خواهد بود.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی نهال توت سفید هرات و دیگر نهال‌های توت سفید، 400 ساعت می‌باشد؛ اگر درخت توت سفید، به مدت 400 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد قرار گیرد، نیاز سرمایی آن رفع خواهد شد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت توت سفید با توجه به شرایط خاک، کوددهی، مقابله با آفات و … متفاوت و متغیر خواهد بود؛ این نهال در بدترین حالت 25 سال عمر مفید خواهد داشت و در شرایط ایده‌آل و مناسب نیز عمر اقتصادی و مفید آن به 30 سال خواهد رسید.

وزن میوه توت

وزن میوه توت سفید با توجه به محیط و منطقه کاشت متفاوت خواهد بود؛ برای مثال ممکن است نهال توت سفید در یک منطقه با آب و هوای سرد کاشته شود و وزن میوه آن چندان راضی کننده نباشد. اما اگر همین نهال در مناطق گرم‌تر کاشته شود، وزن میوه‌اش بیشتر از حد انتظار باشد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع مناسب برای کاشت نهال از سطح دریا به رقم و نژاد نهال بستگی دارد؛ برای مثال نهال شاه توت در ارتفاع 1800 متر از سطح دریا نیز قادر به رشد کردن است؛ در حالی که ممکن است در صورت کاشت دیگر نهال‌های‌ توت در این ارتفاع، رشد مناسبی را شاهد نباشیم.

مقاومت در برابر آفات

سمپاشی، کود دهی و هرس کردن درخت توت سفید، نه تنها به رشد هر چه بهتر این درخت کمک می‌کند، بلکه مقاومت آن را در برابر آفات افزایش می‌دهد؛ اگر کوددهی و سمپاشی به صورت اصولی و حرفه‌ای انجام شود، بدون شک کمک بسیار زیادی به مقابله با آفات خواهد کرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

میزان برداشت میوه توت در یک هکتار به نژاد درخت نیز بستگی دارد؛ نهال توت نژاد‌های زیادی مانند نهال توت هرات دارد و با توجه به این نژاد است که میزان برداشت محصول در هکتار مشخص خواهد شد. اما به طور کلی میزان برداشت مورد انتظار در یک هکتار برای درختان توت، حدودا 10 تن می‌باشد.

شروع محصول دهی

معمولا شما نمی‌توانید محصولی را در سال‌های ابتدایی از درخت توت سفید برداشت کنید؛ در حالت طبیعی شروع محصول دهی این نهال در سال پنجم کاشت می‌باشد.

قدرت رشد درخت

همانطور که گفته شد، حداکثر ارتفاع و قدرت رشد درخت 25 متر خواهد بود و این موضوع بیانگر قدرت رشد بالای این رقم است.

رقم گرده افشان

گرده افشانی نهال‌های توت سفید نیز با توجه به نژادشان، متفاوت خواهند بود؛ برای مثال گرده افشانی درخت توت سفید هرات به طور خودکار انجام نخواهد شد. درخت توت سفید هرات میوه‌هایی از جنس نر دارد و برای گرده افشانی باید ارقام دیگری از نهال‌های توت را در اطراف این نهال کاشت.

البته گفته شده که روش دیگری نیز وجود دارد که به مراتب راحت‌تر از کاشتن نهال دیگر خواهد بود؛ این روش استفاده از کرم‌های مخصوص است. این کرم‌ها قادر هستند گرده افشانی را برای نهال‌های توت سفید انجام دهند!

پایه درخت توت سفید

اگر بخواهیم یک نکته کلی راجع به پایه نهال بگوییم، باید گفت که انواع پایه‌های نهال به دو قسمت کلی تقسیم می‌شوند:

پایه بذری

پایه رویشی

زمان گلدهی

گلدهی درخت توت سفید در مناطق نسبتا معتدل، در ماه‌های فروردین و اردیبهشت و در مناطق گرمسیر، در ماه‌های خرداد و تیر خواهد بود.

مدت آبیاری

درخت توت سفید به ویژه درخت توت سفید هرات، در سال‌های ابتدایی هفته‌ای یک یا دو مرتبه نیاز به آبیاری خواهد داشت و از سال‌های بعد و با بالا رفتن سن درخت، نیاز به آبیاری کمتر خواهد شد و به هر 15 روز یکبار خواهد رسید؛ البته این میزان با توجه به حجم بارندگی و فصول مختلف سال بدون شک متغیر است.

قیمت نهال توت سفید

قیمت درخت توت سفید با توجه به محل خرید شما، متفاوت خواهد بود؛ برای مثال قیمت این نهال در فروشگاه‌های مختلف کشور متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید برای خرید نهال توت سفید هرات به سایت‌های فروش آنلاین نهال‌ مراجعه کنید و یا به صورت حضوری به نهالستان‌های معتبر بروید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، اقدام به فروش انواع نهال به ویژه فروش نهال توت سفید هرات می‌کند و آن را با قیمت مناسب و کیفیت بالا در اختیار مشتریان گرامی قرار می‌دهد.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت انواع نهال‌های توت سفید به ویژه قیمت نهال توت سفید هرات، با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان غرب نهال نیز بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال توت