پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زرشک پفکی

نهال زرشک پفکی

نهال زرشک پفکی یکی از ارقام نهال‌های زرشک می‌باشد که از طرفداران زیادی در کشور ما برخوردار است؛ یکی از اصلی‌ترین دلایل پرطرفدار بودن این نهال در بین باغداران، سازگاری آن با اکثر محیط‌ها و خاک‌ها می‌باشد. ارتفاع بوته‌های نهال زرشک پفکی حدودا بین 1.5 تا 2 متر‌ می‌باشد.

جهت خرید نهال زرشک پفکی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زرشک پفکی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زرشک پفکی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال زرشک پفکی

بوته زرشک پفکی با انواع محیط سازگاری دارد و کاشت این نهال در خاک‌های شور نیز مشکلی نخواهد داشت؛ اما باید توجه داشته باشید که این نهال در خاک‌های سرشار از مواد غذایی رشد خوبی خواهد داشت و شما نمی‌توانید انتظار برداشت محصول با کیفیتی را در خاک‌های شور، نسبت به این گونه خاک‌های سرشار داشته باشید.

این نهال در برابر کم آبی نیز مقاومت تقریبا خوبی خواهد داشت و به راحتی در برابر کم آبی و کمبود آب، آسیب نخواهد دید؛ اما حتما باید نیازهای آبی این نهال را برطرف کنید تا در زمان برداشت، محصول پربار و کیفیت بالایی داشته باشید و درخت زرشک‌های درشت و خوشمزه‌تری را به ثمر بنشاند.

مشخصات نهال زرشک پفکی

نهال زرشک پفکی به روش تکثیر غیر جنسی زیاد شده و تکثیر پیدا می‌کند؛ لازم به ذکر است که در حالت طبیعی با استفاده از پاجوش می‌توان این نهال را تکثیر کرد و یکی از روش‌های تکثیر این نهال، پاجوش خواهد بود.

یکی از نکات جالب توجه درباره نهال زرشک پفکی، نیاز کم آن به آبیاری می‌باشد؛ یعنی ممکن است در طول فصل رشد خود، حدود 3 الی 4 بار به آبیاری نیاز پیدا کند و در مجموع شما نیاز به آب زیادی برای آبیاری این نهال نخواهید داشت.

کشور سازنده

یکی از بهترین‌ زرشک‌های دنیا، مربوط به کشور ایران می‌باشد؛ ایران در اکثر مناطق خود قادر به کشت زرشک می‌باشد و شما به راحتی می‌توانید نهال زرشک پفکی را اکثر مناطق ایران با انواع شرایط آب و هوایی کشت کنید.

به طور کلی ایران به کشورهای دور و نزدیک، زرشک صادر می‌کند و از این راه درآمد نسبتا خوبی را خواهد داشت؛ مرغوبیت زرشک ایران به گوش اکثر کشورهای آسیایی رسیده و به همین دلیل ایران به یکی از قطب‌های زرشک دنیا تبدیل شده است.

فاصله کاشت بوته زرشک پفکی

فاصله کاشت نهال یکی از عوامل بسیار مهم در رشد و کیفیت محصول می‌باشد؛ مطمئنا اگر نتوانید نهال‌ها را با فاصله مناسب و استاندارد بکارید، رشد آن‌ها ایده‌آل نخواهد بود.

فاصله مناسب برای کاشت زرشک پفکی در اکثر خاک‌ها، به صورت 4*4 متر خواهد بود؛ البته این فاصله به شیب‌دار بودن یا نبودن سطح زمین نیز بستگی خواهد داشت که در صورت تغییرات، فاصله‌ی مناسب نیز تغییر خواهد کرد.

شکل میوه

میوه زرشک پفکی بیضی شکل و به رنگ قرمز می‌باشد؛ طعم ترش این زرشک باعث شده است تا بازارپسندی نسبتا مناسبی داشته باشد و خریداران خاصی، برای خرید زرشک اقدام کنند. به طور کلی هم زرشک از محبوبیت بالایی برخوردار است و در بسیاری از غذاها ریخته می‌شود.

حداکثر ارتفاع

خوب است بدانید که حداکثر ارتفاع درخت و بوته‌های زرشک پفکی، در حدود 2 متر می‌باشد.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در زمان گلدهی می‌باشد؛ به طور کلی نیاز سرمایی نهال زرشک پفکی، به مقدار زمانی گفته می‎شود که نهال باید در دمای کمتر از 7 درجه قرار بگیرد تا نیاز سرمایی‌اش برطرف شود.

