پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال توت موزی زرد

نهال توت موزی زرد

نهال توت موزی زرد که از کمیاب‌ترین ارقام نهال توت به شمار می‌رود، از ارقام غیر بومی محسوب شده و از کشور چین سرچشمه می‌گیرد. این نهال از بازارپسندی بسیار خوبی برخوردار است و طعم شیرین و برداشت آسان آن، موجب افزایش روزافزون طرفداران این نوع توت شده است.

جهت خرید نهال توت موزی زرد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال توت موزی زرد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال توت موزی زرد نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال توت موزی زرد

درخت توت موزی زرد به دلیل شکل ظاهری‌اش به این اسم معروف شده است. این درخت میوه‌هایی با طول دراز دارد؛ به طوری که هر عدد توت موزی اندازه‌ای 4 الی 5 برابر یک توت سفید معمولی دارد. اندازه و شکل توت موزی نه تنها موجب افزایش خرید نهال توت موزی شده، بلکه باعث سهولت در چیدن توت‌ها نیز می‌شود و از این رو کاشت این نهال می‌تواند از پرسودترین تجربه‌ها برای باغداران نوپا و یا مجرب باشد.

آب و هوای مناسب جهت رشد هرچه بهتر درخت توت موزی و باردهی بسیار مطلوب، آب و هوای نیمه سرد تا نیمه گرمسیری می‌باشد؛ گرچه این نهال تاب‌آوری نسبتا خوبی در نواحی سرد نیز دارد. لازم به ذکر است که به صورت کلی، این نهال به طور گسترده قابل کشت و بهره‌برداری در اقلیم‌های مختلف است.

مشخصات درخت توت موزی زرد

همانطور که گفته شد درخت توت موزی زرد از ارقام غیر بومی است که منشأ آن به کشور چین برمی‌گردد. این نهال اولین بار در ایران با پیوند به نهال توت سفید باردهی کرده و پس از آن مورد تکثیر و فروش قرار گرفت. توت‌های موزی به دست آمده طعمی بسیار شیرین و عالی داشته و به علت شکل ظاهری خاص میان افراد نیز از محبوبیت فراوانی برخوردارند.

درخت توت موزی رشد نسبتا خوبی دارد و گاهی رشد طولی آن به 20 الی 25 متر نیز می‌رسد؛ از درخت توت موزی به عنوان یک درخت با سایه خوب به صورت زینتی نیز می‌توان استفاده کرد. در اوایل فصل تابستان توت‌های موزی رسیده و قابل برداشت هستند. میزان باردهی هر درخت توت موزی تنها در اولین سال برداشت 18 کیلوگرم خواهد بود که این عدد نشانگر داشتن عملکردی خوب در هکتار می‌باشد.

کشور سازنده

توت موزی ابتدا از شرق آسیا و کشور چین نشأت پیدا کرد و به صورت طبیعی یا با پیوند به سایر ارقام نهال توت، به سایر کشورهای جهان از جمله کشور ایران راه یافته است.

فاصله کاشت

از مهم‌ترین عامل‌های موثر بر رشد و باردهی درخت توت موزی و کیفیت میوه‌های آن، رعایت فاصله کاشت این درخت می‌باشد. به هنگام کاشت درخت توت موزی باید توجه داشت که فاصله مناسب جهت کاشت هر اصله در مناطق با شیب کم 4*4 متر و 5*4 متر است.

رعایت فاصله کاشت مناسب و دقت در کاشت نهال توت، موجب برطرف شدن کامل نیاز آفتابی و عدم تداخل ریشه‌ها در زیر خاک می‌شود که در نهایت رشد و باردهی بسیار خوب درخت توت موزی را در پی خواهد داشت.

شکل میوه توت موزی زرد

منحصر به‌ فردترین ویژگی توت موزی، طول بلند آن است. طول هر عدد توت موزی گاهی به 20 سانتی‌متر هم می‌رسد که در مقایسه به سایر توت‌های معمولی به خصوص توت سفید، حدود 4 تا 5 برابر بلندتر بوده و همین خصوصیت موجب چیدن بسیار آسان میوه به هنگام برداشت محصول می‌شود.

توت‌های موزی می‌توانند رنگ‌های سفید، قرمز و یا ارغوانی داشته باشند اما طعم میوه در تمامی این‌ رنگ‌ها یکسان و بسیار شیرین و خوشمزه می‌باشد.

حداکثر ارتفاع

درخت توت موزی زرد رشد طولی بسیار خوبی دارد به طوری که با قرار گرفتن در شرایط ایده‌آل و نگهداری مناسب، ارتفاعی تا 25 متر را نیز خواهد داشت. به طور متوسط هر درخت توت موزی می‌تواند ارتفاعی از 10 متر الی 20 متر را دارا باشد. در سنین کمتر این درخت ارتفاعی در حدود 10 تا 15 متر دارد که به سطح مراقبت باغداران، نحوه کاشت نهال توت موزی، نوع خاک، میزان آبیاری و نظایر آن وابسته است.

نیاز سرمایی

نهال توت موزی از مقاومت سرمایی بالایی برخودار است و همین ویژگی قابلیت کاشت این نهال در اغلب مناطق ایران را فراهم کرده‌ است.

