پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال توت سیاه(قرمز)

نهال توت سیاه(قرمز)

نهال توت سیاه یکی از نهال‌های توت می‌باشد که دو نوع از آن موجود می‌باشد؛ یکی از نهال‌های توت سیاه مانند توت سفید می‌باشد و دقیقا به همان مزه خواهد بود که در کشور ما کمیاب می‌باشد؛ اما نوع دیگر به طور کلی از نظر شکل و مزه با توت سفید فرق دارد که آن را شاه توت نیز می‌نامند.

جهت خرید نهال توت سیاه (قرمز) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال توت سیاه (قرمز) کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال توت سیاه (قرمز) نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال توت سیاه

نهال توت سیاه (شاه توت) در زمستان برگ ریزی دارد؛ یکی از ویژگی‌های مثبت این نهال، طول عمر بالایش می‌باشد؛ گفته شده که این نهال تا 200 سال عمر خواهد کرد. لازم به ذکر است که در طول این 200 سال بین 20 تا 30 سال عمر مفید خواهد داشت و فقط در این سال‌ها است که می‌توانید محصولات با کیفیتی را برداشت کنید.

نهال توت سیاه از نظر رشد و ارتفاع، عملکرد خوبی خواهد داشت و در بهترین شرایط می‌تواند تا 12 متر رشد کند؛ از آن‌جایی که اکثر میوه‌های توت به صورت خشک شده استفاده می‌شود باید گفت، توت سیاه (شاه توت) را به صورت تازه و خشک نشده مصرف می‌کنند.

مشخصات درخت توت سیاه

پوست نهال توت سیاه قهوه‌ای می‌باشد؛ بر روی پوست این نهال می‌توانید نقطه نقطه‌های فراوانی ببینید. لازم به ذکر است که در صورت بریدن شاخه این نهال، شیره‌ای تقریبا سفید رنگ از آن بیرون خواهد زد.

طول برگ‌های نهال توت سیاه بین 7 تا 18 سانتی‌متر می‌باشد که از عرض 8 سانتی‌متری برخوردار می‌باشند؛ این نهال جزء نهال‌های بومی ایران و ترکیه به حساب می‌آید. ارزش اقتصادی این نهال مناسب است و می‌تواند یک گزینه‌ی خوب برای سرمایه گذاری محسوب شود.

کشور سازنده

همانطور که گفته شد این نهال بومی کشور ایران و ترکیه می‌باشد؛ امروزه می‌توانید این نهال را در شهر‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه و بیرجند مشاهده کنید.

فاصله کاشت

فاصله کاشت مناسب برای درخت توت سیاه اصلاح شده در منطقه‌های بادگیر و یا در مناطق با شیب کم، حدود 4*4 متر است؛ همچنین برای کاشت این درخت اصلاح شده در مناطق و زمین‌های مسطح، فاصله حدود 5*5 متر بین نهال‌ها مطلوب است.

شکل میوه

میوه توت سیاه به رنگ بنفش و سیاه خواهد بود؛ این میوه معمولا در حالت عادی مزه‌ای شیرین و یا ملس خواهد داشت.

حداکثر ارتفاع درخت توت

حداکثر ارتفاع درخت توت سیاه 12 متر خواهد بود؛ اما اگر نتوانید رسیدگی مناسبی را داشته باشید و میزان آبیاری شما مطابق انتظار نباشد، رشد این میوه کم خواهد شد و نهایتا به 8 متر خواهد رسید.

نیاز سرمایی

به طور کلی انواع نهال‌های میوه برای جوانه زنی به میزان معینی از سرما نیاز دارند؛ قاعدتا درخت توت سیاه نیز از این موضوع استثنا نیست و به حجم خاصی از سرما برای رشد بهتر نیاز دارد.

عمر اقتصادی

به طور کلی طول عمر نهال شاه توت حدودا بین 120 تا 150 سال می‌باشد؛ اما عمر مفید آن با توجه به نوع رسیدگی، میزان کود دهی، آبیاری، خاک، محیط جغرافیایی و… متغیر خواهد بود. مطمئنا شما نمی‌توانید از این نهال در تمام 120 الی 150 سال محصول با کیفیتی برداشت کنید و این نهال فقط در طول عمر اقتصادی و مفید خود، محصولات با کیفیت را ارائه خواهد داد.

