پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زیتون ماری

نهال زیتون ماری

درختان زیتون ماری دارای ارتفاعی کشیده و شاخه‌های عمودی هستند. به علت انجام اصلاحات روی درختان توسط متخصصین نهالستان غرب نهال؛ درختان زیتون ماری باردهی را از سال اول آغاز میکنند. باردهی درختان بسیار بالا میباشد. به علت دیرگل بودن و مقاومت سرمایی بالا؛ یکی از ارقام مناسب برای کاشت در نقاط مدیترانه ای، نیمه سردسیری، معتدل، نیمه گرمسیری به حساب میاید. (این رقم را در مناطق مرطوب و نواحی ساحلی نکارید.)تحمل سرمایی این رقم به 12- درجه سانتیگراد در فصل زمستان میرسد. البته درختان جوان‌تر قادر به تحمل سرمایی تا 9- درجه سانتیگراد را خواهند داشت. مقاومت بالای درخت در برابر اکثر بیماری‌ها و آفات به شما در کاهش هزینه‌ها و ریسک‌های ناشی از حمله و مبارزه با آفات و بیماری‌ها کمک میکند. به طور کلی، عمر اقتصادی بالا و عملکرد بسیار عالی درختان در هکتار از مهم‌ترین دلایل خرید نهال زیتون ماری در سرتاسر شهرهای کشورمان به حساب میاید. بهترین خاک برای کاشت درخت زیتون ماری خاک‌های شنی یا رسی با زهکشی مناسب هستند.

جهت خرید نهال زیتون ماری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زیتون ماری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زیتون ماری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال زیتون ماری یک رقم ایرانی است. این رقم امروزه در اغلب شهرهای کشورمان قابل کاشت است.

پایه

برای تکثیر نهال زیتون ماری از پایه قلمه استفاده میشود.

فاصله کاشت

درخت زیتون ماری تاج بزرگ و گسترده ای دارد. برای جذب نور کافی توسط تمامی شاخه و برگ‌ها باید نهال زیتون ماری را در فواصل 7 در 8 متر از یکدیگر بکارید. در هر هکتار باغ زیتون ماری بین 100 تا 200 اصله نهال مورد نیاز است.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت زیتون ماری یک رقم با قد متوسط است. این رقم قادر است تا ارتفاع بین 4 تا 5 متر رشد نماید. برای کنترل ارتفاع درختان و همچنین دستیابی به باردهی بیشتر درختان؛ لازم است تا درختان زیتون ماری را به صورت اصولی هرس فرمدهی و هرس باردهی نمایید.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی یا همان دوره سرمایی مخصوص درختان زیتون ماری بین 150 تا 300 ساعت قرارگیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد است. این دوره سرمایی هرسال در فصل پاییز و زمستان سپری میشود. پس از گذراندن دوره سرمایی حداقل و حداکثر دمای قابل تحمل توسط درختان زیتون ماری بین 40 تا 10- درجه سانتیگراد میباشد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درختان زیتون ماری بسیار بالاست. این درختان در صورت نگهداری صحیح و رسیدگی کافی، آبیاری به موقع و حفظ سلامتی درختان قادرند تا 80 سال باردهی حداکثری به همراه داشته باشند. این رقم حتی پس از پایان عمر اقتصادی نیز به باردهی حداکثری خود ادامه میدهد.

وزن میوه

میوه زیتون ماری گوشتی و دارای 1 هسته در وسط آن است. این میوه در ابتدا به رنگ سبز است. سپس با رسیدن به طور کامل به رنگ بنفش درمیاید. ظاهر میوه صاف و یکدست است. و به شکل بیضی نوک دار و دراز دیده میشود. هرچه آبیاری و کوددهی درختان بهتر انجام شود؛ اندازه میوه درشت‌تر خواهد بود. به طور متوسط وزن میوه زیتون ماری 3 گرم است. نسبت وزن گوشته به هسته آن 53 درصد است.

