پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گل محمدی بی خار

نهال گل محمدی بی خار

فروش نهال گل محمدی بی خار یکی از مهم‌ترین خرید و فروش‌ها در نهالستان‌ها به شمار می‌رود؛ چرا که بی خار بودن این نهال گل محمدی، موجب بازارپسندی بالای آن و همچنین بهداشتی بودن محصولات به دست آمده از آن می‌شود. در ادامه به بررسی مشخصات بوته گل محمدی بی خار، نحوه نگهداری از درختچه گل محمدی بی خار و موضوع خرید و قیمت نهال گل محمدی بی خار خواهیم پرداخت.

جهت خرید نهال گل محمدی بی خار کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گل محمدی بی خار کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گل محمدی بی خار نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال گل محمدی بی خار

نهال گل محمدی بدون خار یکی از بهترین انواع نهال گل محمدی است. این نوع نهال به دلیل نداشتن خار موجب سهولت چیدن گل‌ها و از همه مهم‌تر زخم نشدن و عدم خونریزی دست افراد می‌شود که همین علت باعث برداشت کاملا بهداشتی محصولات به دست آمده از درختچه گل محمدی بی خار می‌باشد.

از این نهال غالبا برای گلاب گیری و مصارفی مانند تهیه مربا، اسانس‌گیری و موارد این چنینی استفاده می‌شود. راجع به نحوه کاشت و نوع خاک مناسب برای کاشت گل محمدی باید گفت که خاک‌های شنی و زهکشی شده از بهترین انواع خاک جهت رشد هر چه بهتر این نهال می‌باشند.

مشخصات بوته گل محمدی بی خار

گل محمدی بی خار در اقلیم‌های خشک و سردسیر و نیمه سردسیر که تابستان‌های نسبتا معتدلی دارند، به خوبی رشد می‌کند؛ از این رو در شهرهای مرکزی ایران، به وفور کاشته می‌شود. این نهال مقاوم به خشکی، کم آبی و شوری خاک می‌باشد همچنین سود اقتصادی بسیاری را برای باغداران به همراه خواهد داشت.

نگهداری از نهال گل محمدی بدون خار نسبت به سایر انواع نهال راحت‌تر و عملکرد ان اقتصادی‌تر است؛ همین موارد موجب بازارپسندی بالای این رقم نهال شده است.

کشور سازنده

درختچه گل محمدی بی خار از جمله نهال‌های بومی ایران است که در بخش مرکزی کشور و همچنین رشته کوه‌های البرز بسیار کشت می‌شود.

فاصله کاشت گل محمدی بی خار

بوته‌های حاصل از درختچه گل محمدی بی خار به علت گستردگی کمتر نسبت به درخت، فاصله کاشت کمتری هم داشته و در فواصل نسبتا نزدیک به هم کاشته می‌شوند. مناسب‌ترین فاصله کاشت جهت کاشت نهال گل محمدی، 1 متر در 2 متر می‌باشد. رعایت این فاصله به هنگام کاشت نهال گل محمدی موجب می‌شود تا ریشه بوته‌ها با یکدیگر تداخل نداشته و همچنین چیدن گل‌ها به راحتی انجام گیرد.

شکل میوه

گل محمدی بی خار از زیباترین‌ گل‌های موجود در اقلیم‌های ایرانی است. رنگ بی‌نظیر این گل که به رنگ صورتی روشن ماتیکی می‌باشد، منظره بسیار چشمگیری را به وجود می‌آورد. مهم‌ترین ویژگی گل‌های نهال محمدی بی خار تعداد زیاد گل و گلبرگچه می‌باشد.

در هر گل نزدیک به 32 الی 100 گلبرگچه وجود دارد. گل‌های حاصل از این نهال پر اسانس بوده و به همین جهت بسیار مناسب گلاب گیری و اسانس گیری می‌باشند. عطر مطبوع گل محمدی بی خار نیز از دیگر ویژگی‌های بارز این نوع گل است که موجب افزایش رغبت باغداران جهت خرید نهال گل محمدی بدون خار شده است.

حداکثر ارتفاع

بوته گل محمدی بی خار به سبب قامت کوتاهی که دارد، جزء گروه پایه کوتاه دسته بندی می‌شود. این کوتاهی به گونه‌ای است که در سال سوم پس از کاشت این بوته به طور طبیعی ارتفاع بوته به 70 سانتی‌متر می‌رسد.

رشد بوته می‌تواند تا 90 سانتی‌متر نیز ادامه پیدا کند که به شرایط فراهم شده برای نهال گل محمدی بی خار بستگی دارد. لازم به ذکر است که پس از این زمان رشد طولی بوته متوقف شده و در عوض رشد زایشی افزایش یافته و بیشتر می‌شود.

نیاز سرمایی

راجع به نیاز سرمایی باید گفت که به منظور غنچه دهی، دمایی در حدود 15 الی 20 درجه سانتی‌گراد و همچنین جهت جوانه زدن گل، اختلاف دمای 3 تا 4 درجه میان شب و روز لازم و ضروری می‌باشد. همچنین افزایش دمای هوا و حرارت بالا می‌تواند موجب گلدهی زودرس نهال گل محمدی شده و از این رو مدت زمان دوره گلدهی نیز کاهش یابد. دمای بالا علاوه بر تاثیرگذاری منفی بر روی گلدهی نهال، موجب کاهش ترکیبات اسانس و بی‌کیفیت شدن آن نیز می‌شود.

عمر اقتصادی

بوته‌های به دست آمده از نهال گل محمدی بی خار عمر اقتصادی نسبتا مطلوبی دارند. عمر مفید بوته گل محمدی بی خار به حدود 25 سال می‌رسد و می‌توان گفت که این بازه، مدت زمان خوبی برای برداشت تجاری محصول از بوته نوع پایه کوتاه محسوب می‌شود.

