پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زرشک سیاه

نهال زرشک سیاه

نهال زرشک سیاه شاخه های خاردار دارد و برگ های آن بیضی شکل است. رشد میوه و برگ ها به شکل خوشه ای است و در آب و هوای معتدل و نیمه گرمسیری رشد می کند. زرشک درختچه ای کوچک ، برگریز و همیشه سبز است و برگ های آن عمدتاً دراز یا تخم مرغی شکل هستند. تاج ها بسیار متراکم و اغلب آویزان هستند و شاخه های بلند و نازک با خارهای کم و بیش بلند و بسیار نوک تیز پوشیده شده است. پوست شاخه ها و سرشاخه ها معمولا خاکستری روشن است، چوب نسبتا شکننده است و رنگ زرد دارد.

جهت خرید نهال زرشک سیاه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زرشک سیاه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زرشک سیاه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

زادگاه این زرشک کشور ایران است و برای اولین بار در ایران تولید شده است. خرید نهال زرشک سیاه در ایران خواهان بسیاری دارد و در اقصی نقاط ایران به کشت و پرورش آن می پردازند.

پایه

تکثیر زرشک نسبتا آسان است. در نهالستان این کار معمولاً با قلمه‌های خفیف در اوایل تابستان انجام می‌شود. گونه هایی مثل زرشک سیاه که رشد خوبی می کنند، می توانند از قلمه های چوب سخت نیز رشد کنند. تکثیر با بذر نیز با گونه های وحشی امکان پذیر است، اما عموما باغبانان آن را ترجیح نمی دهند.

فاصله کاشت

زرشک مکان های عمدتا آفتابی را ترجیح می دهد، اما در سایه نیز به خوبی رشد می کند. این درختچه ها اغلب باید در سایه کامل تا نیمه سایه باشند، زیرا برگ های آنها در زمستان در اثر یخبندان و نور شدید خورشید آسیب می بیند. خرید نهال زرشک سیاه در خاک های باغی نسبتا خشک تا نسبتا مرطوب، اسیدی تا قلیایی رشد می کند. بهترین کار برای رشد مطلوب درخت رعایت فاصله 4 در 4 متر بین نهال هاست.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع این درختچه ها کوتاه است و معمولا به 4 متر می رسد. برای نتیجه دهی مطلوب تر باید به محض کاشت، ساقه ها را حدود یک سوم تا نصف کوتاه کنید تا به خوبی منشعب شوند. پس از انجام اینکار ، بوته ها معمولاً بدون هرس اضافی از بین می روند. با این حال، می توانید آنها را تا جایی که می خواهید برای بازسازی تاج ها برش دهید. هرس زرشک بسیار آسان است و به طرز صحیحی از شاخه های قدیمی جوانه می زند.

نیاز سرمایی

معمولا درختچه های زرشک در آب و هواهی معتدل و گرمسیری رشد می کنند و نیاز به یک دوره سرمای منفی 7 درجه دارند تا عمل جوانه زنی به درستی انجام شود. این دوره در نهالستان ها بر روی گیاه انجام می شود و سلامت گیاه را تضمین می کند.

عمر اقتصادی

با افزایش سن کیفیت میوه بهتر می شود. عمر اقتصادی درختچه زرشک سیاه معمولا 75 سال است. در طول این 75 سال بهترین و باکیفیت ترین زرشک ها برداشت می شود.

مشخصات میوه

میوه زرشک سیاه رنگ قرمزی دارد و طعم آن ترش است. زرشک های کوچک به شکل کروی و تخم مرغی شکل هستند که پوست بیرونی آنها قرمز روشن، بنفش یا تقریبا سیاه هستند. این زرشک ها خاصیت خوراکی دارند و در بین پرندگان بسیار محبوب هستند. بنابراین در فصل برداشت باید مراقب آسیب پرندگان باشید.

ارتفاع از سطح دریا

در بین کشاورزان معیاری به نام ارتفاع از سطح دریا برای منطقه کاشت وجود دارد. این معیار تعیین می کند که آیا کاشت گیاه در این منطقه با این ارتفاع کار صحیحی است یا خیر. معمولا در خرید نهال زرشک سیاه محدودیتی برای این موضوع وجود ندارد و در همه مناطق می توانزرشک سیاه را پرورش داد. اما درمناطق معتدل معمولا این کار بیشتر انجام می شود.

مقاومت در برابر آفات

زرشک سیاه به ندرت تحت تأثیر آفات و بیماری ها قرار می گیرد. این درختچه ها بیشتر توسط سرخرطومی سیاه خورده می شوند. زرشک های سیاه همچنین از سفیدک پودری نیز آسیب می بینند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد درختچه زرشک سیاه در هر هکتار 2 تن است که در صورت مراقبت درست می توان به این رقم رسید. مراقبت از زرشک بسیار آسان است. اگر به خوبی رشد کرده باشند، به کود یا آبیاری اضافی نیاز ندارند. خوب است که ناحیه ریشه را با مالچ بپوشانید تا خاک به طور یکنواخت مرطوب بماند و علف های هرز به طور موثری از بین بروند . حذف گیاهان ناخواسته از طوقه بوته های خاردار کار بسیار مهمی است.

شروع محصول دهی

از سال اول پس از کاشت نهال زرشک سیاه می توان محصول را برداشت نمود. شروع محصول دهی ز اوایل پاییز آغاز می شود و محصول را از درختان می توان برداشت نمود.

رقم گرده افشان

زرشک سیاه معمولا خودبارور است یعنی به تنهایی قادر به تولید مثل و گرده افشانی است. برای کاشت نهال زرشک سیاه نیازی به کاشت رقم گرده افشان ندارید.

مدت آبیاری

این گیاه شرایط خشکی و بی آبی را می تواند تحمل کند. به منظور آبیاری این گیاه هر 10 روز یکبار آن را آبیاری کنید.

زمان گلدهی

پس از خرید نهال زرشک سیاه در انتهای بهار درخت شروع به گلدهی می کند. گل های زرد زرشک به معنای واقعی آهنربای حشرات هستند. این گل ها نسبتا کوچک و مایل به زرد هستند و مورد علاقه حشرات هستند.

جمع بندی

در نهالستان غرب نهال با مدیریت جناب آقای رضا داداشی بهترین و مطمئن ترین نهال ها را با بهترین کیفیت همراه با شناسنامه سلامت معتبر در اختیار خواهید داشت. خرید نهال زرشک سیاه متفاوت از دیگر خریدهاست زیرا ما همه مجوزهای مربوط به وزارت بهداشت و کشاورزی را دارا می باشیم. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و از کارشناسان زبده ما کمک بخواهید. ما در همه زمینه ها از باغداری گرفته تا استعلام در خدمت شما هستیم.


ارقام دیگر نهال زرشک