پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زیتون کنسروالیا

نهال زیتون کنسروالیا

زیتون یکی از نهال‌های همیشه سبز می‌باشد که طرفداران نسبتا زیادی در ایران دارد؛ نهال زیتون کنسروالیا که نهالی اروپایی و وارداتی است، محصول کشور یونان می‌باشد و کشت این نهال در یونان بسیار رایج است. این زیتون اکثرا به عنوان مصرف خوراکی استفاده می‌شود.مجموعه نهالستان غرب نهال در نظر دارد تا با ارائه اطلاعات مربوط به درخت زیتون کنسروالیا، شما را برای خرید نهال زیتون کنسروالیا آگاه کند؛ تا شما با آگاهی کامل برای خرید این نهال با کیفیت اقدام کنید.

جهت خرید نهال زیتون کنسروالیا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زیتون کنسروالیا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زیتون کنسروالیا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال زیتون کنسروالیا

یونان کشور سازنده این نهال می‌باشد و به طور کلی سومین کشور تولید کننده زیتون در دنیا است؛ البته زیتون کنسروالیا در کشور مصر نیز تولید و کشت می‌شود. تابستان گرم و خشک و زمستان مرطوب و خنک، مناسب‌ترین نوع آب و هوا برای رشد و محصول دهی این نهال می‌باشد.

جالب است بدانید در کشور مصر، درخت زیتون کنسروالیا حدود 51 درصد تولید زیتون را در بر گرفته است و این نشان دهنده کیفیت بالای این نهال و طرفداران زیاد آن خواهد بود. طول عمر نسبتا زیاد زیتون کنسروالیا نیز سبب شده است تا باغداران و پرورش دهندگان، بیش از پیش برای استفاده از این نهال رغبت پیدا کنند.

مشخصات

نهال زیتون کنسروالیا یکی از ارقام نهال‌های زیتون پرطرفدار در ایران می‌باشد و به دلیل همواره سبز بودنش، فضای بسیار جالبی را به باغ و منطقه خواهد داد. گفته می‌شود مناسب‌ترین فاصله برای کاشت این نهال، بین 5 تا 8 متر خواهد بود. در واقع برای رشد بهتر و برداشت محصول بیشتر، باید فاصله‌ای بین 5 تا 8 متر میان درختان باشد؛ در بخش فاصله کاشت، علت این موضوع را توضیح خواهیم داد.

این نهال مقاومت نسبتا خوبی در برابر آفات از خود نشان می‌دهد؛ اما نباید سمپاشی برای از بین بردن آفات را نادیده گرفت؛ به هر حال یک درخت هر چقدر هم که مقاوم باشد، برای از بین بردن آفات نیاز به سمپاشی خواهد داشت.

کشور تولید کننده

همانطور که در ابتدای توضیحات گفته شد، کشور سازنده درخت زیتون کنسروالیا، یونان می‌باشد و این نهال در کشور مصر نیز کشت گسترده‌ای دارد. کشور یونان، سومین کشور تولید کننده زیتون در سطح جهان می‌باشد.

فاصله کاشت

همانطور که گفته شد فاصله کاشت مناسب برای نهال زیتون کنسروالیا بین 5 تا 8 متر خواهد بود و سعی کنید برای کاشت این نهال، فاصله مناسب را رعایت کنید؛ در صورت رعایت نکردن فاصله کاشت، ممکن است محصول دهی شما با کاهش شدیدی رو به رو شود.

اما دلیل فاصله کاشت چیست؟ ریشه‌ی نهال پس از بلوغ رشد خواهد کرد و در زیر خاک گسترده می‌شود؛ همچنین تا زمان تبدیل شدن یک نهال به درخت، شاخه و برگ‌ها رشد چشمگیری خواهند داشت و فاصله کاشت، تنها برای جلوگیری از ایجاد تداخل اجزای نهال‌ها با یکدیگر است. این موضوع نظم باغ و همچنین برداشت محصول را نیز ساده‌تر می‌کند.

شکل میوه

شکل ظاهری زیتون کنسروالیا تخم مرغی می‌باشد و رنگ سبز خیلی خاصی را نیز دارد که امروزه به رنگ سبز زیتونی معروف است؛ این میوه دارای هسته بسیار سفت است.

حداکثر ارتفاع درخت زیتون کنسروالیا

ارتفاع یک نهال میوه، هیچگاه تعیین کننده‌ی کیفیت و یا میزان باردهی آن نخواهد بود؛ چه بسیار نهال‌های پایه کوتاهی که از نهال‌های ده متری هم پربارتر بودند!

در مجموع ارتفاع نهال موضوعی است که ارتباط مستقیمی با ژنتیک نهال دارد و پس از آن به میزان مراقبت و مساعد بودن شرایط رشد بستگی دارد.

