پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی

نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی

نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی گونه از نهال ها به علت بومی بودن، در اقسام نقاط ایران قابل کاشت است.نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی مانند تمام نهال های دیگر ارتفاع و شکل متداولی دارند.اما با گذر زمان دچار تغییرات زیادی می‌شوند.نهال های صنوبر در ابتدای کاشت نیاز به مراقبت شدیدی دارند.زیرا هر خطر کوچکی میتواند برای آن ها جدی و نابود کننده باشد.

جهت خرید نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی برای اولین بار در ایران کاشت شد.به علت اینکه این نهال بومی ایران است؛سازگاری بسیار بالایی با شهرها و مناطق مختلف ما دارد.بسیاری از افراد با خرید نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی از این درختان به عنوان بادشکن برای محافظت از محصولات خود استفاده می‌کنند.

پایه

چیزی که نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی را خاص کرده است؛آسودگی در نگهداری و خصوصا تکثیر است.روش تکثیر این درختان قلمه زنی میباشد.به طوری که با برش قسمتی که شاخه یا تنه می‌توان به سادگی و با هزینه ی کمتر، نهال های زیادی را بوجود آورد.

فاصله کاشت

نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی با وجود ارتفاع زیادی که دارد،در فاصله های زیاد و طولانی کاشته نمی‌شود.فاصله ی استاندارد برای کاشت این نهال ها 2*2 است.در صورتی که پس از خرید نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی این فاصله گذاری به درستی رعایت شود،فرآیند رشد با مشکل جدی مواجه نخواهد شد.

حداکثر ارتفاع درخت

همانطور که میدانید صنوبر ها به بلند قامتی معروف هستند.درختان صنوبر کبود سیاه تبریزی قابلیت رشد تا ارتفاع 70 متری را دارند.به همین علت در بیشتر مکان های عمومی و باغ ها به عنوان بادشکن از نهال ها و محصولات محافظت می‌کنند.

نیاز سرمایی

نهال های صنوبر کبود سیاه تبریزی بومی ایران است.به همین علت در بیشتر اقلیم ها خصوصا معتدل و نیمه گرمسیر قابلیت رشد دارد.از این رو برای نیاز سرمایی آن هیچ محدودیتی منظور نمی‌شود.در واقع این نهال ها هرساله پس از دریافت سرمای کافی،نسبت به سال قبل مقاومت بیشتری در برابر سرما پیدا می‌کنند.

عمر اقتصادی

این درختان طول عمر بسیار بالایی دارند.تنها پس از خرید نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی متوجه خواهید شد که نمی‌توان طول عمر درخت را به طور دقیق بیان کرد.زیرا هر یک از این درختان میزان عمر متفاوتی با سایر همنوعان خود دارند.اما تا زمانی که اقدام به برداشت و قطع تنه ی درختان صنوبر کبود سیاه تبریزی نشود،درخت قادر به محصول دهی است.

مشخصات میوه

تمامی درختان صنوبر هیچگونه میوه دهی ندارند.درخت صنوبر کبود سیاه تبریزی نیز از این قاعده مستثنی نیست.در واقع این درختان در عوض میوه،محصولاتی با ارزش تر به بار می آورند.چوب های صنوبر در سراسر جهان در حال خرید و فروش است.و با وجود اینکه بیش از نیمی از پوشش گیاهی ایران را صنوبر ها تشکیل داده اند،همچنان تقاضا برای چوب صنوبر زیاد است.

ارتفاع از سطح دریا

با وجود میل و رغبت درختان صنوبر کبود سیاه تبریزی به رطوبت و سازگاری با هر آب و هوایی،در ارتفاع های نزدیک به دریا کاشته نمی‌شوند.زیرا ارتفاع تاثیر زیادی بر آب و هوای منطقه میگذارد.و آب و هوایی که نهال ها در آن کاشت می‌شوند تاثیر مستقیمی بر رشد آنها می‌گذارد.

مقاومت در برابر آفات

درختان صنوبر کبود سیاه تبریزی مقاومت خوبی در برابر آفات دارند.تنها موردی که ممکن است کمی برای نهال های صنوبر نگران کننده باشد؛پیچش آفت های خطرناک به دور نهال تازه کاشت است.قارچ ها نیز یکی دیگر از آفت هایی است که این نهال را تهدید می‌کند.با اینحال در این گونه نیاز به سمپاشی های جدی و اساسی نخواهد بود.به همین علت خرید نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی به صرفه و کم هزینه تر از سایر نهال ها میباشد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

با وجود ارتفاع زیادی که درختان صنوبر دارند می‌توان هر ساله توقع محصول دهی و عملکرد خوبی را از این گونه داشت.ارتفاع درختان صنوبر تبریزی به 70 متر می‌رسد.از این رو هر ساله شاهد عملکرد و سودآوری فوق العاده ای خواهیم بود.

شروع محصول دهی

در هفت الی دهمین سال کاشت نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی می‌توان از چوب های آن استفاده کرد.این چوب ها در صنایع بزرگ و جهانی مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد.کشاورزان و باغداران با آگاهی از این موضوع هرساله اقدام به کاشت ارقام عمده ای از صنوبرها می‌کنند.

رقم گرده افشان

در این گونه کپسول های نر و ماده ی درختان صنوبر در پایه های جداگانه از یک درخت قرار دارد.به همین علت پس از خرید نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی،به رقم گرده افشان آن نیاز خواهد شد.پس از کاشت نهال های نر و ماده،در موعد مقرر درختان نر شروع به گرده افشانی می‌کنند.

مدت آبیاری

این نهال ها در سال اول کاشت هر 12 روز یکبار آبیاری می‌شوند.این دوره نسبت به طول دوره ی سایر نهال های صنوبر طولانی تر است.و این موضوع سبب شده است که کشاورزان برای کاهش هزینه های آبیاری بیشتر به سمت خرید این گونه از صنوبر بروند.زیرا این درختان آب زیادی مصرف می‌کنند و رطوبت خاک را به سرعت می‌گیرند.

زمان گلدهی

گلدهی نهال های صنوبر کبود سیاه تبریزی همراه با علائمی از قبیل تغییر رنگ کپسول های درخت ماده است.در این دوره کپسول ها به مرور به رنگ قهوه ای مایل به قرمز می‌شوند.شکوفا شدن گلهای درخت صنوبر کبود سیاه تبریزی،با میوه دهی همراه نخواهد بود.بلکه این گلدهی بقای طبیعی درخت را تضمین می‌کند.

نتیجه گیری

نهالستان غرب نهال با بیش از چند دهه فعالیت،قادر به فروش انواع نهال ها می باشد.این نهالستان از ابتدای تاسیس زیرنظر جهاد کشاورزی بوده است.برای خرید نهال صنوبر کبود سیاه تبریزی یا نهال های دیگر باید از طریق شماره های موجود در سایت با بخش فروش ارتباط برقرار کنید.


ارقام دیگر نهال صنوبر