عمر اقتصادی

نهال زرشک پفکی عمر اقتصادی بالایی دارد و شما می‌توانید در تمام طول این عمر، محصولات بسیار با کیفیتی را برداشت کنید. البته توجه داشته باشید که عمر اقتصادی با عمر معمولی یک نهال متفاوت است و شما نمی‌توانید در تمام طول عمر معمولی، محصول برداشت کنید.

وزن میوه

وزن میوه زرشک پفکی علاوه بر مسائل ژنتیکی، به درخت و مقدار آبیاری و میزان رسیدگی شما بستگی دارد و ممکن است بیشتر یا کمتر از حد انتظار باشد.

ارتفاع از سطح دریا

به طور کلی ارتفاع مناسب برای کاشت این نهال از سطح دریا، 300 متر به بالا خواهد بود؛ یعنی شما از 300 متر تا هر ارتفاعی که می‌خواهید، می‌توانید این نهال را بکارید.

مقاومت در برابر آفات

شته و کنه دو آفت بسیار مهم هستند که ممکن است به نهال آسیب زیادی وارد کنند؛ اگر مشاهده کردید که نمی‌توانید با روش‌های سنتی از حمله آن‌ها جلوگیری کنید، حتما به روش اصولی سمپاشی کنید و با این روش بسیار کاربردی، آن‌ها را از بین ببرید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

اگر بتوانید شرایط خوبی را برای کاشت و نگهداری از نهال زرشک پفکی فراهم کنید، قادر هستید تا 2 تن در هکتار نیز محصول برداشت کنید که برای نهال‌های زرشک، عدد مناسب و ایده‌آلی است.

شروع محصول دهی

شما در سال اول، دوم و سوم کاشت این نهال، نمی‌توانید محصولی را برداشت کنید و باید به رسیدگی این نهال بپردازید؛ به طور کلی محصول دهی این نهال از سال چهارم کاشت آغاز خواهد شد و قطعا عملکرد شما طی سه سال گذشته، تعیین کننده کیفیت و حجم محصول برداشتی خواهد بود.

قدرت رشد درخت

همانطور که گفته شد این درخت تا 2 نهایتا 2.5 متر رشد خواهد کرد؛ البته میزان رشد طبیعی این درخت بین 1.5 تا 2 متر خواهد بود و در بهترین حالت به 2.5 متر می‌رسد. این موارد نشانگر این است که نهال زرشک پفکی از جهت قدرت رشد طولی، ضعیف عمل می‌کند.

رقم گرده افشان

به طور کلی گرده افشانی قبل از اینکه گل‌های نهال زرشک باز شوند، صورت خواهد گرفت. توصیه می‌شود در ازای کاشت هر 30 اصله بوته زرشک پفکی، یک نهال گرده افشان از انواع ارقام زرشک بکارید؛ حتما توجه داشته باشید که فاصله کاشت رعایت شود.

پایه بوته زرشک پفکی

اقسام پایه رویشی و همچنین پایه بذری، دو قسم از پایه‌هایی هستند که برای نهال میوه استفاده می‌شوند و انتخاب یکی از آن‌ها منوط به ژنتیک نهال و موقعیت جغرافیایی و محیطی منطقه کاشت است.

زمان گلدهی

جالب است بدانید که اکثر پرورش دهندگان درخت زرشک پفکی می‎گویند آبیاری در زمان گلدهی درخت، باعث می‌شود که گل‌های این درخت بریزد و محصول خوب و قابل توجهی ندهد؛ با توجه به این شرایط، از آبیاری به تعداد دفعات زیاد در زمان گلدهی این نهال، شدیدا پرهیز کنید.

مدت آبیاری

همانطور که گفته شد، درخت زرشک پفکی نیاز به آب زیادی ندارد و با آب کم نیز رشد مناسبی خواهد داشت؛ به طور کلی در طول فصل رشد این درخت، 3 الی 4 مرتبه آبیاری کافی خواهد بود.

قیمت نهال زرشک پفکی

درختچه زرشک پفکی یکی از انواع درختچه‌هایی است که در سایت‌های فروش نهال و مجموعه نهالستان‌های مختلف به فروش می‌رسد؛ قیمت نسبتا مناسب این نهال باعث شده است تا به یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌های پرورش دهندگان تبدیل شود. استفاده و خرید نهال زرشک پفکی به افرادی که قرار است باغی را احداث کنند نیز پیشنهاد می‌شود.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، آماده ارائه انواع خدمات فروش نهال زرشک پفکی و دیگر نهال‌های میوه می‌باشد و این نهال‌ها را با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت، در اختیار مشتریان قرار خواهد داد. شما می‌توانید با روابط عمومی غرب نهال تماس گرفته و ضمن استعلام قیمت بوته زرشک پفکی، از مشاوره رایگان مشاوران غرب نهال نیز برخوردار شوید.


ارقام دیگر نهال زرشک