پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زرشک قائنات

نهال زرشک قائنات

نهال زرشک قائنات شاخ و برگ های خیره کننده ای دارد که می تواند در تابستان به رنگ سبز روشن باشند اما در فصل های مختلف طیف رنگ های مختلفی را پوشش می دهد. این درختچه ها می توانند بلند و فشرده باشند و در آفتاب یا سایه رشد کنند. خرید نهال زرشک قائنات بسیار محبوب است زیرا بادوام و عموماً مقاوم به بیماری است و به راحتی خشکی و خاک ضعیف را تحمل می کند. شاخه های خاردار از ویژگی های مهم این درخت است.

جهت خرید نهال زرشک قائنات کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زرشک قائنات کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زرشک قائنات نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

کشور سازنده این نوع از زرشک کشور ایران شهر قائنات می باشد. خرید نهال زرشک قائنات را در اغلب استان ها می توان انجام داد زیرا درختی بسیار مقاوم است و شرایط مختلف آب و هوایی مخصوصا گرمسیری را به خوبی تحمل می کند.

پایه

معمولا درخت زرشک قائنات را با روش هایی مثل قلمه زدن تکثیر می نمایند. بهترین زمان برای اینکار فصل زمستان است. روش دیگر برای تکثیر زرشک قائنات پاجوش ها هستند که معمولا در أواخر آبان و در فصل پاییز انجام می گیرد. می توانید قلمه های ساقه را در اوایل بهار از رویش جدید یا قلمه های نیمه سخت چوبی در اواسط تابستان بگیرید.

فاصله کاشت

نهال های زرشک قائنات باید در آفتاب کامل یا نیمه سایه کاشته شوند. هر چه منطقه رشد گرمتر باشد، باید سایه بیشتری برای گیاهان خود ایجاد کنید تا از سوختن برگها جلوگیری کنید.

این گیاهان قوی می توانند انواع مختلفی از خاک را تحمل کنند، اما در حالت ایده آل، از خاک لومی و دارای زهکشی خوب لذت می برند.

این گیاهان می توانند خاک های مرطوب یا خشک و همچنین شرایط شهری مانند آلودگی شدید و پاشش نمک از جاده ها را تحمل کنند، که آنها را برای استفاده در هر نوع منطقه ای عالی می کند.کوددهی معمولاً ضروری نیست. اما برای نتیجه دهی حداکثری فاصله 4 در 4 متر را بین نهال ها در نظر بگیرید.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع استاندارد درختچه زرشک قائنات معمولا 2 متر است . با این حال، اگر می خواهید به شکل خاصی برسید یا شاخه های مرده یا بیمار را جدا کنید، می توانید هرس کنید.

سعی کنید هرس را به حداقل برسانید. اگر برای شکل‌دهی هرس می‌کنید، این کار را فقط چند بار در سال انجام دهید، به طور ایده‌آل در طول زمستان یا پاییز پس از میوه‌دهی گیاه بهترین زمان برای هرس است.اگر چوب های مرده را جدا می کنید، می توانید این کار را در ماه های تابستان یا زمستان انجام دهید.

نیاز سرمایی

زرشک قائنات می تواند با شرایط مختلف آب و هوایی سازگار شود و در مناطق سردسیر و گرمسیر به خوبی عمل می کند. تحمل سرمای خوبی دارد اما در بادهای قوی باید از درخت محافظت شود. شرایط بسیار گرم و مرطوب را نیز می تواند به خوبی تحمل کند.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت زرشک قائنات 85 سال است و خرید نهال زرشک قائنات از خریدهای بصرفه و اقتصادی برای باغداران است.

مشخصات میوه

میوه های درخت زرشک قائنات قرمز و کوچک و بیضی شکل هستند.از همه قسمت های درخت از جمله ریشه، برگ، ساقه و پوست زرشک می توان استفاده نمود.

ارتفاع از سطح دریا

برای این مورد محدودیتی از نظر ارتفاع وجود ندارد.

مقاومت در برابر آفات

زرشک قائنات درختچه ای نسبتاً سالم است که مشکلات آفت یا بیماری شناخته شده کمی دارد. حشرات، شته زرشک، کرم شبکی زرشک، سرخرطومی ژاپنی دو بند رایجترین آفاتی هستند که به این درخت حمله می کنند. در زمینه بیماری ها نیز این درختان مشکلات کمی دارند. گاهی اوقات، یک گیاه حساس ممکن است قربانی یکی از بیماری های آنتراکنوز،زنگ زدگی و پژمردگی شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد میوه در هکتار 2 تن است.

شروع محصول دهی

از سال پنجم به بعد برداشت محصول در فصل پاییز انجام می شود.البته بخش های مختلف درخت در زمان های مختلفی برداشت می شود. مثلا برداشت پوست در بهار ، ریشه ها و میوه در فصل پاییز انجام می شود.

رقم گرده افشان

زرشک قائنات رقمی خودبارور است و برای خرید نهال زرشک قائنات نیازی به خرید رقم گرده افشان ندارید.

مدت آبیاری

این درخت را بهتر است هر 12 الی 15 روز یک بار آبیاری نمایید. زرشک قائنات نسبت به کم آبی مقاومت بالایی دارد و تحمل خوبی به خشکی دارد، بنابراین می توانید درختچه خود را فقط در دوره های خشک طولانی مدت آبیاری کنید. اگر برگ های گیاه در طول فصل رشد پژمرده شده یا می ریزند، این یک نشانه رایج برای این است که درخت نیاز به آب دارد. به نهال خود در ابتدای کاشت یک آبیاری منظم بدهید تا رطوبت کمی در خاک در طول اولین فصل رشد آن حفظ شود.

زمان گلدهی

گل‌های زرد و کوچک زرشک خیلی زود خودنمایی نمی کنند و دیرگل هستند. هرس خیلی زود در فصل رشد می تواند به طور موقت گلدهی را متوقف کند. بهتر است هرس را پس از محو شدن گل های فصل یا قبل از شروع بهار انجام دهید.

جمع بندی

برای خرید نهال زرشک قائنات می توانید از نهالستان غرب نهال بهترین نهال ها را خریداری نمایید. نهالستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی یک نهالستان اینترنتی است و نهال های خود را به همراه شناسنامه به سراسر کشور ارسال می نماید. شما می توانید با تماس با مشاورین زبده غرب نهال کلیه سوالات خود را از ما بپرسید. در خرید نهال همواره به دنبال سالم بودن و کیفیت نهال ها باشید. که این مورد در نهالستان غرب نهال با دقت انجام می شود.


ارقام دیگر نهال زرشک