پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال خرمالو فویو

نهال خرمالو فویو

بهتر است درختان خرمالو فویو را در مناطق نیمه گرمسیری و با خاک نرم و زهکشی شده و حاصلخیز بکارید. تا بهترین باردهی را برای شما به همراه داشته باشد.برگ های درختان پهن بوده و شکل تخم مرغی و براق دارند. در انتهای پایین برگ ها کرک وجود دارد. هرس درختان فویو معمولا از سن 2 سالگی آنها آغاز میشود. درخت آن همیشه سبز است. و میوه های زرد روشن تا نارنجی دارد. خرمالو فویو در دو نوع گس و غیر گس وجود دارد.برای کوددهی درختان در خاک های رسی از کودهای ازت و فسفر و پتاس و همچنین کود دامی پوسیده در اواخر اسفند ماه استفاده کنید.بهترین شهرهای کشورمان برای کاشت این رقم نواحی اطراف کویر؛ تهران؛ مرکزی؛ فارس؛ سمنان، مازندران و گیلان هستند.

جهت خرید نهال خرمالو فویو کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال خرمالو فویو کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال خرمالو فویو نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نوع بدون گسی نهال خرمالو فویو متعلق به کشور ژاپن است. این رقم امروزه با انجام اصلاحات در بیشتر نقاط دنیا از جمله در شهرهای مختلف کشورمان کاشته میشود.

پایه

نهال خرمالو فویو از طریق قلمه زنی تکثیر میابد.

فاصله کاشت

به علت گستردگی شاخه و برگ درختان و لزوم دریافت نور خورشید توسط تمامی شاخه ها برای انجام بهتر عملیات فتوسنتز معمولا درختان خرمالو فویو را در فواصل منظم 5 در 6 متر مربع از یکدیگر میکارند. این کار علاوه بر بهبود عملیات فتوسنتز؛ به جذب بهتر آب و مواد معدنی از خاک و بهبود تغذیه درختان نیز کمک مینماید.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت خرمالو فویو ارتفاع چندان زیادی ندارد. این رقم در دوران بزرگسالی حداکثر تا ارتفاع 4 الی 5 متر رشد میکند. البته رشد ارتفاع درختان به نحوه رسیدگی؛ آبیاری و کوددهی و… وابسته است.

باغداران با انجام هرس فرمدهی ارتفاع درختان را کاهش میدهند. این کار به افزایش محصول دهی و همچنین برداشت آسان تر محصول درختان کمک میکند.

نیاز سرمایی

دوره سرمایی مخصوص درختان خرمالو فویو نسبتا کم است. این رقم نیاز دارد تا بین 100 تا 500 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرد. تا به این ترتیب دوره سرمایی درختان پایان یافته و درختان از خواب زمستانه خود بیدار شوند. درخت خرمالو فویو قادر است تا دمای 0 درجه را به خوبی تحمل کند. بهترین مناطق برای کاشت این رقم مناطق نیمه گرمسیری هستند. این رقم تحمل گرمایی نسبتا مناسبی دارد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت خرمالو فویو بسیار بالا و بینظیر است. این رقم قادر است تا 250 سال پس از رسیدن به سن بلوغ به باردهی حداکثری خود ادامه دهد. به طور کلی خرید نهال خرمالو فویو به علت باردهی بینظیری که دارد؛ یک انتخاب اقتصادی است.

وزن میوه

میوه خرمالو فویو به رنگ زرد روشن و نارنجی است. این میوه بین 150 تا 350 گرم وزن دارد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 1200 متر بهترین ارتفاع برای کاشت و پرورش درختان خرمالو فویو به حساب میاید. در صورت کاشت درخت خرمالو در ارتفاعی به غیر از ارتفاع اعلام شده؛ ممکن است درخت در اثر ناسازگاری با شرایط اقلیمی و آب وهوایی به طور کامل بسوزد.

