پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زیتون سوری

نهال زیتون سوری

از ویژگی‌های این رقم میتوان به نیاز آبی کمتر درختان اشاره نمود. باردهی این رقم از سال دوم آغاز شده و در سن بلوغ به میزان حداکثری خود دست میابد. نهال زیتون سوری یک رقم پربازده و زودبازده است. این رقم نرخ بازگشت سرمایه بسیار عالی به همراه دارد. بهترین آب وهوا برای کاشت آن آب وهوای معتدل و گرمسیری و نیمه سردسیری است. درخت زیتون سوری قادر است در برابر سرما و همچنین آفات و بیماری‌ها مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد. البته برای پیشگیری از حمله ناگهانی آفات و بیماری‌ها توصیه میکنیم درختان را 1 الی 2 بار در سال با استفاده از سم مخصوص سمپاشی کنید. میوه زیتون سوری بسیار خوشمزه و درشت بوده و برای استفاده به صورت زیتون شور؛ زیتون پرورده و... بسیار مناسب است.

جهت خرید نهال زیتون سوری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زیتون سوری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زیتون سوری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال زیتون سوری متعلق به کشور سوریه و لبنان است. این رقم امروزه قادر است تا در سایر کشورهای آسیایی از جمله ایران نیز رشد نماید.

پایه

برای این رقم از پایه زیتون بذری استفاده میشود.

فاصله کاشت

فاصله کاشت نهال زیتون سوری به صورت مربع‌هایی با ضلع 4 در 4 متر مربع است. این رقم برای دریافت نور خورشید کافی و انجام عملیات فتوسنتز باید در فواصل اعلام شده کاشته شود. در زمین‌هایی شیب دار با شیب متمایل جنوبی، فاصله کاشت 3 در 3 متر مربع میباشد.

رعایت فاصله کاشت استاندارد مزایای دیگری از قبیل جذب بهتر آب و مواد معدنی از خاک؛ رشد بهتر درختان؛ پیشگیری از گسترش بیماری و آفات در باغ، عدم وجود مزاحمت در دریافت نور خورشید توسط شاخه و برگ درختان دیگر؛ آبیاری و نگهداری و رسیدگی آسانتر؛ عبور و مرور وسایل نقلیه کشاورزی در باغ را نیز به همراه دارد.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت زیتون سوری ارتفاع کمی دارد. در دوران بزرگسالی ارتفاع درخت زیتون سوری به 3 متر میرسد. ارتفاع کمتر درختان عملیات برداشت محصول را برای شما آسانتر مینماید. از این رو میتوانید با استفاده از روش‌های هرس فرمدهی؛ ارتفاع درختان را کنترل کنید.

نیاز سرمایی

دوره سرمایی یا همان نیاز سرمایی درختان زیتون سوری بین 100 تا 500 ساعت قرار گیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد است. دوره سرمایی درخت زیتون سوری در فصل پاییز و زمستان گذرانده میشود. پس از پایان این دوره، درختان از خواب زمستانه بیدار شده و برای محصول دهی در سال جدید آماده میشوند.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت زیتون سوری بسیار عالی است. این مورد درختان زیتون سوری را به یکی از پرطرفدارترین ارقام زیتون در سرتاسر کشورمان تبدیل نموده است. عمر مفید یا همان عمر اقتصادی به مدت زمانی گفته میشود که درختان پس از سن بلوغ به باردهی حداکثری میپردازند. این مدت در درخت زیتون سوری حدود 70 سال است. البته نحوه مراقبت و رسیدگی؛ آبیاری و کوددهی و هرس و حفظ سلامت درختان؛ در عمر اقتصادی آنها تاثیرگذار است.

وزن میوه

میوه زیتون سوری اندازه درشتی دارد. این رقم به رنگ سبز دیده میشود. وزن میوه بین 5 تا 6 گرم است. و برای مصارفی چون زیتون شور؛ زیتون پرورده و… مورد استفاده قرار میگیرد.