نیاز سرمایی نهال زیتون کنسروالیا

به طور کلی نیاز سرمایی درخت زیتون کنسروالیا و تمامی ارقام زیتون بین 200 تا 400 ساعت می‌باشد. این درخت می‌تواند با قرار گیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد به مدت 200 تا 400 ساعت، از حالت استراحت خارج شود.

عمر اقتصادی

نهال زیتون کنسروالیا طول عمری در حدود 100 سال دارد؛ اما بدون شک نمی‌توانید در تمام این 100 سال محصول با کیفیت بالا و با مقدار زیاد برداشت کنید و قطعا عمر اقتصادی است که تعیین می‌کند نهال تا چه مدت محصول دهی مفید خواهد داشت.

وزن میوه

به طور کلی جالب توجه است که 180 الی 200 دانه زیتون کنسروالیا، به وزن حدود یک کیلوگرم می‌رسد.

ارتفاع از سطح دریا

برخی از درختان حساسیت زیادی نسبت به ارتفاع کاشته شدن از سطح دریا خواهند داشت و این ارتفاع بر روی کیفیت و مقدار محصول دهی آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت؛ چرا که ارتفاعات مختلف با تغییرات شرایط جوی و زیستی همراه هستند.

اما بعضی از درختان نیز وجود دارند که اهمیتی به ارتفاع کاشته شدن از سطح دریا نمی‌دهند و ارتفاع از سطح دریا نیز تاثیر چندانی بر روی کیفیت محصول آن نهال نخواهد گذاشت.

مقاومت در برابر افات

پروانه برگ خوار زیتون، شپشک سیاه زیتون و مگس میوه زیتون، از جمله آفات و بیماری‌های مربوط به نهال زیتون می‌باشند که در هنگام مشاهده، باید در جهت رفع اصولی آن اقدامات لازم را انجام دهید. یکی از این اقدامات سمپاشی است که توصیه می‌کنیم با مشورت متخصصین آن را انجام دهید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد میوه نهال‌های زیتون در هکتار به شرایط و عوامل زیادی بستگی دارد؛ نوع آب و هوا، منطقه کاشت، جنس خاک، هرس، میزان سمپاشی و کود دهی و… در این میزان تاثیر گذار خواهند بود. اما به طور کلی شما می‌توانید از این نهال بین 8 تا 11 تن در هکتار برداشت داشته باشید.

لازم به ذکر است که رقم اصلاح شده نهال زیتون کنسروالیا، عملکرد بسیار خوبی دارد و 20 تن در هکتار محصول می‌دهد.

شروع محصول دهی

نهال زیتون کنسروالیا در 5 الی 6 سالگی شروع به محصول دهی می‌کند؛ شما نمی‌توانید در سال‌های اولیه کاشت این نهال، انتظار برداشت محصول داشته باشید.

قدرت رشد درخت

به طور کلی می‌توان گفت که درخت زیتون کنسروالیا از قدرت رشد مطلوب و مناسبی برخوردار است.

رقم گرده افشان

توصیه می‌شود به ازای هر 10 اصله نهال زیتون کنسروالیا، 1 نهال از ارقام زیتون به عنوان گرده افشان کاشته شود.

پایه درخت زیتون کنسروالیا

بسیاری از نهال‌ها با توجه به ژنتیک و عوامل محیطی منطقه‌ای که قرار است در آنجا کاشته شوند، به یکی از انواع پایه بذری و یا پایه رویشی نیاز دارند که آن‌ها نیز انواع مفصلی برای خود دارند.

زمان گلدهی

به طور کلی تمامی ارقام زیتون از جمله زیتون کنسروالیا، گلدهی‌شان در اواسط بهار می‌باشد که این فرایند حدودا بین 2 الی 3 هفته به طول می‌انجامد.

مدت آبیاری

توصیه می‌شود که برای آبیاری زیتون کنسروالیا نیز به ازای هر یک روز از فصل بهار، 2 لیتر آب و به ازای هر یک روز از فصل تابستان، 3 لیتر آب در نظر داشته باشید.

قیمت نهال زیتون کنسروالیا

درخت زیتون کنسروالیا از آنجایی که یکی از پرطرفدارترین نهال‌های موجود در کشور می‌باشد، خریداران زیادی دارد و بدون شک با افزایش تقاضا، قیمت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اما در مجموع، قیمت این نهال بسیار مناسب است و باغدار می‌تواند به راحتی برای احداث باغ خود از نهال زیتون کنسروالیا استفاده کند.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، آماده ارائه انواع خدمات مربوط به نهال‌های میوه از جمله فروش نهال زیتون کنسروالیا می‌باشد و آن‌ها را با کیفیت بسیار بالا و قیمتی مناسب و مقرون‌به‌صرفه، به دست مشتری می‌رساند. شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و ضمن استعلام قیمت این نهال، از مشاوره رایگان متخصصین غرب نهال نیز بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال زیتون