پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال صنوبر نیگرا

نهال صنوبر نیگرا

نهال صنوبر نیگرا جزو نهال های زینتی است.و بیشتر تحت عنوان بادشکن در اماکن عمومی مانند پارک ها کاشته می‌شود.همچنین بسیاری از باغداران و کشاورزان برای محافظت از محصولات خود در برابر طوفان و بادهای شدید از نهال صنوبر نیگرا استفاده می‌کنند.

جهت خرید نهال صنوبر نیگرا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال صنوبر نیگرا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال صنوبر نیگرا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

همانطور که از نام نهال پیداست واضح است که صنوبر نیگرا متعلق به کشور ترکیه می باشد.این درخت از دیرباز در ترکیه رشد کرد.و به مرور در کشورهای همسایه و غیر همسایه گسترش یافت.درحال حاضر نهال صنوبر در ایران به وفور یافت می‌شود.به همین‌ جهت خرید نهال صنوبر نیگرا ترکیه به واسطه ی بازار و نهالستان ها، روز به روز در حال افزایش است.

پایه

متخصصان برای نهال صنوبر نیگرا ترکیه پایه ی خاصی تعیین نکرده اند.صنوبر نیگرا بیشتر به روش قلمه زنی تکثیر پیدا می‌کند.اما به علت عدم دسترسی به این گونه و مشکلاتی از قبیل تشکیل قارچ و باکتری ها اکثر کشاورزان این کار را به نهالستان ها و افراد ماهر واگذار می‌کنند.

فاصله کاشت

نهال صنوبر نیگرا ترکیه باید در طول روز توسط نور خورشید تامین شود.این نهال ها پس از بلوغ به ارتفاع بسیار زیادی دست می یابند.همینطور این درختان تمامی مواد غنی و رطوبت موجود در خاک را به سمت خود جذب می کنند.بنابراین پس از خرید نهال صنوبر نیگرا ترکیه،برای دریافت نور و رطوبت کافی باید در فاصله هایی به میزان 2*2 کاشته شوند.

حداکثر ارتفاع درخت

این نهال ارتفاع و سرعت رشد بالایی دارد.مدت زیادی طول نمی‌کشد که صنوبر نیگرا مانند یک آسمان خراش قامت بکشد.درختان صنوبر نیگرا قابلیت رشد تا ارتفاع 60 متری را دارند.این در حالی است که صنوبر نیگرا ترکیه بدون هیچگونه خمودگی و کاملا صاف رشد می‌کند.

نیاز سرمایی

این نهال در برابر سرما مقاومت زیادی دارد.و هر ساله میزان سرمای کافی را از محیط پیرامون خود دریافت می‌کند.صنوبر نیگرا به همان اندازه که تحمل سرمای شدید را دارد،در برابر باد و طوفان های شدید مقاومت فوق العاده ای از خود نشان می دهد.

عمر اقتصادی

نهال صنوبر نیگرا ترکیه میوه ده نیست و محصول دهی ندارد. به همین‌ علت می‌تواند تا مدت زیادی عمر کند.در واقع درست در زمانی که تصمیم به قطع درختان و برداشت چوب ها میکنید عمر اقتصادی صنوبر نیگرا به پایان می‌رسد.همچنین از جهتی دیگر خرید نهال صنوبر نیگرا ترکیه بیشتر به جهت محافظت از نهال هایی که قصد محافظت و افزایش عمر اقتصادی آن ها را داریم صورت می‌گیرد.

مشخصات میوه

همانطور که واضح است نهال صنوبر جزو نهال های زینتی میباشد.و میوه یا محصولی به بار نمی آورد.اما چوب درخت صنوبر جزو یکی از بهترین گونه های چوب در جهان است.چوب های نهال صنوبر نیگرا ترکیه کاملا سفید،محکم و یکدست است.به همین علت خرید و فروش چوب صنوبر به طور گسترده ای در سراسر جهان صورت می‌گیرد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاعی که برای نهال ها از سطح دریا تعیین می‌شود رابطه ی مستقیمی با شرایط آب و هوایی دارد.بنابراین باید براي تعیین این ارتفاع،از شرایط آب و هوایی نهال صنوبر نیگرا ترکیه آگاه بود.این نهال محدودیتی در سرما ندارد و به رطوبت علاقه ی زیادی دارد.به همین جهت باید شرایط مورد نظر برای ارتفاع کاشت در نظر گرفته شود.

