پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال خرمالو ایورکا

نهال خرمالو ایورکا

نهال خرمالو ایورکا یکی از ارقام مناسب برای کاشت در مناطق با آب وهوای معتدل و نیمه سردسیری و نیمه گرمسیری است. این رقم که مقاومت بسیار مناسبی در برابر سرما و خشکی دارد. میتواند سرمای بهاره را به خوبی تحمل کند. این رقم باردهی بسیار عالی تا 30 تن در هکتار را به همراه دارد. میوه‌های آن دیررس است. و در ماه آبان به طور کامل میرسد. میوه‌های خرمالو ایورکا به رنگ نارنجی بوده و بیضی شکل است. طعم میوه بسیار خوشمزه و لذیذ است و طرفداران زیادی دارد.

جهت خرید نهال خرمالو ایورکا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال خرمالو ایورکا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال خرمالو ایورکا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال خرمالو ایورکا یک رقم ایتالیایی است. این رقم امروزه با انجام اصلاحات توسط نهالستان غرب نهال در بیشتر شهرهای کشورمان کاشته میشود.

پایه

پایه اصلی برای نهال خرمالو ایورکا؛ پایه بذری و رویشی است. این پایه به افزایش مقاومت درختان کمک میکند.

فاصله کاشت

فاصله کاشت نهال‌های خرمالو ایورکا بین 5 تا 6 متر است. با کاشت نهال در این فاصله؛ شاخه و برگ درختان به خوبی نور خورشید را دریافت نموده و عملیات فتوسنتز در آنها به خوبی انجام میشود.

رعایت فاصله کاشت مزایای دیگری از قبیل رشد بهتر درختان؛ سهولت در برداشت محصولات؛ عبور و مرور آسانتر وسایل کشاورزی؛ آبیاری و رسیدگی آسان تر به درختان؛ پیشگیری از گسترش آفات و بیماریها در باغ و… را نیز به همراه دارد.

البته در زمین‌هایی که نور خورشید را بهتر دریافت میکنند؛ (همچون زمین‌های شیب دار با شیب متمایل جنوبی) میتوان درختان خرمالو ایورکا را در فاصله 5 در 5 متر مربع از یکدیگر کاشت.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع درختان خرمالو ایورکا در دوران بزرگسالی به 8 تا 12 متر میرسد. این درختان بسیار بلند قد بوده و برای کنترل ارتفاع درختان لازم است تا به صورت سالیانه آنها را هرس فرمدهی نمایید.

هرچه شرایط نگهداری، آب وهوایی و اقلیمی درختان؛ همچنین آبیاری و کوددهی و سمپاشی آنها بهتر انجام شود؛ درختان دارای میوه‌های باکیفیت تر؛ محصول دهی بیشتر و ارتفاع بلندتری خواهند بود.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی درختان خرمالو ایورکا نسبتا کمتر از سایر ارقام بوده و بین 100 تا 300 ساعت قرارگیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد است. این نیاز سرمایی کم به شما این امکان را میدهد که درختان را حتی در مناطق گرمسیری نیز بکارید.

درختان دوره سرمایی را برای بیدار شدن از خواب زمستانه و افزایش تحمل سرماییشان پشت سر میگذارند. پس از این دوره سرمایی تحمل سرمایی درخت خرمالو ایورکا به 8- درجه سانتیگراد میرسد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت خرمالو ایورکا در صورت سلامتی و رشد کافی تا 40 سال پس از رسیدن درخت به سن بلوغ ادامه خواهد یافت. هرچه نگهداری و رسیدگی به درختان بهتر انجام شود؛ درختان قادرند تا سالهای بیشتری به باردهی حداکثری و باکیفیت خود ادامه دهند.

وزن میوه

خرمالو ایورکا بسیار درشت و خوشمزه و آبدار است. این میوه به رنگ نارنجی و قرمز روشن و به شکل بیضی پهن است. خرمالو ایورکا بین 200 تا 250 گرم وزن دارد. نحوه رسیدگی شما به باغ و آبیاری باغ؛ در افزایش کیفیت میوه و آبدار بودن آنها تاثیرگذار است.

