پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال صنوبر شیرازی

نهال صنوبر شیرازی

گونه ی صنوبر شیرازی تفاوت چندانی با سایر گونه ها ندارد.این نهال در سال اول کاشت با رشد بسیار بالایی همراه است.شاخ و برگهای درخت از گستردگی و پیچیدگی زیادی برخوردار هستند.و همچنین تنه ی درخت بسیار محکم و به رنگ سفید رو به خاکستری است.

جهت خرید نهال صنوبر شیرازی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال صنوبر شیرازی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال صنوبر شیرازی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

خاستگاه و مبدأ نهال صنوبر شیرازی به ایران بازمی‌گردد.این نهال سازگاری بسیار بالایی با انواع اقلیم ها دارد.به همین منظور در اکثر مناطق و شهرهای ایران کاشت می‌شود.اما با اینحال در حین خرید نهال صنوبر شیرازی با متخصصان مشورت لازم را به عمل آورید.

پایه

نهال صنوبر شیرازی پایه ای ندارد.در واقع این نهال به روش قلمه زنی تکثیر پیدا می‌کند.در این روش قسمتی از شاخه یا ساقه ی درختی که حداقل یکسال از کاشت آن گذشته است،در آب یا خاک کاشته می‌شود.این روش بهترین و ساده ترین روش برای ازیاد درختان صنوبر است.

فاصله کاشت

نهال های صنوبر شیرازی در فاصله های 3*2 کاشته می‌شوند.این فاصله نسبت به سایر ارقام کمی بیشتر است.آن هم به علت شاخ و برگهای پر و گسترده تر آن میباشد.خرید نهال صنوبر شیرازی مستلزم رعایت فاصله ی کاشت است.زیرا در صورت عدم رعایت این اصل،نور و مواد مغذی کافی از نهال دریغ می‌شود.

حداکثر ارتفاع درخت

به طور کلی گونه های صنوبر ارتفاع بسیار زیادی دارند.نهال صنوبر شیرازی نیز قادر به رشد تا ارتفاع 40 متری است.ارتفاع بسیار زیاد،استحکام و کیفیت بالا سبب شده است که چوب صنوبر در صنایع مختلفی به کار گرفته شود.

نیاز سرمایی

نهال صنوبر شیرازی محدودیتی در برابر سرما ندارد.در واقع تمام گونه های صنوبر تحمل بسیار بالایی در برابر سرما دارند.و می‌توانند در اکثر اقلیم ها این نیاز را برآورده کنند.این نهال ها حتی در صورتی که در مناطق نیمه گرمسیر کاشته شده باشند سرمای کافی را از محیط دریافت می‌کنند.

عمر اقتصادی

تا زمانی که اقدام به برداشت چوب های درخت صنوبر شیرازی نشود؛عمر اقتصادی درخت پابرجاست.البته پس از خرید نهال صنوبر شیرازی در سال دهم قادر به برداشت محصولات هستید.معمولا درختان صنوبر عمر زیادی می‌کنند.اما این عمر بستگی به شرایط مختلفی دارد.یکی از مهم ترین شرایط آب و هوا و اقلیمی است که نهال از ابتدا در آن کاشت می‌شود.

مشخصات میوه

میوه ی درخت صنوبر شیرازی چوب محکم و با کیفیت آن است.در حال حاضر بیش از 80٪ پوشش های جنگلی ایران شامل صنوبرها است.چوب صنوبر در صنایع بزرگی مانند مبلمان بسیار محبوب است.ورود چوب صنوبر به صنابع بزرگ جهانی موجب بهبود کیفیت اجناسی که به واسطه ی آن ساخته می‌شود شده است.

ارتفاع از سطح دریا

میزان ارتفاعی که نهال ها از سطح دریا دارند ظاهرا فاکتور ساده ای است.اما بر عوامل بسیار زیادی تاثیر می‌گذارد.یکی از مهم ترین عوامل، میزان رشد نهال است.در صورتی که نهال در ارتفاع مناسبی از سطح دریا ‌کاشته شود،رشد و محصول دهی با موفقیت انجام خواهد شد.

مقاومت در برابر آفات

این درخت مقاومت شدیدا بالایی در برابر آفات دارد.با اینحال در سال اول ممکن است مورد حمله ی علف های هرز و گیاه انگل قرار گیرد.به همین علت در سال اول کاشت و خصوصا 6 ماه اول باید به صورت مداوم مراقبت شود.در بسیاری از نهالستان ها هنگام خرید نهال صنوبر شیرازی،مواد سم پاشی نیز به صورت تخصصی معرفی می‌شود‌.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

چوب های درختان صنوبر بسیار بلند و محکم هستند.این میزان از ارتفاع تاثیر مستقیمی بر روی عملکرد درخت در هکتار می گذارد.خوشبختانه تمامی درختان صنوبر بلند قامت هستند.در گونه ی صنوبر شیرازی ارتفاع درختان حداکثر 40 متر است.به همین علت عملکرد درختان صنوبر شیرازی در هر هکتار فوق العاده است.

شروع محصول دهی

در سال دهم کاشت چوب های صنوبر شیرازی قابل برداشت هستند.برخی با آگاه شدن از این طول دوره نسبت به خرید آن تردید پیدا می‌کنند.در صورتی که فرد پس از برداشت محصولات متوجه سودمند بودن این مدت زمان می‌شوند.زیرا چوب صنوبر یکی از مرغوب ترین چوب های موجود است و در اکثر صنایع استفاده می‌شود.

رقم گرده افشان

گرده افشانی این درختان بر روی دو پایه ی جداگانه صورت می گیرد.یعنی درختان نر و ماده به صورت جداگانه و در فاصله ی نزدیک به هم کاشته می شوند.با شروع فصل گرده افشانی،باید فرایند را به خود درختان واگذار کرد.درختان نر به کمک باد،گرده ها را بر روی درختان ماده قرار می دهد.ای موضوع سبب افزایش هزینه های گرده افشانی می شود.و خرید نهال صنوبر شیرازی در موارد محدودی کاهش پیدا میکند.

مدت آبیاری

آبیاری نهال صنوبر شیرازی در سال اول کاشت هر 10 روز یکبار است.طول دوره ی این آبیاری با رشد نهال به مرور بیشتر و بیشتر می‌شود.علت این موضوع نیاز نهال به آبیاری مداوم در سال های اولیه است.اما با گذر زمان و رشد نهال این نیاز به مرور کمتر می‌شود.همچنین بهترین درختان صنوبر در حوزه ی آب‌های جاری و کانال های آب رشد می‌کنند.

زمان گلدهی

گلدهی درختان صنوبر شیرازی در اوایل بهار است.برای گلدهی،فرآیند گرده افشانی باید بصورت مناسبی صورت گرفته باشد.در زمان گلدهی رنگ کپسول های ماده به علت گرده افشانی تغییر می کند.این کپسول ها پس از مدتی تبدیل به شکوفه و بذرهای صنوبر می شوند.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال مجموعه ای جامع و یکپارچه از تمامی نهال ها است.یکی از وظایف این نهالستان فروش انواع نهال های تجاری و غیرتجاری است.این نهالستان با وجود تیم متخصص و مدیریت محترم،جناب آقای رضا داداشی در صدر نمودار موفقیت قرار گرفته است.خرید نهال صنوبر شیرازی یکی از توصیه هایی است که تمام مشاوران فروش غرب نهال به شما میکنند.زیرا این نهال نسبت به سودآوری بالا،محصول دهی فوق العاده ای دارد.برای اطلاع ار قیمت ها و خرید نهال با تیم فروش تماس بفرمایید.


ارقام دیگر نهال صنوبر