پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زرشک بی دانه

نهال زرشک بی دانه

نهال زرشک بی دانه یا به عبارتی دیگر نهال زرشک بدون دانه، یکی از ارقام زرشک می‌باشد که بازدهی بسیار خوبی دارد و شما به راحتی می‌توانید تولید بسیار زیادی را در صورت استفاده از این نهال، داشته باشید. گل‌های این نهال در برابر کم آبی و شوری بسیار مقاوم هستند و به راحتی آسیب نمی‌بینند.در مجموعه نهالستان غرب نهال تصمیم گرفتیم که به بررسی مشخصات نهال زرشک بدون دانه بپردازیم و به شما اطلاعاتی را درباره خرید نهال زرشک بی دانه ارائه کنیم. شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان خبره و ماهر غرب نهال، بهره‌مند شوید.

جهت خرید نهال زرشک بی دانه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زرشک بی دانه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زرشک بی دانه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال زرشک بی دانه

این نهال دارای محصولی است که ارزش اقتصادی بسیار زیادی را به همراه دارد؛ از زرشک بی دانه در تهیه انواع غذاهای ایرانی و خارجی استفاده می‌شود؛ این زرشک یکی از مواد غذایی پرکاربرد در رستوران‌ها و غذاخوری‌ها می‌باشد و کیفیت مطلوبی دارد.

مقدار برداشت محصول شما از نهال‌های زرشک بدون دانه، بستگی به گرده افشانی و شرایط کاشت دارد که در صورت مطلوب بودن این شرایط، شما می‌توانید حدود 3 در هکتار، محصول برداشت کنید که این عدد بسیار خوب و قابل توجه برای پرورش دهندگان و باغداران خواهد بود.

مشخصات نهال زرشک بدون دانه

درخت زرشک بی دانه معمولا و به طور طبیعی در سال سوم کاشت شروع به محصول دهی خواهد کرد و شما در دو سال اول کاشت باید مراقبت بسیار خوبی از این درخت داشته باشید؛ مراقبت شما در طول این دو سال می‌تواند تعیین کننده کیفیت محصول نهایی نهال زرشک بدون دانه باشد.

لازم به ذکر است که این نهال یکی از ارقام نهال زرشک اصلاح شده است و به دلیل پر بار بودن و بازدهی مطلوب، از خریداران بسیار زیادی در کشور ما برخوردار است؛ باید گفت که این رقم یکی از پرطرفدارترین نهال‌های زرشک به حساب می‌آید.

کشور سازنده

نهال زرشک بی دانه نهال بومی مناطق گرمسیر و معتدل می‌باشد؛ کشت این نهال در استان‌هایی مانند تهران، اصفهان، کرمان و… غیر ممکن می‌باشد و شما نمی‌توانید این نهال را در این استان‌ها کشت کنید.

فاصله کاشت

فاصله کاشت زرشک بی دانه را نمی‌توان به طور دقیق تعیین کرد؛ زیرا فاصله کاشت نهال‌ها به نوع زمین و سطح آن بستگی دارد. اما به طور کلی و در حالت عادی، فاصله مناسب برای کاشت نهال زرشک بی دانه، 4*4 متر می‌باشد.

شکل میوه

شکل میوه زرشک بی دانه که برخی به آن زرشک پلویی نیز می‌گویند، استوانه‌ای می‌باشد؛ این میوه قرمز رنگ می‌باشد و بافت نرمی دارد و به راحتی قابل استفاده است. طعم ترش این میوه زبان زد خاص و عام است و اکثر مردم از این طعم بسیار لذت خواهند برد. یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت زرشک در ایران، همین طعم بسیار خوشمزه آن است.

حداکثر ارتفاع

ارتفاع درخت زرشک بدون دانه به حدود 4 متر نیز خواهد رسید؛ اما ممکن است در صورت مطلوب نبودن شرایط خاک و مهیا نبودن عوامل محیطی، این ارتفاع کمتر شود و به زیر 4 متر برسد.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی به مدت زمانی گفته می‌شود که یک نهال باید با توجه به آن، در دمای کمتر از 7 درجه قرار بگیرد؛ نیاز سرمایی نهال‌ها با توجه به نوع آن‌ها متفاوت خواهد بود و یکسان نیست.

به طور کلی نیاز سرمایی می‌تواند تاثیراتی را بر روی زمان گلدهی و محصول دهی نهال بگذارد؛ نیاز سرمایی نهال زرشک بی دانه هم یکی از عوامل تاثیرگذار بر زمان گلدهی آن خواهد بود.

عمر اقتصادی

به طور کلی نهال‌های زرشک به گونه‌ای می‌باشند که هرچه عمر بیشتری داشته باشند، به همان اندازه می‌توانند محصولات نسبتا با کیفیت بدهند. شما می‌توانید در تمام مدت طول عمر این نهال، محصول برداشت کنید؛ اما کیفیت و البته میزان برداشت شما، کاملا متفاوت از سال‌های جوانی این نهال خواهد بود.

وزن میوه

وزن میوه زرشک بی دانه با توجه به کود دهی و منطقه کاشت آن متفاوت خواهد بود؛ شما می‌توانید با کود دهی به موقع و البته مناسب و همچنین آبیاری صحیح، میوه‌هایی با وزن بسیار مناسب و مطلوب داشته باشید.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع مناسب کاشت نهال زرشک بی دانه از سطح دریا و به طور کلی تمامی ارقام زرشک، حدودا 1500 تا 2500 متر خواهد بود؛ اگر این نهال را بتوانید در ارتفاع 1500 تا 2500 متر از سطح دریا بکارید، محصولات با کیفیتی را برداشت خواهید کرد؛ چرا که تغییرات ارتفاع مناطق، منجر به تغییرات شرایط زیستی نیز می‌شود.