عمر اقتصادی

درخت توت موزی عمر اقتصادی متوسطی دارد و عمر مفید این نهال به طور میانگین 25 سال می‌باشد.

وزن میوه

وزن توت موزی به سبب کشیدگی و طول دراز آن نسبت به سایر انواع توت بیشتر است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع نهال از سطح دریا به هنگام کاشت درخت توت موزی، از عواملی است که بر رشد و ماندگاری نهال موثر است. به هنگام رشد این نهال حتی‌الامکان باید شرایط ایده‌آل جهت بالغ شدن را فراهم کرد؛ چرا که اگر بهترین درخت توت موزی در شرایط نامساعد قرار گیرد، میوه‌های بی‌کیفیت و باردهی بسیار کمی خواهد داشت و از طرفی احتمال ابتلا به بیماری در نهال نیز افزایش یافته و موجب وارد شدن خسارات جبران ناپذیری به باغ می‌شود.

مقاومت در برابر افات

مقاومت درخت توت موزی نسبت به آفات شایع ارقام توت بالا بوده و در برابر خشکی نیز تاب‌آوری قابل قبولی دارد. باغداران توجه داشته باشند که با وجود مقاومت خوب این نهال، سمپاشی‌ها و مراقبت‌های لازم جهت دفع آفات باید به طور منظم انجام گیرد تا خسارتی به باغات توت موزی وارد نشود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت توت موزی از پربازده‌ترین ارقام درخت توت به شمار می‌رود. عملکرد سالانه این درخت در هر هکتار به 1.5 الی 2 تن می‌رسد که میزان بسیار خوبی جهت برداشت از درختان توت می‌باشد. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، هر اصله نهال توت در سال‌های اولیه کاشت باردهی حدود 18 کیلوگرمی دارد که نشان از بازده بالای درخت توت موزی می‌باشد.

محصول دهی

زمان محصول‌دهی درخت توت موزی در صورت رعایت تمامی نکات کاشت این درخت و رفع نیازهای آبی و آفتابی، در اوایل تابستان و در فصل تیرماه خواهد بود. به هنگام برداشت محصول باید توجه کرد که به هیچ‌وجه فشار زیادی به میوه‌ها وارد نشود؛ چرا که میوه‌های این رقم از نهال توت بسیار حساس بوده و به راحتی له می‌شوند.

قدرت رشد درخت

قدرت رشد درخت توت موزی بسیار خوب و مطلوب بوده و ارتفاع این درخت گاهی اوقات تا 25 متر نیز می‌رسد؛ اما به طور میانگین طول تنه درختان توت موزی از 10 متر الی 20 متر می‌باشد.

رقم گرده افشان

نهال توت موزی برای بارور شدن نیاز به گرده افشان از ارقام مناسب توت دارد. مطلوب است به هنگام کاشت این نهال در ازای هر 30 اصله نهال یک اصله رقم گرده افشان جهت باروری و رشد بهتر نهال کاشته شود.

پایه درخت

درخت توت موزی را می‌توان با دو پایه بذری و پیوندی از نهالستان‌های معتبر کشور خریداری کرد.

زمان گلدهی

گل دهی درخت توت موزی بسته به نوع آب و هوای ناحیه و قرارگیری در شرایط مطلوب زمان‌های متفاوتی دارد؛ اما این تفاوت زمانی، چندان زیاد نیست و حداکثر اختلاف در حد یک ماه است. به طور کلی مشاهده می‌شود که درخت توت موزی در اوایل ماه اردیبهشت گلدهی خود را آغاز می‌کند؛ اما در برخی از نواحی به علت شرایط آب و هوایی بهتر، مرحله گلدهی این درخت در اواخر یا اواسط ماه فروردین شروع می‌شود.

مدت آبیاری

ارقام نهال توت نیاز آبی فراوانی دارند و نهال توت موزی از این قاعده استثنا نیست. این نهال به طور طبیعی به حدود 600 الی 700 سانتی‌متر مکعب آب بارش نیاز دارد تا رشد طبیعی و بدون آبیاری مصنوعی خود را طی کند. در صورتی که این میزان آب به علت اقلیم منطقه به نهال نرسد، باغداران باید دو نوبت در هر هفته و در هر نوبت مقدار 10 الی 12 لیتر آب به درخت توت موزی بدهند تا نهال فرایند رشد مطلوبی را طی کند.

قیمت نهال توت موزی

در مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی فروش نهال توت موزی بسیار مرغوب و با کیفیت به صورت کاملا مستقیم صورت می‌گیرد. خرید نهال توت موزی نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی و مشاوره پیش از خرید دارد که مجموعه غرب نهال با ارائه مشاوره رایگان توسط کارشناسان روابط عمومی خود، اماده پاسخگویی به شما عزیزان می‌باشد.

فروش درخت توت موزی در نهالستان غرب نهال با حذف کامل واسطه‌ها و به صورت مستقیم انجام می‌گیرد. جهت استعلام قیمت این درخت با روابط عمومی این مجموعه تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال توت