مقاومت در برابر آفات

درخت خرمالو فویو در برابر بیماری و آفات مقاومت نسبتا مناسبی دارد. البته برخی از آفات وجود دارند که میتوانند به درختان آسیب جدی وارد کنند. مگس سفید؛ تریپس ها مهم ترین دشمنان درخت خرمالو فویو هستند. با سمپاشی منظم سالیانه میتوانید از درختان در برابر این آفات محافظت کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی حداکثری درختان در زمان رسیدن به سن بلوغ و پس از آن به 15 تن در هکتار میرسد. باردهی بسیار بالا و باکیفیت و عمر اقتصادی بالا از مهم ترین مزیت های خرید نهال خرمالو فویو به حساب میایند.

شروع محصول دهی

درخت خرمالو فویو یک رقم زودبازده است. این رقم تنها 2 سال پس از کاشت؛ باردهی خود را آغاز نموده و با رسیدن به سن بلوغ به باردهی حداکثری دست میابد.

بهترین زمان برای برداشت میوه خرمالو فویو؛ اواخر تابستان تا اوایل پاییز است.

رقم گرده افشان

درخت خرمالو فویو نیازی به رقم گرده افشان ندارد. میوه این رقم بدون تلقیح دانه های گرده ایجاد میشوند.

مدت آبیاری

برای آبیاری درختان خرمالو فویو در فصل گرم سال باید درختان را هر 7 روز یکبار و در فصل رشد (فصل بهار) هر 10 روز یکبار آبیاری نمایید.

اگر منطقه باغ شما دارای بارندگی کافی است؛ میتوانید در فصل پاییز و زمستان؛ آبیاری درختان را متوقف نمایید.

همچنین درختان خرمالو فویو در سال اول پس از کاشت به علت کوتاهی ریشه ها و عدم توانایی جذب آب از اعماق زمین؛ باید در فواصل زمانی کمتری آبیاری شوند.

آبیاری به روش غرقابی ممکن است باعث خفگی ریشه بشود. برای آبیاری درختان بهتر است از روش آبیاری تحت فشار استفاده کنید. این روش مزایای زیادی از جمله:

پیشگیری از گسترش بیماری و آفات در باغ

آبیاری منظم

آبیاری کنترل شده براساس نیاز هر درخت

جلوگیری از رشد علف هرز در باغ

زمان گلدهی

درخت خرمالو فویو در فروردین ماه گلدهی خود را آغاز مینماید. این رقم زودگل است. بنابراین بهتر است در مناطق سردسیر و یا مناطق با احتمال سرمازدگی ناگهانی در فصل بهار کاشته نشود.

جمع بندی

نهال خرمالو فویو یک رقم با باردهی بسیار عالی مناسب برای کاشت در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری و نیمه سردسیری است. این رقم که باردهی بالا و عمر اقتصادی بسیار مناسبی دارد. قادر است میوه های نسبتا درشت و با کیفیت بالایی تولید نماید.

نهالستان غرب نهال با مدیریت جناب آقای رضا داداشی دارای بیش از نیم قرن تجربه در حوزه تولید و پرورش و فروش نهال خرمالو فعالیت مینماید. این مرکز دارای مجوز رسمی و معتبر از جهادکشاورزی بوده و به همراه نهال های خرمالو تولید شده توسط این نهالستان، کارت سلامت؛ کارت گارانتی معتبر 2 ساله؛ گواهی عاری از آفات؛ کارت قرنطینه نیز ارائه میشود.

نهال های خرمالو پس از فروش به صورت استاندارد، ضد عفونی و هرس ریشه و سپس بسته بندی شده و به همراه کلیه مجوزهای اشاره شده برای شما باغداران محترم در سرتاسر شهرهای کشورمان ارسال میشوند.

برای خرید نهال خرمالو فویو و یا کسب اطلاع از قیمت نهال خرمالو فویو با دفتر مرکزی نهالستان غرب نهال واقع در شهر میاندوآب به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی در ارتباط باشید.


ارقام دیگر نهال خرمالو