ارتفاع از سطح دریا

بهترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت درختان زیتون ماری بین 100 تا 2000 متر است. اغلب شهرهای کشورمان در این ارتفاع قرار دارند. لازم است تا پیش از خرید و کاشت نهال زیتون ماری؛ از ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان آگاه شوید.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت درخت زیتون ماری در برابر آفات نسبتا مناسب است. البته درختان در منطقه مرطوب، مستعد ابتلا به بیماری لکه طاووسی، سرطان زیتون؛ پسیل زیتون؛ مگس زیتون هستند. باید توجه داشته باشید که برای جلوگیری از حمله ناگهانی آفات و بیماری‌ها به درختان زیتون ماری؛ لازم است تا درختان را به صورت سالیانه با استفاده از سم مخصوص سمپاشی کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت زیتون ماری در سنین بلوغ تا پایان دوران کهنسالی قادر به محصول‌دهی تا 25 تن در هکتار است. این باردهی در سنین پایین، کم و محدود است و برای عرضه در بازار مناسب نیست. اما با رسیدن درخت به سن بلوغ، در صورت نگهداری صحیح از درختان و آبیاری و کوددهی و… کافی، درخت زیتون ماری به باردهی حداکثری خود دست میابد.

شروع محصول‌دهی

درخت زیتون ماری از سال دوم به بعد محصول‌دهی خود را در حجم کمتر آغاز مینماید. درخت زیتون ماری یک رقم زود رس است. محصولات درختان زیتون ماری در اواخر ماه شهریور به طور کامل میرسد.

رقم گرده افشان

شما میتوانید برای افزایش محصول‌دهی درختان و بهبود در فرآیند گرده افشانی؛ یک رقم گرده زای سازگار در باغ بکارید. بهترین نهال گرده زا برای درختان زیتون ماری؛ نهال زیتون مانزانیلا است. که باید به تعداد کافی در باغ کاشته شود.

مدت آبیاری

درخت زیتون ماری در برابر کم آبی مقاومت بسیار مناسبی دارد. این رقم را میتوانید به صورت دیمی نیز بکارید. نیاز سالیانه آبیاری در هر هکتار باغ زیتون ماری حدود 4000 متر مکعب است. که میزان آبیاری درختان براساس نوع آبیاری، میزان بارندگی؛ آب وهوا و… تعیین میشود. درختان زیتون ماری در سال اول پس از کاشت نیاز به آبیاری بیشتری دارند.

زمان گلدهی

درخت زیتون ماری در اواسط ماه فروردین گلدهی خود را آغاز مینماید.

جمع بندی

یکی از پربارترین درختان زیتون با عمر اقتصادی بالا؛ نهال زیتون ماری است. نهال زیتون ماری که یک رقم بومی در کشورمان است. امروزه قادر است تا در اکثر آب وهوا و شرایط اقلیمی در شهرهای کشورمان به خوبی رشد نماید. و هرساله سودآوری بسیار عالی را برای باغداران محترم به همراه داشته باشد. درختان قدرتمند زیتون ماری عملکرد بسیار عالی و عادت رشد عمودی دارند. این رقم که شاخه‌های افراشته و قائمی دارد. میوه‌های با چربی 22 درصد تولید میکند. مصارف عمده زیتون ماری در کنسروها میباشد.

نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز تولید و عرضه و فروش نهال زیتون ماری در شمال غرب کشورمان است. این مرکز با استفاده از تیم تخصصی و ابزار آلات پیشرفته باغدارای با انجام اصلاحات لازم؛ اقدام به تولید انواع ارقام نهال زیتون برای کلیه شهرهای کشورمان نموده است. نهالستان غرب نهال به همراه کلیه نهال‌های زیتون خود؛ گواهی سلامت؛ کارت قرنطینه، تاییدیه جهاد کشاورزی؛ کارت گارانتی معتبر 2 ساله و گواهی عاری از آفات ارائه میدهد. برای کسب اطلاع از قیمت نهال زیتون ماری؛ و یا خرید نهال زیتون ماری با ما در نهالستان غرب نهال به صورت تلفنی؛ آنلاین و حضوری در تماس باشید.

شما میتوانید کلیه سوالات خود را درباره نحوه آبیاری؛ کوددهی؛ سمپاشی، هرس و…. به صورت رایگان از مشاوران ما در نهالستان غرب نهال جویا شوید.


ارقام دیگر نهال زیتون