پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

کسب درآمد با خرید و کاشت نهال گیلاس

کسب درآمد با خرید و کاشت نهال گیلاس

 • نویسنده مقاله:غرب نهال
 • تاریخ انتشار:1402-12-21
 • زمان مطالعه:7 دقیقه
 • بازدید مطلب:

کسب درآمد با خرید و کاشت نهال گیلاس

نهال گیلاس اصلاح شده یکی از ارقام نهال پرسود با سود اقتصادی بالا، بازار فروش مناسب و شایسته سرمایه گذاری می باشد. دلایل اقتصادی ساخت باغ گیلاس یعنی اگر محصولی باکیفیت تولید کنید امکان صادرات آن وجود دارد و چون قیمت ارز در ایران بالاست، محصول را ریالی تولید کرده و با دلار آمریکا می فروشید.

آشنایی با نهال گیلاس:

سازگارترین آب و هوای نهال گیلاس مناطق معتدل، نیمه سردسیری و نیمه گرمسیری است، نهال گیلاس به حدود 1200 ساعت سرما نیاز دارد که با کاشت در مناطق سرد می توان این مشکل را برطرف کرد، نهال گیلاس دمای 15- تا 40 درجه سانتی گراد را تحمل می کند و مناسب برای مناطق با داشتن ارتفاع 300 تا 2800 مناسب می باشد. قبل از ساختن باغ گیلاس، مطمئن شوید که گونه های مناسب با آب و هوای منطقه خود را انتخاب و پرورش دهید. معمولاً بر اساس پایه آلبالو، انواع مختلف گیلاس پیوند زده می شود که این امر برای افزایش مقاومت نهال در برابر اکثر شرایط سخت محیطی و آفات و بیماری ها است. همانطور که قبلا ذکر شد نهال گیلاس بسیار مقاوم در برابر سرما و دیرگل است (البته انواع زود گل و زودرس نیز وجود دارد) نهال گیلاس یکی از نهال های زود بازده اصلاح شده است که از سال اول شروع به میوه دهی می کند. سرانجام در 5 سالگی میوه می دهد.درختان گیلاس یکی از درختان میوه با عملکرد بالاتر در هکتار هستند که در شرایط عالی عملکرد میوه درختان گیلاس از 50 تن در هکتار فراتر می رود. برای گرده افشانی موفق بیشتر انواع گیلاس، از گیلاس صورتی استفاده کنید.

زمان مناسب کاشت درختان گیلاس از اواخر پاییز شروع می شود و تا بهار ادامه می یابد.بسته به منطقه آب و هوایی خود حتما این نهال ها را در زمان مناسب بکارید.در صورت نگهداری صحیح طول عمر مفید و اقتصادی درخت گیلاس تا 50 یا 60 سال نیز می رسد. ارتفاع نهایی گیلاس به 4 تا 5 متر می رسد بنابراین فاصله کاشت 4*4 متر است. نهال گیلاس به 40 تا 50 لیتر آب در هفته نیاز دارند، همچنین بهترین روش آبیاری برای این درختان روش قطره ای است. خاک بستر مناسب کاشت نهال گیلاس باید دارای زهکشی مناسب باشد، بنابراین بهترین خاک برای رشد ریشه خاک لومی شنی است. میوه گیلاس به دلیل خواص فوق العاده ای که دارد سرشار از ویتامین است، بنابراین تقاضای بازار فوق العاده زیاد است و فروش محصول در داخل و خارج از کشور بالاست و آن را شایسته صادرات می کند.

معرفی نهال گیلاس پرفروش و پرطرفدار:

در این قسمت شما با چند نمونه از نهال های گیلاس پرطرفدار و پرفروش آشنا خواهیم کرد که میتوانید با توجه به موقعیت جغرافیایی خود این نهال را انتخاب نمایید و همچنین میتوانید جهت دیدن کلیه ارقام نهال گیلاس دیگر به وب سایت نهالستان غرب نهال مراجعه نمایید بدین منظور کافیست در گوگل نهالستان غرب نهال را جستجو نمایید.

در ادامه با 4 نوع رقم نهال گیلاس آشنا خواهید شد:

کسب درآمد با خرید و کاشت نهال گیلاس

نهال گیلاس دلارکا:

نهال گیلاس دلارکا در مقایسه با انواع دیگر گیلاس مقاوم به سرما، دیرگل و کیفیت محصول بالایی دارد، این رقم بزرگ (وزن میوه حدود 10 گرم)، بازارپسند، ماندگاری طولانی و بسیار مقرون به صرفه است و همچنین قابلیت نگهداری بسیار بالا با عملکرد بین 50 تا 60 تن در هکتار است. ویژگی اصلی این میوه مقاومت آن در برابر جابه جایی است، به طوری که به دلیل گوشت سخت، له نمی شود و آسیب نمی بیند.این نهال بسیار دیررس قابل برداشت در پایان تیرماه را دارد.رقم دلارکا کاملا تجاری شده و برای صادرات کیفیت خوبی دارد.

نهال گیلاس تکدانه هارت:

از ارقام قابل کشت در مناطق سردسیر می توان به گیلاس تکدانه هارت اشاره کرد که با آب و هوای سرد سازگاری دارد.گیلاس هارت در اواخر خرداد ماه قابل برداشت است که عملکرد این رقم به 40 تن در هکتار می رسد. گیلاس هارت یک گیلاس پرمحصول، دیر گل و مقاوم به سرما است.

نهال گیلاس رژینا:

گیلاس خوشه ای رژینا از نظر میوه پربار است و کیفیت میوه آن بسیار بالاست. عملکرد این رقم بین 30 تا 40 تن در هکتار است و میوه آن در اواسط اردیبهشت بالغ می شود، همچنین این رقم به سرما بسیار مقاوم است و در مناطق سردسیر عملکرد بیشتری دارد زیرا به صورت خوشه ای رشد می کند و کاملاً بزرگ است. علاوه بر این، آنها بزرگ و قابل فروش هستند و نهال ها و میوه ها را می توان تجاری و حتی صادر کرد.

نهال گیلاس بینگ:

نهال گیلاس بینگ یکی از واریته‌های زودرس با عملکرد اقتصادی بالا است و به دلیل قسمت گوشتی قوی و قابلیت ذخیره‌سازی آن، به گونه‌ای محبوب در داخل و خارج از کشور تبدیل شده است. نهال گیلاس از 10- تا 30 تحمل خوبی دارد و راندمان خوبی را در این محدوده دما نشان می دهد.

کسب درآمد با خرید و کاشت نهال گیلاس

مشاوره، خرید و اطلاعات بیشتر در خصوص نهال گیلاس:

نهالستان غرب نهال با چندین سال تجربه در ارائه نهال های گیلاس اصل و دارای تاییدیه بهداشتی به مشتریان دارد، بنابراین شما می توانید نهال گیلاس اصل را از این نهالستان تهیه کنید.

این نهالستان با مشاوره تخصصی قبل و بعد نهال گیلاس شما را در انتخاب و خرید نهال گیلاس مناسب با آب و هوای منطقه سکونتتان شما را راهنمایی کرده تا بهترین انتخاب و جوابدهی را از خرید خود داشته باشید.