پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زیتون مانزانیلا

نهال زیتون مانزانیلا

یکی از ارقام نهال پربار در کشورمان نهال زیتون مانزانیلا است. این رقم باردهی سریعی دارد و به سرعت باردهی حداکثری خود را آغاز میکند. با حفظ سلامتی درختان و آبیاری و کوددهی و سمپاشی کافی، درختان زیتون مانزانیلا قادرند تا 20 تن باردهی در هکتار داشته باشند. میوه‌های درخت زیتون مانزانیلا بسیار درشت و خوشمزه و به رنگ سبز دیده میشوند. این میوه یک انتخاب عالی برای مصارف اقتصادی همچون تهیه کنسرو و زیتون شور و پرورده و... میباشد. آب وهوای مناسب برای کاشت این رقم آب وهوای گرم و معتدل است. این رقم نیاز دارد تا ساعات زیادی از روز را در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد.

جهت خرید نهال زیتون مانزانیلا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زیتون مانزانیلا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زیتون مانزانیلا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

خواستگاه ابتدایی نهال زیتون مانزانیلا کشور اسپانیا است. این رقم با انجام اصلاحات توسط نهالستان غرب نهال؛ در باغ‌های کشورمان نیز کاشته میشود.

پایه

برای این رقم از پایه زیتون استفاده میشود.

فاصله کاشت

فاصله کاشت استاندارد برای کاشت نهال زیتون مانزانیلا به صورت مستطیل‌هایی به ضلع 3 در 4 متر مربع است. برای برطرف سازی نیاز این درختان به دریافت نور خورشید؛ و جلوگیری از مزاحمت شاخه و برگ درختان توسط یکدیگر؛ برداشت آسان تر محصول و رشد بهتر ریشه در خاک؛ باید درختان زیتون مانزانیلا را در فواصل اعلام شده بکارید.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت زیتون مانزانیلا در سنین بزرگسالی قادر است بین 5 تا 10 متر رشد نماید. با نگهداری اصولی از درختان و آبیاری و کوددهی کافی درختان قادرند تا ارتفاع اعلام شده رشد کنند.

برای سهولت در عملیات برداشت محصولات شما باغداران محترم میتوانید درختان زیتون مانزانیلا را هرس فرم دهی نمایید.

هرس غیر صحیح درختان میتواند باعث بروز آسیب به درختان و یا کاهش محصول دهی آنها بشود. از این رو برای کسب آگاهی از نحوه هرس درختان با مشاوران ما به صورت رایگان تماس بگیرید.

نیاز سرمایی

درخت زیتون مانزانیلا به صورت سالیانه نیاز دارد تا در فصل پاییز و زمستان بین 200 تا 800 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرد. این دوره برای تکمیل دوره خواب درختان و افزایش مقاومت سرمایی و گرمایی آنها لازم و ضروری است. هنگام خرید نهال زیتون مانزانیلا لازم است به این نکته توجه کنید.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی بالا از مشخصه‌های اصلی نهال زیتون مانزانیلا به حساب میاید. این رقم در صورت سلامتی قادر است تا 70 سال به باردهی حداکثری خود ادامه دهد. عمر اقتصادی این درختان از پس از سن بلوغ آنها آغاز شده و تا دوره کهنسالی ادامه دارد.

وزن میوه

این رقم به رنگ سبز و درشت و خوشمزه است. وزن این رقم به 4 الی 5 متر میرسد.

ارتفاع از سطح دریا

از مهم ترین عوامل موثر در سازگاری و یا عدم سازگاری یک رقم با آب وهوا و شرایط اقلیمی در منطقه، ارتفاع از سطح دریا میباشد. ارتفاع از سطح دریای مناسب برای کاشت نهال زیتون مانزانیلا بین 100 تا 800 متر است. به این ترتیب پس از آگاهی از ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان؛ در صورت سازگاری میتوانید این رقم را در باغ بکارید.

