پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال به قرمز

نهال به قرمز

نهال به قرمز یکی از انواع نهال‌های به می‌باشد که طعم شیرین و گوشت نرم میوه‌ی آن باعث شده است تا از دیگر نهال‌های به متمایز شود. درخت به قرمز یک نهال پیوندی می‌باشد که از کیفیت مطلوبی برخوردار است و گفته شده که از کشور ایتالیا سرچشمه گرفته است.

جهت خرید نهال به قرمز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال به قرمز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال به قرمز نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال به قرمز

نهال به قرمز دیرگل می‌باشد و طعم شیرین میوه‌ی آن باعث شده است تا از این به در مصارف خوراکی مانند تولید مربا، تازه خوری و… استفاده شود. همچین نهال به قرمز پیوندی خواص بسیار زیادی دارد و خوردن آن باعث نشاط و شادابی شما می‌شود. میوه‌ی به قرمز ضد سرطان است و سرشار از ویتامین C می‌باشد.

هرس کردن و کوددهی باعث عملکرد بهتر نهال به قرمز می‌شود. اگر شاخه‌های خشکیده را هرس کنید، هم از آفات احتمالی تا حدودی جلوگیری کرده‌اید و هم عملکرد درخت را افزایش داده‌اید. بهتر است که این کار را به افراد متخصص بسپارید تا نهال آسیبی نبیند. همچنین برای جلوگیری از آسیب دیدن نهال، بهتر است وقتی نهال در خواب زمستانی می‌باشد، این عمل را انجام دهید. کوددهی نیز باعث می‌شود که نهال به درستی تغذیه کند و مواد مورد نیاز برای عملکرد بهتر به آن برسد.

مشخصات نهال به قرمز

همانطور که از اسم این میوه پیداست، میوه‌های آن به رنگ قرمز رشد می‌کنند و برگ این درخت به رنگ سبز و به شکل باریک و نوک تیز است. برخی از شرایط نگهداری به قرمز به شرح زیر می‌باشد:

خاک: خاک این نوع نهال مانند دیگر نهال‌های به، بهتر است که شنی رسی و لومی باشد. خاک کمی اسیدیته برای این نهال مناسب است. هرچقدر نفوذ پذیری خاک بالاتر باشد، نهال رشد بهتری خواهد داشت. قبل از کاشت نهال به قرمز، خاک را به خوبی شخم بزنید و در گودال بذرها، کمی خاک و کود مرغوب بریزید. همچنین زهکشی خاک نقش موثری در رشد نهال دارد.

آب و هوا: این میوه در آب و هوای خشک رشد بسیار خوبی دارد و باید آفتاب کافی در طول روز به نهال برسد؛ البته در آب و هوای سرد نیز قابل کاشت است.

کشور سازنده

کشور ایتالیا اولین کشور سازنده نهال به قرمز می‌باشد. در ایران نیز در بعضی مناطق که شرایط کاشت نهال قرمز وجود دارد، کاشت این نهال انجام می‌شود.

فاصله کاشت

فاصله کاشت امر بسیار مهمی در کاشت نهال‌ های به قرمز می‌باشد. از آنجایی که آفتاب باید به همه‌ی بخش‌های نهال به طور یکسان برسد تا رشد بهتری داشته باشند و همچنین ریشه‌ها باید فضای کافی برای رشد داشته باشند، این فاصله باید رعایت شود. فاصله‌ی استاندارد بین نهال‌های به قرمز ۳ در ۴ متر است. این فاصله به نظم و زیبایی باغ شما نیز کمک می‌کند و برداشت محصول را راحت‌تر می‌سازد.

شکل میوه

رنگ این میوه قرمز است؛ پوست آن نیز نرم‌تر از دیگر انواع به است و راحت‌تر جدا می‌شود. این میوه گرد و درشت است. مزیت اصلی به قرمز نسبت به سایر به ها، طعم، مزه، رنگ و بوی آن است که مطبوع است. همچنین گفته شده که بهره دهی این میوه بیشتر از سایر نهال‌های به است؛ البته اندازه‌ی به قرمز نسبت به انواع دیگر به کوچک‌تر است.

حداکثر ارتفاع درخت

رشد و نمو درخت به قرمز، به عوامل محیطی آن بستگی دارد. آب و هوا، خاک، میزان آبیاری و…، اگر به درستی رعایت شوند، حداکثر ارتفاع درخت به حدود ۵ متر می‌رسد.