وزن میوه

به طور کلی وزن هر عدد گل محمدی بی خار به تعداد گلبرگ و گلبرگچه و همچنین مقدار آب ذخیره شده در گل وابسته است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع برای کاشت درختچه گل محمدی بی خار از سطح دریا، جزء مواردی است که می‌تواند در رشد و عملکرد بوته گل محمدی بی خار تاثیرگذار باشد. در صورتی که ارتفاع مناسب از سطح دریا برای کاشت این بوته به خوبی انتخاب شود، می‌تواند موجب افزایش عملکرد و بهبود یافتن روند رشد شود.

انتخاب ارتفاع نهال گل محمدی بدون خار از سطح دریا بر عوامل زیستی تاثیر زیادی دارد. به طور کلی برای برخی از انواع نهال، ارتفاع از سطح دریا می‌تواند تاثیر مستقیمی بر نحوه رشد داشته باشد؛ اما در رشد برخی دیگر، این عامل تاثیر چندانی نخواهد داشت.

باید توجه داشت که عوامل اصلی کاشت مانند میزان و مدت آبیاری، نوع خاک، رفع نیاز آفتابی، نوع کود استفاده شده و موراد نظیر آن، قطعا بیشترین تاثیر را در باردهی و رشد نهال گل محمدی بدون خار خواهند داشت.

مقاومت در برابر افات

به طور کلی نهال گل محمدی بی خار در برابر موارد مختلف از جمله خشکی، کم‌آبی، شوره و … مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد؛ اما آفاتی نظیر آفت جوانه خوار سبز، شته و تریپس می‌توانند به نهال‌ها حمله کرده و موجب از بین رفتن گل‌ها و جوانه‌ها شوند. به همین منظور سمپاشی به موقع و اعمال اقدامات لازم جهت دفع آفت برای نگهداری اصولی از این نهال، ضروری است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

نهال گل محمدی بدون خار از عملکرد اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار است و میزان عملکرد آن به 5 الی 6 تن در هر هکتار هم می‌رسد. باغداران باید توجه داشته باشند که با ایجاد شرایط ایده‌آل و همچنین میزان آبیاری مناسب و انتخاب خاک مغذی، می‌توانند به رشد این نهال بهبود بخشیده و عملکردی تا حدود 10 تن در هر هکتار را برای باغ خود حاصل کنند.

شروع محصول دهی

خوب است بدانید که زمان محصول دهی نهال گل محمدی معمولا از اوایل تیر ماه تا اوایل خرداد ماه می‌باشد.

قدرت رشد درختچه

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، درختچه گل محمدی بی خار جزء ارقام پایه کوتاه محسوب شده و قدرت رشد چندانی ندارد. رشد طولی این درختچه نیز از سال سوم به بعد متوقف شده و به جای آن رشد زایشی افزایش یافته و تولید گل‌ها بیشتر می‌شود.

رقم گرده افشان

جهت رشد بهتر بوته گل محمدی بی خار بهتر است که در انتخاب رقم گرده افشان دقت زیادی کرد؛ تا از ارقام گرده افشان مناسب برای این نوع نهال، استفاده کرد.

پایه درختچه

همچنین خوب است بدانید که نهال گل محمدی بدون خار را می‌توان با پایه‌ها مختلف در سطح بازار نهال پیدا کرد.

زمان گلدهی

به طور طبیعی در صورت قرارگیری نهال گل محمدی در شرایط مناسب آب و هوایی، گلدهی حدود 10 الی 12 هفته پس از کاشت آغاز می‌گردد.

مدت آبیاری

از دیگر ویژگی‌های بارز گل محمدی بی خار، نیاز آبی کم آن می‌باشد. نیاز آبی این نهال به قدری کم است که نهال گل محمدی بدون خار تنها به 2 الی 3 بار آبیاری در سال نیاز دارد. این نهال مقاومت بسیار خوبی در برابر کم آبی از خود نشان داده و این ویژگی امکان کشت این گل در برخی از اقلیم‌های خاص و کم آب را فراهم می‌سازد.

باغداران به یاد داشته باشند که آبیاری بیشتر از 3 نوبت در سال، در صورتی که منظم و به اندازه باشد، می‌تواند موجب افزایش عملکرد این نهال شده و در این صورت نهال توجیه اقتصادی بیشتری پیدا می‌کند.

قیمت نهال گل محمدی بی خار

در مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، فروش نهال گل محمدی بدون خار به صورت کاملا مستقیم و با حذف واسطه‌ها انجام می‌گیرد. فروش نهال گل محمدی بدون خار به همراه تضمین اصالت نهال، موجب می‌شود تا باغداران عزیز به هنگام خرید نهال گل محمدی بدون خار با دلی آسوده‌تر نهال را خریداری کنند.

نهالستان غرب نهال با ارائه و فروش نهال گل محمدی بدون خار با کیفیت، این امکان را فراهم می‌کند تا مشتریان از مرغوبیت بالای نهال‌های خریداری شده اطمینان حاصل کنند. بخش روابط عمومی نهالستان غرب نهال نیز آماده پاسخگویی و ارائه مشاوره رایگان به مشتریان می‌باشد.

قیمت نهال گل محمدی بدون خار از دیگر مواردی است که در بخش روابط عمومی نهالستان غرب نهال قابل استعلام بوده و همراه با دریافت اطلاعات تکمیلی راجع به نهال، به باغداران اعلام می‌گردد. جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت نهال گل محمدی بدون خار، با روابط عمومی این مجموعه تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال گل محمدی