مقاومت در برابر آفات

بیماری ورتیسیلیوم و آفت مگس از مهم ترین بیماری‌ها و آفاتی هستند که حیات درخت زیتون مانزانیلا را تهدید میکنند. برای پیشگیری از حمله آنها لازم است تا درختان را به صورت سالیانه سمپاشی نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

هر هکتار از باغ زیتون مانزانیلا قادر است در سال تا 20 تن باردهی برای شما به همراه داشته باشد. این باردهی حداکثری درختان از پس از رسیدن درخت به سن بلوغ آغاز میشود.

شروع محصول دهی

نهال زیتون مانزانیلا از سال اول پس از کاشت باردهی را آغاز میکند. محصولات این رقم زودبازده در سالهای اولیه قابلیت تجاری سازی ندارند. با رسیدن درخت به 4 سالگی؛ (سن بلوغ) باردهی درخت به بیشترین مقدار خود میرسد.

رقم گرده افشان

برای گرده افشانی نهال زیتون مانزانیلا میتوانید یک رقم از سایر ارقام زیتون در باغ بکارید. به طور کلی به ازای هر 10 اصله از رقم اصلی در هر ردیف باید 1 اصله رقم نهال زیتون گرده زا در باغ کاشته شود.

مدت آبیاری

درخت زیتون مانزانیلا در سال اول کاشت به علت ریشه‌های کوتاه؛ نیاز بیشتری به آبیاری دارد. از سال 2 به بعد، در فصل بهار درختان را 15 لیتر در هفته آبیاری نمایید. این باردهی در فصل تابستان به علت کاهش بارندگی و گرمای هوا افزایش یافته و به 20 تا 25 لیتر آب به صورت هفتگی نیاز دارد.

با آبیاری منظم درختان؛ قدرت رشد درختان افزایش یافته و محصولات بیشتری تولید میکنند. همچنین از بروز بیماری و حمله آفات به درختان پیشگیری میشود. میوه‌های درشت و باکیفیت ارمغان دیگری از آبیاری منظم درختان است.

با استفاده از روش آبیاری تحت فشار بابلر علاوه بر کاهش مصرف آب، راندمان آبیاری را نیز افزایش دهید.

زمان گلدهی

درخت زیتون مانزانیلا دیرگل است. این رقم در اوایل ماه اردیبهشت گلدهی خود را آغاز مینماید.

جمع بندی

درخت زیتون مانزانیلا یک رقم پربازده و مقرون به صرفه در کشورمان است. این رقم باردهی را در همان سالهای اولیه آغاز نموده و پس از 4 سال به بلوغ میرسد. عمر اقتصادی این رقم بسیار بالا و تا 70 سال است. خرید نهال زیتون مانزانیلا به علت محصول دهی زیاد و عمر اقتصادی بالایی که دارد؛ یکی از بهترین انتخاب‌ها در اکثر شهرهای کشورمان به حساب میاید.

نهالستان بزرگ غرب نهال؛ بزرگترین مرکز فروش نهال زیتون در شمال غربی کشورمان به حساب میاید. این مرکز واقع در شهر میاندوآب دارای بیش از نیم قرن تجربه در حوزه تولید و پرورش و فروش انواع ارقام نهال زیتون اصلاح شده؛ ارقام پایه گلدانی؛ ژنوتیپ و… میباشد. این مرکز دارای مجوزهای رسمی و معتبر از سوی جهاد کشاورزی بوده و به همراه نهال‌های ارسالی خود، کارت سلامت؛ گواهی عاری از آفات؛ کارت گارانتی معتبر 2 ساله و کارت قرنطینه ارائه میدهد.

برای خرید نهال زیتون مانزانیلا و کسب اطلاع از قیمت نهال زیتون مانزانیلا میتوانید به صورت آنلاین؛ حضوری و یا تلفنی با ما در ارتباط باشید.

مشاوران ما در نهالستان غرب نهال آماده ارائه مشاوره رایگان در حوزه نحوه کاشت؛ داشت و برداشت انواع ارقام نهال زیتون به صورت آنلاین از طریق پلتفرم واتساپ؛ و یا تلفنی و حضوری میباشند.


ارقام دیگر نهال زیتون