مقاومت در برابر آفات

نهال صنوبر نیگرا مقاومت فوق العاده خوبی در برابر آفات دارد.این نهال پس از بلوغ،تنه ای سفت و محکم خواهد داشت.برگهای درخت حتی در تابستان و پاییز سبز و سالم هستند.و از آنجا که درخت صنوبر نیگرا محصول دهی ندارد؛کمتر آفتی آن را مورد حمله قرار می دهد.کاهش هزینه های سمپاشی و نگهداری ساده از آن، خرید نهال صنوبر نیگرا ترکیه را برای کشاورزان آسوده کرده است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

چوب های این درخت جزو یکی از بهترین چوب های جهان است.با توجه به اینکه رشد نهال بسیار سریع است؛با کاشت رقم های زیاد در هر دوره سود بالایی کسب می شود.البته برای دریافت بهترین عملکرد باید تمام مراقبت های لازم از نهال،خصوصا در سال های اولیه صورت گیرد.بدین صورت پس از برداشت چوب های صنوبر،می‌توان دوره ی کاشت بعدی را شروع کرد.

شروع محصول دهی

صنوبر نیگرا میوه ای به بار نمی آورد.در واقع تنها محصولی که درخت صنوبر نیگرا عرضه میکند،چوب محکمی است که در صنایع مختلف به کار گرفته می‌شود.این چوب معمولا 10 یا 15 سال بعد از کاشت نهال،قابل برداشت است.چوب صنوبر نیگرا ترکیه به علت یکدستی و کیفیت خوبی که دارد؛در صنایع مختلفی مانند صنایع چوبی و مبلمان و… بسیار محبوب است.

رقم گرده افشان

درختان صنوبر نیگرا خود گرده افشان نیستند.گونه ی نیگرا دارای دو پایه ی جداگانه میباشد.این رقم ها در فاصله ی نزدیکی به هم کاشته می‌شوند؛و در زمان مشخصی توسط باد و سایر عوامل با هم ارتباط برقرار می‌کنند.خرید نهال صنوبر نیگرا ترکیه تنها به علت سودآوری از طریق چوب محکم و گران قیمت صنوبر و همچنین محافظت از باغ و ایجاد جلوه های زیبا صورت می‌گیرد.

مدت آبیاری

صنوبر نیگرا ترکیه علاقه ی بسیار شدیدی به آبیاری زیاد دارد.در واقع این درخت به طور ذاتی با رطوبت دوستی بی انتهایی دارد.البته در اوایل کاشت نهال نباید با غرقابی کردن به آن آسیب زد.بهترین کار آبیاری مناسب در فواصل کوتاه است.بدین صورت هم ریشه ی نهال آسیب نمی‌بیند.؛و هم هزینه های آبیاری،موجب پشیمانی و زیان نمی‌شود.

زمان گلدهی

با وجود عدم محصول دهی درخت صنوبر نیگرا ترکیه،هر ساله شاهد گلدهی آن خواهید بود.محصولات این رقم تنها چوب است و گلدهی آن با تشکیل میوه همراه نخواهد بود‌.با اینحال صنوبر نیگرا ترکیه مدتی پس از عملیات گرده افشانی به گلدهی مشغول می شود.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال مجموعه ای منظم و جامع است که به فروش نهال های تجاری و غیرتجاری میپردازد.با توجه به اینکه این نهالستان با بیش از یک دهه در حال فروش محصولات و خدمت رسانی است؛میتوان به اعتبار آن اطمینان کرد.حائز اهمیت است که نهالستان غرب نهال از ابتدای تاسیس زیر نظر جهاد کشاورزی به فعالیت پرداخته است.برای آگاهی از قیمت و خرید نهال صنوبر نیگرا ترکیه با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال صنوبر