مقاومت در برابر آفات

حمله پروانه‌ها، آفات سن زرشک و شته از جمله آفاتی هستند که می‌توانند باعث آسیب رساندن به نهال زرشک بی دانه شوند؛ بیماری‌های قارچی که برای این نهال به وجود می‌آید نیز یکی از اصلی‌ترین بیماری‌ها خواهد بود. اما به طور کلی می‌توان گفت نهال زرشک بدون دانه مقاومت نسبتا خوبی را در برابر آفات از خود نشان می‌دهد و به راحتی آسیب نمی‌بیند.

پیشنهاد می‌شود در صورتی که آفات و بیماری‌ها به صورت جدی سلامت زرشک بی دانه را تهدید کردند، از سمپاشی استفاده کنید و با استفاده از این روش به صورت اصولی و به موقع، این آفات را از بین ببرید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد میوه در هکتار به آبیاری و نوع نهال زرشک نیز بستگی دارد؛ نهال زرشک بی دانه در صورت مطلوب بودن شرایط و مناسب بودن مقدار و زمان آبیاری، می‌تواند تا 2 تن در هکتار محصول دهد. البته در سال‌های اخیر مناطقی وجود داشته‌اند که تا 3 تن در هکتار نیز محصول دهند؛ اما ایده آل‌ترین و بیشترین مقدار برداشت محصول در هکتار میان درختان زرشک بی دانه سراسر ایران، حدود 2 تن خواهد بود.

شروع محصول دهی

همانطور که در توضیحات بالا گفتیم، شما نمی‌توانید در سال اول و دوم کاشت این نهال انتظار برداشت محصول داشته باشید و عملا محصولی را برداشت نخواهید کرد؛ شروع محصول دهی این نهال، از سال سوم کاشت خواهد بود. لازم به ذکر است که اگر بتوانید در دو سال اولیه، نیاز آبی و محیطی این نهال را برآورده کنید، بدون شک از سال سوم، محصولات بسیار با کیفیت و پرباری را برداشت خواهید کرد و مطمئنا تمامی مراقبت‌های شما، تاثیر گذار خواهند بود.

قدرت رشد درخت

نهایت رشدی که درخت زرشک بی دانه خواهد داشت، حدود 4 متر خواهد بود که با توجه به کود دهی و آبیاری، ممکن است دچار کاهش شود. با این اوصاف درمیابیم که این نهال از قدرت رشد مناسبی برخوردار است.

رقم گرده افشان

درخت زرشک بی دانه برای رشد و بارور شدن، نیاز به گرده افشان دارد؛ به طور کلی توصیه می‌شود به ازای کاشت هر 10 نهال، یک اصله از ارقام مناسب زرشک به عنوان گرده افشان کاشته شود. لازم به ذکر است که رعایت فاصله کاشت بسیار مهم و با اهمیت می‌باشد.

پایه درخت زرشک بدون دانه

پایه بذری و پایه رویشی دو قسم از انواع پایه هستند که به فراخور ژنتیک نهال و شرایط محیطی، برای پایه ارقام مختلف میوه، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

زمان گلدهی

زمان گلدهی درخت زرشک بی دانه علاوه بر مباحث ژنتیکی، با توجه به عوامل محیطی مشخص خواهد شد و بدون شک اگر شرایط مناسبی وجود داشته باشد، زمان گلدهی درخت زرشک بی دانه زودتر و سریع‌تر خواهد بود.

مدت آبیاری

مدت آبیاری درخت زرشک بی دانه با توجه به نوع خاک مشخص خواهد شد؛ برای مثال اگر خاک مورد کشت نهال سبک باشد، آبیاری این نهال در سال‌های اول با مقدار کم؛ اما به صورت منظم انجام خواهد گرفت.

به عبارتی دیگر در سال‌های ابتدایی شما باید مقدار آبیاری را کم کنید و تعداد دفعات آبیاری را افزایش دهید؛ به طور کلی در سال‌های اولیه معمولا هر 7 الی 8 روز، یک مرتبه آبیاری نهال انجام خواهد شد و در سال‌های بعد نیز هر 12 الی 15 روز، یک مرتبه آبیاری انجام خواهد گرفت.

قیمت نهال زرشک بی دانه

امروزه نهالستان‌ها و سایت‌های فروش نهال نسبتا زیادی در سطح ایران وجود دارند که اقدام به فروش نهال زرشک بی دانه و هر نوع نهال دیگری خواهند کرد؛ اما توجه داشته باشید که قیمت و نوع تهیه نهال زرشک بی دانه و دیگر نهال‌ها، متفاوت خواهد بود و هر مجموعه‌ای با توجه به کیفیت و سیاست فروش خود، قیمت گذاری را انجام خواهد داد.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، یکی از مجموعه نهالستان‌هایی است که شما می‌توانید برای خرید نهال زرشک بی دانه با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا، به آن مراجعه و نهال خود را خریداری کنید. شما می‌توانید سوالات خود درباره نهال‌ها را به صورت تلفنی از روابط عمومی این مجموعه بپرسید و از مشاوره رایگان کارشناسان ماهر غرب نهال نیز بهره مند شوید.


ارقام دیگر نهال زرشک