پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال به کوزه ای

نهال به کوزه ای

این نهال بسیار دیرگل می‌باشد و در مناطق خشک دارای مقاومت مطلوبی است. طعم شیرین این میوه باعث شده است که از آن برای مصارف تازه خوری، تولید مربا، تهیه نوشیدنی و سایر صنایع خوراکی استفاده شود. از خواص میوه درخت به می‌توان به مواردی همچون درمان افسردگی و آلرژی اشاره کرد؛ میوه و عصاره دانه آن برای درمان درماتیت و سیستیت مناسب است.

جهت خرید نهال به کوزه ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال به کوزه ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال به اصفهان نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال به کوزه ای

این نهال بسیار دیرگل می‌باشد و در مناطق خشک دارای مقاومت مطلوبی است. طعم شیرین این میوه باعث شده است که از آن برای مصارف تازه خوری، تولید مربا، تهیه نوشیدنی و سایر صنایع خوراکی استفاده شود. از خواص میوه درخت به می‌توان به مواردی همچون درمان افسردگی و آلرژی اشاره کرد؛ میوه و عصاره دانه آن برای درمان درماتیت و سیستیت مناسب است.

خوب است بدانید که به طور کلی هرس کردن و کوددهی باعث عملکرد بهتر درخت می‌شود؛ بهتر است که نهال به کوزه ای هر چند وقت یکبار هرس شود و مطلوب است که هرس کردن را زمانی انجام دهید که نهال در خواب زمستانی باشد تا این کار به درخت آسیب نرساند. هرس کردن، هم باعث عملکرد بهتر درخت شده و هم از بروز آفات تا حدودی جلوگیری می‌کند.

کوددهی نیز به منظور تغذیه درخت امر بسیار مهمی تلقی می‌شود. بهترین کود، کودی است که دارای ازت باشد.

مشخصات نهال به کوزه ای

نهال به کوزه ای در شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت زیادی دارد؛ اما اگر می‌خواهید نهال شما رشد خوبی داشته باشد، باید با شرایط محیطی آن به خوبی آشنا شوید. شرایط ایده‌آل برای رشد این نهال به شرح زیر می‌باشد:

خاک: قبل از آنکه بذرها را در درون خاک قرار دهید، خاک را به خوبی بررسی کنید. خاک‌های مرطوب برای رشد نهال بسیار مناسب‌اند. بهتر است خاک را به خوبی زهکشی کنید، به طوری که رطوبت آن از بین نرود. خاک‌های کمی اسیدی، مناسب درخت به کوزه ای می‌باشد.

در کل اگر نهال خود را در خاک‌های شنی رسی کشت کنید، نهال شما رشد خوبی خواهد داشت. در زمان کاشت بذر بعد از آن که خاک را زهکشی کردید، در درون گودال کمی کود و خاک مرغوب بریزید تا نهال عملکرد بهتری داشته باشد.

آب و هوا: آب و هوای گرم و آفتابی می‌تواند برای درخت به کوزه ای مناسب باشد؛ البته این نهال به سرما نیز نیازمند است.

کشور سازنده

این نهال در کشور ایران رشد بسیار خوبی دارد و یکی از انواع نهال‌های پرسود محسوب می‌شود. گفته شده که منشا این نهال با کیفیت نیز کشور ایران بوده است.

فاصله کاشت نهال به کوزه ای

چرا فاصله کاشت نهال‌ها از هم، امر بسیار مهمی است؟ از آنجایی که این نهال به آفتاب نیازمند است، اگر فاصله کاشت رعایت نشود، باعث می‌شود تا آفتاب به همه‌ی قسمت‌های هر نهال به طور یکسان نرسد؛ همچنین با عدم رعایت این فاصله، ریشه نهال‌ها فضای کافی برای رشد نخواهند داشت و موارد معدنی کافی برای رشد را از خاک دریافت نمی‌کنند. بنابراین می‌توان دریافت که فاصله کاشت در کشت هر میوه‌ای، موضوعی حیاتی است. فاصله مناسب کاشت برای این نهال ۳ در ۳ متر می‌باشد.

شکل میوه

همانطور که از اسم این نهال پیداست، میوه‌ی آن به شکل کوزه ای رشد می‌کند. زمانی که رنگ میوه‌ها زرد و مایل به طلایی شد، یعنی آماده چیدن می‌باشند. پوست میوه به کمی کرکی می‌باشد و این میوه به راحتی از شاخه جدا می‌شود. طعم شیرین و عطر مطبوع و فوق العاده میوه به، باعث شده است تا در مصارف خوراکی توجه زیادی به آن شود.

حداکثر ارتفاع درخت

رشد یک درخت، به شرایط ایجاد شده برای آن بستگی دارد؛ شرایط اقلیمی، آب و هوا، خاک، کوددهی و غیره که اگر مناسب نهال باشند، باعث رشد بهتر آن نهال می‌گردد. حداکثر ارتفاع این نهال به، حدود ۴ الی ۵ متر خواهد بود.

