پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال به گلابی

نهال به گلابی

نهال به گلابی در برابر سرما و گرما مقاوم است.می تواند دمای بین 30- درجه و 40+ درجه را تحمل کند. این امر درخت را از هر لحاظ مقاوم کرده و میزان باردهی آن را افزایش داده است. درختان به که در یک مکان آفتابی ایده آل قرار بگیرند، به راحتی مراقبت می شوند و مستعد ابتلا به بسیاری از مشکلات رایج نیستند. به گلابی در اواخر بهار شکوفه های زیبایی تولید می کند. برای هر اندازه باغ انتخاب هایی وجود دارد و حتی اگر فضا محدود باشد، به را می توان پرورش داد. این درخت مناسب برای مناطق معتدل است.

جهت خرید نهال به گلابی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال به گلابی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال به گلابی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

به گلابی در اصل از ایران است، اما در کشورهای دیگر نیز رشد می کند. این گیاه در مناطق سردسیری ،نیمه گرمسیری و مناطق معتدل سرد بهتر رشد می کند و رشدی مشابه سیب و گلابی دارد. پس از خرید نهال به گلابی و رشد و پرورش آن، از میوه به صورت تازه، خورشتی، کنسرو شده یا مربا و ژله استفاده می شود.

پایه

پایه مورد استفاده برای به گلابی أنواع پایه به است که می توان برای تکثیر میوه استفاده نمود.

فاصله کاشت

کاشت بهتر است در اواخر خرداد یا اوایل تیر انجام شود. روش های کاشت و مراقبت های پس از کاشت مانند سایر درختان میوه برگریز است. فاصله کاشت پیشنهادی 4 در 5 متر است که باید حتما رعایت شود. در جاهایی که از پایه نهال استفاده شده است، به خصوص خاک های عمیق و حاصلخیز، می توان انتظار داشت که درختان بزرگتر شوند و می توان از فاصله کاشت 6×5 متر استفاده کرد که حدود 370 درخت در هکتار می دهد.

حداکثر ارتفاع درخت

حداکثر ارتفاع درخت به گلابی 4 الی 5 متر است.

نیاز سرمایی

این درخت در برابر سرما بسیار مقاوم است و به 100 تا 450 ساعت دوره سرمایی نیاز دارد.

عمر اقتصادی

10 الی 25 سال عمر اقتصادی درخت به گلابی است اما عمر کلی آنها پس از خرید نهال به گلابی 50 سال است.

مشخصات میوه

میوه ها کشیده و بیضی شکل هستند. ظاهر و رنگ آن بسیار شبیه به گلابی است ولی طعمی ترکیبی از به و گلابی دارد. رنگ پوست میوه زرد رنگ و در برخی از گونه ها به سبزی می زند. گوشت به گلابی سفت بوده و بیشتر برای پخت و پز استفاده می گردد. میوه درخت به گلابی بزرگ، زرد و معطر است که می توان آن را در ژله ها و مرباهای خوشمزه استفاده کرد.

ارتفاع از سطح دریا

این درخت محدودیتی از لحاظ ارتفاع از سطح دریا نداشته و در همه ارتفاعات قابل کشت و بهره برداری است.

مقاومت در برابر آفات

درخت به گلابی مقاومت خوبی در برابر آفات دارد اما باید حواسمان به بیماری هایی مثل کرم و پوسیدگی سفید ریشه باشد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درختان بالغ حدود 11917/1 کیلوگرم در هر هکتار میوه تولید می کنند. ممکن است عملکرد در هر درخت کمتر یا بیشتر باشد اما عملکرد کلی خرید نهال به گلابی در هر هکتار به صورت میانگین این عدد خواهد بود. پرورش دهندگان می توانند انتظار محصولی بین 100 تا 150 کیلوگرم از هر درخت داشته باشند.

شروع محصول دهی

با نزدیک شدن به بلوغ میوه، رنگ سبزه نارس آن به تدریج روشن می شود و از تغییرات رنگی مختلفی عبور می کند تا زمانی که به طلای زرد رنگ کامل برسد.

با وجود سفتی ظاهری، میوه نرم است و پوست به راحتی با دست زدن تو می رود. در حالت ایده آل، میوه برای بازار باید زمانی برداشت و نگهداری شود که علائم رنگی نزدیک به بلوغ آشکار باشد. به دلیل بازار محدود به و تقاضای کم، برخی از تولیدکنندگان به محض اینکه میوه کاملاً رشد کرد اما هنوز نسبتاً سبز است، شروع به برداشت می کنند. آنها در این دوره شروع به بازاریابی برای محصول می کنند و نگران خرابی آن نیستند.معمولا از اوایل مهر ماه برداشت به گلابی آغاز می شود.

رقم گرده افشان

هیچ مدرک محلی مبنی بر نیاز به گونه گرده افشان از نوع دیگری برای کاشت وجود ندارد. در واقع، نمونه‌های زیادی از این درختان وجود دارند که بدون گرده‌افشان به خوبی تولیدمثل می‌کنند. با این حال، کاشت گرده افشان در بسیاری از موارد باعث افزایش کیفیت محصول می شود. بنابراین پیشنهاد می شود که در صورت امکان بیش از یک رقم کشت شود.

مدت آبیاری

به گلابی درختی مقاوم در برابر بی آبی است و می تواند شرایط خشکی را تحمل کند. پس از خرید نهال به گلابی آبیاری باید کم عمق باشد، زیرا بسیاری از ریشه ها نزدیک به سطح زمین هستند.

آبیاری صحیح حتی در نواحی پر بارندگی، برای به حداکثر رساندن رشد اولیه درختان ، به دست آوردن محصولات زودرس و درشت، دستیابی به کشت ثابت و تولید میوه با اندازه بهینه ضروری است. آبیاری باید از شروع اولین فصل رشد یا به عنوان آبیاری تکمیلی در دوره های خشک در دسترس باشد. استفاده از آب کافی در طول فصل برای حفظ رشد پایدار میوه ضروری است.

زمان گلدهی

گلها در بهار روی شاخه های جدید رشد می کنند. نهال به گلابی به خوبی در گلدهی موفق است و زمان گلدهی تا میوه را پوشش می دهد. به گلابی معمولا بعد از اکثر ارقام سیب باز می شود و 7 روز بعد شکوفه کامل باز می شود.

جمع بندی

این نهالستان با مدیریت جناب آقای رضا داداشی بهترین و سالم ترین نهال ها را همراه با شناسنامه سلامت معتبر در اختیارتان قرار می دهد. خرید نهال به گلابی را امتحان کنید زیرا از خرید خود از نهالستان غرب نهال پشیمان نخواهید شد. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و از کارشناسان با تجربه ما کمک بخواهید.


ارقام دیگر نهال به