نیاز سرمایی

برای آنکه شکوفه‌های این نهال باز شوند، این درخت باید یک دوره‌ی سرمایی را نیز بگذراند. البته این نهال به آفتاب هم احتیاج دارد و باید در طول روز حداقل ۶ ساعت در مقابل آفتاب قرار بگیرد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی نهال به قرمز، ۴۰ سال تخمین زده شده است.

وزن میوه

به طور کلی میوه‌های به بسیار سنگین و درشت می‌باشند. هرکدام از این به‌های قرمز این نهال، اگر به خوبی آبیاری شوند و شرایط محیطی نهال مطابق با سازگاری آن‌ها باشد، به وزن حدود ۱۰۹ گرم می‌رسند.

ارتفاع از سطح دریا

به منظور اهمیت به میزان رطوبت و آب و هوا، باید به فاصله کاشت نهال از سطح دریا توجه شود. ارتفاع مناسب برای کاشت درخت به قرمز از سطح دریا، ۴۰۰ متر می‌باشد.

مقاومت در برابر آفات

از جمله آفات مهم نهال به قرمز می‌توان به آتشک و پسیل اشاره کرد؛ این نهال در مقابل این دو آفت مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. در بیماری آتشک، برگ‌ها و میوه‌ها به صورت سوخته در می‌آیند، به طوری که گویی در آتش افتاده‌اند. آفت پسیل نیز باعث می‌شود که جوانه‌ها ریزش و محصولات کاهش پیدا کنند. برای از بین بردن آفات، بهتر است از سم‌های مخصوص به مقدار کافی استفاده کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

میزان عملکرد درخت مانند رشد و نمو آن، به عوامل محیطی مانند شرایط اقلیمی، آب و هوا، خاک و میزان نگهداری شما از نهال بستگی دارد. اگر شرایط ایده آل نهال به قرمز (شرایطی که در ابتدای مقاله بیان شد) فراهم باشد، حداکثر عملکرد آن به ۱۵۰ کیلوگرم برای هر درخت می‌رسد. این نهال پیوندی از نظر باردهی بسیار به صرفه است.

شروع محصول دهی

نقطه‌ی تمایز درخت به قرمز با نهال‌های دیگر به در میزان باردهی آن است و این باردهی از سال دوم کاشت آغاز می‌شود. میوه‌های به را می‌توان حدودا به مدت ۶ ماه پس از چیدن نگهداری کرد.

قدرت رشد درخت

به طور کلی قدرت رشد این نهال مطلوب ارزیابی شده است.

رقم گرده افشانی

رقم گرده افشانی نهال به قرمز، نهال به کوزه ای می‌باشد. ارقام گرده افشان به نسبت مشخصی (مثلا 1 به 30) در بین نهال‌ها کاشته می‌شوند تا به عملیات ازدیاد نسل کمک کنند.

پایه

در بحث پایه‌ی نهال به قرمز باید بگوییم که پایه این نهال ایتالیایی الاصل، زالزالک و به است.

زمان گلدهی

درخت به قرمز دیرگل می‌باشد. این گل‌ها به رنگ سفید و صورتی رشد می‌کنند و باعث زیبایی بیشتر درخت می‌شوند.

مدت آبیاری

میزان آبیاری نهال به قرمز، به میزان بارندگی منطقه و همچنین به فصول سال بستگی دارد. همچنین شیب زمین نیز در این میزان تاثیر می‌گذارد. به طور کلی، این نهال به حدود ۱۰ لیتر آب در طول ۲۰ روز نیازمند است.

قیمت نهال به قرمز

قیمت نهال به پیوندی به کیفیت آن بستگی دارد. اگر قصد احداث یک نهالستان بزرگ به دارید و می‌خواهید که رونق بالایی را در کار خود داشته باشید، بهتر است که گام‌های اول را محکم و درست بردارید و گام اول پس از تصمیم و تهیه منطقه‌ی کاشت، خرید نهال است؛ از بهترین‌ها خرید کنید تا تبدیل به بهترین شوید!

نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی با فروش نهال به قرمز با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب، باعث می‌شود تا شما خرید رضایت بخش داشته باشید. اگر قصد خرید نهال به قرمز را دارید، پیشنهاد ما غرب نهال است.

برای اطلاع از قیمت این نهال و کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان با کارشناسان این شرکت، با روابط عمومی نهالستان غرب نهال تماس حاصل کنید.


ارقام دیگر نهال به