نیاز سرمایی نهال به کوزه ای

این نهال به آفتاب ملایم به صورت متداول احتیاج دارد؛ اما باید یک دوره سرمایی را نیز بگذراند. نهال به کوزه ای باید ۱۰۰ الی ۴۰۰ ساعت در دمای زیر ۷ درجه سانتی‌گراد باشد تا گل‌های آن به خوبی شکوفا شوند.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی نهال به کوزه‌ ای در حدود ۵۰ سال تخمین زده شده است.

وزن میوه

خوب است بدانید که به طور کلی پارامترهایی مانند عوامل محیطی، برخی عملیات زراعی و ژنتیک نهال، بر روی وزن میوه تاثیر می‌گذارند.

ارتفاع از سطح دریا

به طور کلی ارتفاع از سطح دریا در وضعیت کمّی و کیفی نهال شما بسیار موثر است. پس در کاشت نهال، توجه به این امر ضرورت دارد. البته برخی از نهال‌ها در این موضوع بی تفاوت می‌باشند.

مقاومت در برابر آفات

درخت به، در برابر آفات مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. یکی از این آفات که در بین درختان به، بسیار شایع است، آفت عنکبوتی قرمز می‌باشد. اگر برگ‌ها و میوه‌های نهال شما به رنگ قهوه‌ای درآمد، یعنی نهال شما دچار بیماری قارچی شده است. همچنین بیماری آتشک نیز نوعی باکتری می‌باشد که باعث می‌شود برگ‌ها مانند برگ سوخته به نظر بیایند.

بیماری دیگری که ممکن است برای درخت شما ایجاد شود، بیماری سرخرطومی می‌باشد. این بیماری یا به تنه درخت و یا به میوه‌ها و برگ‌های آن آسیب می‌زند. برای از بین بردن این آفات، بهتر است از سم‌های مخصوص در زمان مناسب و به قدر لازم استفاده کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد درخت به کوزه ای بسته به شرایطی است که در آن قرار دارد؛ اگر این نهال در شرایط ایده‌آل خود (شرایطی که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد) قرار بگیرد، عملکرد بسیار خوبی دارد. در واقع درخت به کوزه ای یکی از انواع نهال‌هایی است که بسیار پرسود می‌باشد و حداکثر عملکرد آن به بیش از ۱۵۰ کیلوگرم برای هر درخت می‌رسد.

شروع محصول دهی

درخت به کوزه ای یکی از درخت‌های زودبازده می‌باشد و میوه‌های آن بسیار درشت و با کیفیت هستند. برداشت میوه‌ها از اوایل مهرماه شروع می‌شود و تا اواخر آبان‌ماه ادامه پیدا می‌کند. زمانی که رنگ میوه‌ها به رنگ زرد درآمد، یعنی میوه رسیده و آماده برداشت است.

قدرت رشد درخت

به طور کلی قدرت رشد درخت به کوزه ای، مطلوب و مناسب می‌باشد.

رقم گرده افشانی

درخت به کوزه ای خود بارور است و به گرده افشان نیازی ندارد.

پایه نهال به کوزه ای

پایه‌ی نهال به کوزه ای، زالزالک-به می‌باشد.

زمان گلدهی

درخت به کوزه ای یکی از ارقام نهال دیرگل می‌باشد. شکوفه‌های نهال به، با رنگ سفید یا‌ صورتی رشد می‌کنند و ظاهر بسیار دل انگیزی به درخت می‌بخشند. هر کدام از این گل‌ها در حدود ۵ سانتی متر طول دارند.

مدت آبیاری

میزان آبیاری نهال به کوزه ای به فصول مختلف سال، آب و هوا و میزان بارندگی منطقه بستگی دارد؛ همچنین شیب زمین نیز در آبیاری نهال تاثیر می‌گذارد. به طور کلی این نهال باید دوبار در هفته آبیاری شود. اگر نهال به مدت طولانی در بی آبی به سر ببرد، میوه‌هایش به صورت کوچک رشد خواهند کرد.

قیمت نهال به کوزه ای

اولین مرحله پس از تصمیم برای احداث یک نهالستان به، آماده سازی منطقه کاشت و سپس انتخاب و خرید نهال مناسب است. نهالستان‌های زیادی در سطح کشور فعالیت دارند؛ اما برای خرید یک محصول با کیفیت با قیمت عمده، ممکن است کمی سردرگم شوید.خبر خوب اینکه ما به شما فروشگاهی را معرفی می‌کنیم که هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی، فروش انواع نهال میوه را انجام می‌دهد.

اگر قصد خرید نهال به کوزه ای و یا هر نهال میوه‌ای را دارید، شرکت نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی با فروش درخت به کوزه ای و سایر نهال‌ها با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب، می‌تواند یک انتخاب خوب برای خرید شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه غرب نهال، با روابط عمومی این شرکت تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال به