پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زرشک پلویی

نهال زرشک پلویی

نهال زرشک پلویی یکی از ارقام پیوندی و اصلاح شده زرشک می‌باشد که با نام نهال زرشک خوراکی نیز شناخته می‎‌شود؛ به دلیل اینکه نهال زرشک پلویی از همان سال اول محصول می‌دهد، می‌تواند سود اقتصادی بسیار خوبی را برای باغداران و پرورش دهندگان به همراه داشته باشد.در مجموعه نهالستان غرب نهال تصمیم گرفتیم که به بررسی نهال زرشک پلویی بپردازیم و اطلاعاتی را در مورد خرید نهال زرشک پلویی به شما عزیزان، ارائه کنیم.

جهت خرید نهال زرشک پلویی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زرشک پلویی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زرشک پلویی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال زرشک پلویی

یکی از خصوصیات نهال زرشک خوراکی این است که هر چه درخت پیرتر شود، محصولات نیز افزایش پیدا خواهند کرد و به طور کلی با افزایش عمر این درخت، محصولات نیز بیشتر خواهند شد. این موضوع ترغیب به خرید نهال زرشک پلویی را در بازار افزایش می‌دهد.

این نهال نیاز به آبیاری کمی دارد؛ اما اگر نیاز آبیاری آن برطرف نشود، مطمئنا محصولات بی‌کیفیتی را به ثمر می‌نشاند؛ برای مثال ممکن است در اثر بی آبی، میوه‌های این نهال خشک و پوک شوند و دیگر آبی در گوشت و میوه زرشک پلویی باقی نماند.

مشخصات نهال زرشک خوراکی

ارتفاع بوته زرشک پلویی در محیط‌های مختلف کاملا متفاوت است؛ در شرایط ایده‌آل و عادی ارتفاع این نهال به حدود 4 متر خواهد رسید. زرشک پلویی در عین ترش مزه بودن بسیار لذیذ است؛ در حدی که شاید افرادی که به مزه ترش علاقه‌ای ندارند، با خوردن این میوه نظرشان تغییر کند!

شما اگر بتوانید در فصل تابستان، مقدار مورد نیاز آب این نهال را تامین کنید، بدون شک این نهال مقاومت بسیار خوبی در برابر گرمای تابستان را از خود به نمایش خواهد گذاشت؛ از نظر سرمای زمستان نیز این نهال مقاومت نسبتا خوبی دارد و می‌تواند به راحتی سرما را تحمل کند.

کشور سازنده

ایران یکی از قطب‌های زرشک می‌باشد و در تولید زرشک پلویی نیز رتبه بالایی دارد؛ ایران هر ساله حجم بالایی از زرشک تولیدی در کشور را به کشورهای دیگر صادر می‌کند و همین امر باعث می‎شود تا به یکی از قطب‌های زرشک در دنیا تبدیل شود.

فاصله کاشت

فاصله کاشت مناسب برای درخت زرشک پلویی، به صورت 4 متر در 4 متر خواهد بود؛ رعایت فاصله مناسب بسیار مهم و با اهمیت است و شما باید با توجه به این فاصله، نهال‌های خود را بکارید. رعایت این فواصل باعث می‌شود که پس از بلوغ نهال و ریشه و شاخه و برگ‌هایش، تداخلی بین اجزای نهال‌ها به وجود نیاید و هر یک از نهال‌ها به تنهایی بتواند منابع نور و آب و موارد معدنی را به خوبی دریافت کند.

شکل میوه

میوه زرشک پلویی بیضی شکل است و مانند دیگر میوه‌های زرشک، به رنگ قرمز می‌باشد و مزه ترشی دارد.

حداکثر ارتفاع

همانطور که گفته شد نهایت رشدی که این درخت قادر است در طول دوران رشد خود داشته باشد، حدود 4 متر خواهد بود و شما به سختی می‌توانید درختان زرشک پلویی را مشاهده کنید که ارتفاعی بیشتر از 4 متر داشته باشند.

نیاز سرمایی بوته زرشک پلویی

خوب است بدانید که درخت زرشک پلویی نسبت به دیگر نهال‌های زرشک نیاز سرمایی کمتری دارد و سریع‌تر از دیگر ارقام زرشک، خوابش شکسته خواهد شد.

عمر اقتصادی

بوته زرشک پلویی دارای عمر اقتصادی نسبتا زیادی می‌باشد و همانطور که گفته شد سال به سال با بالا رفتن سن این درخت، حجم محصولات نیز بیشتر خواهند شد.