وزن میوه

از آن‌جایی که میوه توت سیاه (شاه توت) درشت‌تر و بزرگ‌تر از اکثر میوه‌های توت سفید و … می‌باشد، وزن آن سنگین‌تر خواهد بود؛ البته وزن توت سیاه به نوع خاک و محیط کاشت نیز بستگی دارد.

ارتفاع از سطح دریا

درخت توت سیاه را می‌توان تا ارتفاع 1500 متر از سطح دریا کاشت؛ ارتفاع کاشت از سطح دریا می‌تواند تاثیر زیادی بر روی رشد و کیفیت محصول میوه شاه توت بگذارد؛ چرا که ارتفاعات منطقه کاشت، مستلزم تغییر شرایط اقلیمی است.

مقاومت در برابر آفات

کوددهی و سمپاشی دو عامل بسیار مهم در مقابله با آفات یک نهال می‌باشند؛ اگر بتوانید کود دهی را به شکل صحیح و سمپاشی را نیز به موقع انجام دهید، می‌توانید آفات را دور کنید و از آسیب دیدگی درخت توسط آفات و بیماری‌ها، جلوگیری کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد میوه در هر هکتار نهال شاه توت به عوامل مختلفی مانند محیط جغرافیایی و میزان آبیاری بستگی دارد؛ اما در حالت عادی شما می‌توانید در یک هکتار، 10 تن محصول از این نهال برداشت کنید.

شروع محصول دهی

به طور کلی درخت توت در چهار سال اول محصول دهی نخواهد داشت و شما باید در این چهار سال، نهال را به خوبی آماده کنید؛ معمولا محصول دهی نهال توت از سال پنجم کاشت آغاز می‌شود و تا زمانی که عمر اقتصادی آن تمام نشده است، محصولات با کیفیتی را ارائه می‌کند.

قدرت رشد درخت

همانطور که گفته شد، درخت توت سیاه در بهترین حالت تا 12 متر رشد خواهد کرد؛ اما در برخی از کشورهای اروپایی این نهال تا 15 متر نیز رشد کرده است که نشان دهنده تاثیر محیط جغرافیایی بر رشد یک درخت خواهد بود. ارتفاع بلند و تنومند شدن این نهال، بیانگر قدرت رشد مناسب آن است.

رقم گرده افشان

به طور کلی پیشنهاد می‌شود برای گرده افشانی این نهال، به ازای کاشت هر 30 اصله نهال شاه توت یک رقم گرده افشان کاشته شود.

پایه درخت توت سیاه

پایه رویشی و پایه بذری، اقسام پایه برای نهال‌های میوه هستند که به فراخور شرایط محیطی و ژنتیک نهال مورد استفاده قرار می‌گیرند

زمان گلدهی

زمان گلدهی اکثر درخت‌های توت سیاه، اردیبهشت ماه خواهد بود؛ البته این زمان با توجه به نژاد نهال نیز امکان تغییر خواهد داشت.

مدت آبیاری درخت توت سیاه

مدت آبیاری درخت توت با توجه به نژادی که دارد متفاوت خواهد بود؛ برای مثال برخی از نهال‌های نوپا نیاز به آبیاری بیشتری دارند و باید در هفته یک الی دو بار آبیاری شوند؛ در حالی که برخی دیگر از درختان توت نیاز به آبیاری کمتری دارند و به طور کلی با هر 15 روز یکبار، نیاز آبیاری‌شان برطرف خواهد شد. قابل توجه است که میزان آبیاری به عواملی چون میزان بارندگی و فصول سال نیز بستگی داد.

قیمت نهال توت سیاه

قیمت نهال توت به فروشگاه و روش خرید شما بستگی دارد؛ شما می‌توانید این نهال را با قیمت‌های متفاوت در سایت‌های فروش نهال بیابید و یا آن‌ها را از نهالستان‌ها به صورت حضوری خریداری کنید. بدون شک خرید نهال توت سیاه با قیمت مناسب و کیفیت بالا، می‌تواند هزینه‌های احداث باغ را تا حد زیادی کاهش دهد و موجب سود بیشتر باغدار شود.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، آماده ارائه انواع خدمات از جمله فروش نهال توت سیاه به شما مشتریان گرامی می‌باشد؛ شما می‌توانید برای استعلام قیمت درخت توت سیاه با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان غرب نهال نیز بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال توت