ارتفاع از سطح دریا

برای کاشت درخت زیتون سوری ارتفاع از سطح دریای منطقه باغ شما باید بین 100 تا 1000 متر باشد. درختان زیتون سوری بهترین سازگاری پذیری را با آب و هوا و شرایط اقلیمی در این ارتفاع از سطح دریا؛ از خود به نمایش میگذارند.

مقاومت در برابر آفات

درخت زیتون سوری یک رقم مقاوم در برابر اکثر بیماری‌ها و آفات است. این رقم البته در برابر برخی از آفات همچون پروانه برگ خوار و مگس‌ها و کنه‌ها ممکن است آسیب پذیر باشد. از این رو باید درختان را 1 تا 2 بار در سال با استفاده از سم مخصوص سمپاشی نمایید.

برای آگاهی از سم مخصوص مبارزه با بیماری‌ها و آفات؛ با مشاوران ما در نهالستان غرب نهال تماس بگیرید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد درختان زیتون سوری در سنین بزرگسالی؛ 20 تن در هکتار است. باردهی حداکثری درختان با رسیدن درخت به سن بلوغ آغاز شده و تا پایان عمر اقتصادی درخت ادامه خواهد یافت.

شروع محصول دهی

درخت زیتون سوری زودرس است. این رقم از سال دوم پس کاشت باردهی خود را آغاز میکند. همانطور که میدانید درختان در سالهای اولیه پس از کاشت؛ باردهی چندان زیادی ندارند. هرچه سن درخت به بلوغ نزدیک تر شود. باردهی نیز افزایش خواهد یافت.

رقم گرده افشان

برای انجام عملیات گرده افشانی و بارور نمودن درختان زیتون سوری؛ به ازای هر 30 اصله از رقم اصلی؛ 1 اصله از سایر ارقام زیتون در باغ بکارید.

مدت آبیاری

آبیاری از مهم ترین مراحل نگهداری درختان زیتون سوری است. آب وهوای منطقه؛ بارندگی؛ فصل و نوع آبیاری در میزان آبیاری درختان تاثیرگذار است. درخت زیتون سوری را در فصل بهار نیم لیتر در روز و در فصل تابستان 1 لیتر در روز آبیاری کنید.

زمان گلدهی

درخت زیتون سوری دیرگل است. این رقم در ماه اردیبهشت گلدهی خود را آغاز میکند. طول مدت گلدهی درختان 2 الی 3 هفته است. شما میتوانید درخت زیتون سوری را در مناطق با سرمای زمستانه طولانی؛ و یا سرمازدگی ناگهانی در فصل بهار نیز بکارید.

جمع بندی

نهال زیتون سوری برای کاشت در مناطق معتدل؛ نیمه سردسیری و نیمه گرمسیری بسیار مناسب است. پیش از خرید نهال زیتون سوری؛ از ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان اطلاع حاصل نموده و در صورت سازگاری با ارتفاع مطلوب نهال؛ میتوانید نهال زیتون سوری را در باغتان بکارید.

بزرگترین مرکز فروش نهال سوری در سرتاسر کشورمان؛ نهالستان غرب نهال است. نهالستان غرب نهال با مدیریت جناب آقای رضا داداشی با نیم قرن تجربه اقدام به تولید و اصلاح انواع ارقام نهال میوه به خصوص نهال زیتون سوری نموده است. این مرکز، نهال‌های متناسب برای کاشت در سرتاسر نقاط کشورمان را تولید نموده و به همراه کلیه نهال‌ها کارت سلامت؛ گواهی عاری از آفات؛ کارت قرنطینه و کارت گارانتی 2 ساله معتبر از سوی نهالستان غرب نهال ارائه میدهد.

برای کسب اطلاع از قیمت نهال زیتون سوری و خرید نهال زیتون سوری شما باغداران محترم میتوانید از طریق شبکه‌های اجتماعی، تماس تلفنی و یا مراجعه حضوری به دفتر مرکزی نهالستان واقع در شهر میاندوآب، با ما در ارتباط باشید.

مشاوران ما همه روزه آماده ارائه مشاوره رایگان در حوزه نحوه کاشت و پرورش درختان زیتون؛ سمپاشی و کوددهی و آبیاری و یا احداث باغ شما به صورت حضوری میباشند.


ارقام دیگر نهال زیتون