وزن میوه

وزن میوه زرشک پلویی بستگی به شرایط محیطی، خاک، کود دهی مناسب، مقابله با آفات و… دارد و شما می‌توانید با رسیدگی مناسب از این نهال، میوه‌های درشت و آب‌داری را برداشت کنید.

ارتفاع از سطح دریا

به طور معمول نهال‌ زرشک در مناطقی مانند تهران، اصفهان، زاگرس و در ارتفاع 1500 تا 2500 متر از سطح دریا رشد خوبی خواهد داشت و این میزان ارتفاع مناسبی جهت کاشت این نهال از سطح دریا می‌باشد.

مقاومت در برابر آفات

نهال زرشک پلویی در برابر آفات مقاومت نسبتا خوبی دارد و به راحتی آسیب نمی‌بیند؛ توصیه می‌شود در صورتی که دیدید مقاومت درخت در برابر آفات کم شده است، عملیات سمپاشی اصولی را آغاز کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد نهال زرشک خوراکی در هکتار نیز مانند دیگر زرشک‌ها می‌باشد و شما می‌توانید انتظار برداشت حدود 2 تن زرشک در هکتار را از این نهال‌ داشته باشید.

شروع محصول دهی

همانطور که در ابتدای توضیحات گفته شد، این درخت از همان سال اول کاشت شروع به محصول دهی خواهد کرد و مطمئنا همین امر باعث می‌شود تا پرورش دهنده و باغدار، به سود خوبی برسند و از همان سال اول درآمد کسب کند. یکی از اصلی‌ترین دلایل استفاده از نهال زرشک پلویی، بازدهی مناسب و سود اقتصادی‌اش خواهد بود.

قدرت رشد درخت

این درخت تا ارتفاع حدودا 4 متری رشد خواهد کرد و این موضوع بیانگر قدرت مطلوب رشد آن است. در صورتی که بتوانید نیازهای درخت را برطرف کنید، ارتفاع درخت به این مقدار خواهد رسید؛ در غیر این صورت ارتفاع درخت زرشک پلویی کمتر از 4 متر خواهد بود.

رقم گرده افشان

نهال زرشک پلویی نیاز ده درصدی به گرده افشان دارد؛ یعنی بهتر است که به ازای کاشت هر 10 اصله نهال، یک رقم گرده افشان از انواع نهال‌های زرشک کاشته شود.

پایه درختچه زرشک پلویی

شاید نام پایه رویشی و یا پایه بذری را زیاد شنیده باشید؛ باید بگوییم که به طور کلی، پایه‌ی نهال میوه به این دو بخش تقسیم می‌شود و هر یک از این موارد، در مصارف خاصی به کار می‌روند.

زمان گلدهی

در برخی از منابع گفته شده که زمان گلدهی درخت زرشک پلویی، به نیاز سرمایی‌اش بستگی دارد؛ بدون شک قبل از هر چیزی، زمان گلدهی یک نهال میوه، به نژاد و ژنتیک آن نهال برمی‌گردد.

مدت آبیاری درخت زرشک پلویی

آبیاری درخت زرشک پلویی با توجه به فصول مختلف، متغیر خواهد بود؛ اما به طور کلی می‌توان گفت که در ازای هر روز از فصل بهار 2 لیتر و هر روز از فصل تابستان 3 لیتر آب برای آبیاری این نهال مناسب و مطلوب خواهد بود.

قیمت نهال زرشک پلویی

نهال زرشک خوراکی یکی از پر کشت‌ترین نهال‌های زرشک در ایران می‌باشد که قیمت مناسبی دارد؛ شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌‎های فروش نهال و یا نهالستا‌‎ن‌های سطح شهر، از قیمت این نهال مطلع شوید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، اقدام به فروش انواع نهال میوه به ویژه نهال زرشک پلویی می‌کند؛ نهال‌های این نهالستان از نظر کیفیتی کاملا در سطح بالایی قرار دارند و به نوعی تضمین شده هستند. قیمت‌های ارائه شده توسط غرب نهال نیز بسیار مناسب خواهد بود که شما می‌توانید به راحتی خرید نهال زرشک پلویی را از این مجموعه انجام دهید.

از طریق تماس با روابط عمومی این مجموعه نهالستان، خواهید توانست که قیمت درخت زرشک پلویی را استعلام کنید و نیز از مشاوره رایگان کارشناسان غرب نهال بهره مند شوید.


ارقام دیگر نهال زرشک