ارتفاع از سطح دریا

شما میتوانید نهال خرمالو ایورکا را در ارتفاع 100 تا 700 متر از سطح دریا بکارید. پیش از خرید نهال خرمالو ایورکا از ارتفاع از سطح دریای باغتان آگاه شوید. و تنها در صورت سازگاری آن با ارتفاع اعلام شده میتوانید نهال خرمالو ایورکا را سفارش دهید.

نکته: درختانی که در ارتفاعی بغیر از ارتفاع اعلام شده کاشته میشوند؛ محصول دهی آنها کمتر است. و تنها 2 الی 3 سال پس از کاشت به طور کامل میسوزند.

مقاومت در برابر آفات

درختان خرمالو ایورکا به خوبی قادرند تا در برابر آفات و بیماری‌ها مقاومت کنند. البته برای پیشگیری از حمله ناگهانی آفات و بیماری‌ها توصیه میکنیم تا باغ خرمالو ایورکا را هرساله با استفاده از سم مخصوص سمپاشی کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت خرمالو ایورکا با رسیدن به سن بلوغ، باردهی حداکثری خود را آغاز نموده و تا پایان عمر اقتصادی خود به این باردهی حداکثری ادامه میدهد. باردهی این درختان در صورت سلامت و نگهداری اصولی بین 25 تا 30 تن در هکتار است. این باردهی باعث درآمدزایی و سودآوری بسیار عالی سالیانه شما خواهد شد.

شروع محصول دهی

شروع محصول دهی درختان خرمالو ایورکا تنها 3 سال پس از کاشت نهال است. این رقم در سالهای اولیه پس از کاشت، باردهی خود را در حجم کم و محدود آغاز نموده و محصولات در سالهای اولیه مناسب برای عرضه در بازار نیست. در سالهای بعدی و با رسیدن درخت به سن بلوغ باردهی درختان افزایش یافته و به میزان حداکثری خود میرسد. این باردهی حداکثری تا پایان عمر اقتصادی درختان ادامه خواهد یافت.

میوه درختان این رقم در ماه آبان قابل برداشت هستند.

رقم گرده افشان

درخت خرمالو ایورکا نیازی به کاشت رقم گرده افشان در باغ ندارد. این رقم خود گرده زا است. و گل‌های نر و ماده روی درخت اصلی وجود دارد.

مدت آبیاری

به علت شرایط اقلیمی و آب و هوایی که درختان خرمالو ایورکا در آن کاشته میشوند؛ نیاز آبیاری درختان نسبتا زیاد است. درختان خرمالو ایورکا را هر هفته در فصل گرم سال مثل تابستان و هر 10 روز یکبار در فصل رشد مثل بهار آبیاری کنید. در فصل پاییز و زمستان نیز براساس میزان بارندگی و با توجه به نیاز کمتر درختان به دریافت آب، میتوانید میزان آبیاری را کاهش دهید.

درختانی که به موقع آبیاری میشوند؛ میوه‌های درشت تر؛ آبدارتر و خوشمزه تری به همراه خواهند داشت.

زمان گلدهی

درخت خرمالو ایورکا دیررس و دیرگل است.

جمع بندی

به طور کلی خرید نهال خرمالو ایورکا یکی از بهترین انتخاب‌ها در مناطق سازگار است. این رقم با آب وهوا و شرایط اقلیمی در ارتفاع بین 100 تا 700 متر از سطح دریا به خوبی سازگار است. باردهی بالا و عمر اقتصادی بسیار عالی، میوه‌های درشت و با کیفیت این رقم؛ از سایر مزایای آن به حساب میاید.

نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز فروش نهال خرمالو در شمال غرب کشورمان است. این مرکز با مدیریت جناب آقای رضا داداشی؛ بهترین نهال‌های خرمالوی اصلاح شده را برای کاشت در سرتاسر شهرهای کشورمان تولید میکند. نهالستان غرب نهال به همراه کلیه نهال های خود کارت گارانتی معتبر 2 ساله و کارت سلامت ارائه میدهد. به این ترتیب ریسک های ناشی از خرید نهال میوه به حداقل میرسد.

برای کسب اطلاع از قیمت نهال خرمالو ایورکا و یا ارتباط با مشاوران ما میتوانید به صورت آنلاین؛ تلفنی؛ حضوری با ما در ارتباط باشید.


ارقام دیگر نهال خرمالو